Agencja Reklamowa Rzeszów

  • ul. Hanasiewicza 10, 35-103 Rzeszów
  • biuro@roxart.pl
  • +48 517 398 997

Chrome preferuje nowoczesne technologie.

9 grudnia, 2016 by admin

Najnowsza wersja popularnej przeglądarki, domyślnie blokuje Flasha. Oznacza to, że strony zbudowane w oparciu o tą technologię nie będą całkowicie wyświetlane. Chrome nie będzie wyświetlać także pojedynczych elementów, które są oparte na Flashu np. reklam. Już wersja Chrome 53 blokowała domyślnie niektóre treści Flash. W najnowszej wersji jest podobnie. W ustawieniach treści można zablokować lub zezwolić na uruchamianie Flasha.

Jest jeszcze trzecia opcja — zalecana przez przeglądarkę, aby wykrywać i uruchamiać tylko ważne treści.
Obecnie kilka stron jest uprzywilejowanych pod tym względem i włczają się poprawnie mimo blokady. Są to między innymi YouTube, Amazon, Twitter i Facebook, czyli najpopularniejsze witryny, które na bieżąco są aktualizowane i kontrolowane pod kątem bezpieczeństwa.

Aktualizacje przeprowadzane są na rzecz HTML5, który jest wygodniejszy i bardziej nowoczesny. Jest bardziej intuicyjny, elastyczny a przede wszystkim bezpieczny. Wyszukiwarka Google lepiej pozycjonuje strony zbudowane w wersji HTML5. Flash od dawna jest krytykowany za długi czas uruchamiania, szczególnie na urządzeniach mobilnych. Nie jest wygodny w użytkowaniu, a bezpieczeństwo pozostawia wiele do życzenia ze względu na ataki hakerskie.

Aktualizacje to kolejny krok ku nowoczesnym technologiom. Google wciąż pracuje nad mechanizmem uruchamiania domyślnie HTML5, chcąc w ten sposób zachęcić do aktualizacji stron. Dlatego właściciele stron internetowych powinni pomyśleć o przebudowaniu swojej strony według najnowszych standardów. Jeżeli Twoja strona zawiera elementy Flasha, albo – co gorsza – cała jest zbudowana w tej technologii to najwyższy czas, aby pomyśleć o nowej stronie internetowej opartej na HTML5. Taka zmiana sprawi, że Twoi klienci nie będą mieli problemu z wyświetlaniem jej zawartości, a co za tym idzie, nie opuszczą jej ze względu na niepełne lub niewidoczne informacje.

ROXART - Partner Google

Status Partnera Google otrzymują firmy wykazujące się wiedzą i umiejętnościami z zakresu Google Ads

Zadzwonimy do Ciebie!

Szukasz partnera, który zrealizuje projekt dla Twojej firmy.

Zostaw nam swoje dane kontaktowe
a nasz przedstawiciel skontaktuje się z TOBĄ!

agencja reklamowa rzeszow

Copyright © 2019 ROXart. Wszystkie prawa zastrzeżone.