Agencja Reklamowa Rzeszów

  • ul. Hanasiewicza 10, 35-103 Rzeszów
  • biuro@roxart.pl
  • +48 517 398 997

Genialny real time marketing zainspirowany... zniszczoną pracą Banksy'ego

17 października, 2018 by Magdalena Miler

Czym jest marketing czasu rzeczywistego? To szybka i trafna reakcja marketingowa na nagłą i niezaplanowaną sytuację. To idealna droga, żeby zrobić virala. Przykłady real time marketingu zaprezentujemy na przykładzie "Dziewczyny z balonikiem", zniszczonego (na razie połowicznie) obrazu Banksy'ego.

Nikt nie mógł przewidzieć, że wystawiona na aukcję praca słynnego i tajemniczego grafficiarza, Banksy'ego, ulegnie autodestrukcji kilka sekund po zlicytowaniu jej za niebagatelne milion funtów. Artysta umieścił w ramie obrazu niszczarkę, która przerobiła jego dzieło na... paseczki. To nie pierwsza sytuacja, kiedy artysta gra na nosie ceniącym jego sztukę snobom - kiedyś jego prace były sprzedawane na targu za grosze.

Koniec historii "Dziewczyny z balonikiem" jest równie ciekawy jak cała akcja - wartość pracy artysty wzrosła za sprawą medialnego szumu i dostała nowy tytuł - "Miłość jest w koszu".

Miłość może i jest w koszu, ale za to akcja rozgrzała real time marketing do czerwoności.

Co to jest real time marketing?

Marketing czasu rzeczywistego to wykorzystanie refleksu i marketingowego sprytu w odpowiedzi na komentowane przez świat wydarzenie. Prekursorem w tej dziedzinie była firma Oreo, która w zaskakująco szybkim tempie skomentowała awarię elektryczności podczas podczas Super Bowl w 2013 roku. Humorystyczną grafikę z ciasteczkiem otoczonym ciemnością i nawiązaniem do wydarzenia w ciągu kilkunastu godzin udostępniło 15 tysięcy osób.

Real time marketing to nic innego jak strategia marketingowa opierająca się na wydarzeniach bieżących, którymi w aktualnej chwili żyją internauci.

Świetnym przykładem marketingu czasu rzeczywistego jest to, co stało się po zniszczeniu obrazu Banksy’ego.

McDonal's pociął ziemniaka na frytki.Zainspirowana wydarzeniami Ikea, przypomniała, że sprzedaje złote ramki.A o wodzie mineralnej Perrier z cytrynką już słyszeliście?Marka odzieżowa Mazu Resortwear ostrzega, że ich produkty schodzą tak szybko, że możesz się nie załapać.Czy inne dzieła sztuki w złotych ramach powinny czuć się zagrożone?Na koniec jeszcze kilka słów o artyście buntowniku - Banksym. Do dzisiaj nie wiadomo, kto kryje się pod czarnym kapturem dzierżąc w ręce puszkę ze sprejem. W zeszłym roku padło podejrzenie na członka zespołu Massive Attack - Roberta Del Naja. Jeśli interesuje Was temat równie znanego, co tajemniczego graficiarza odsyłamy Was do filmu dokumentalnego "Wyjście przez sklep z pamiątkami".


Zamów DARMOWY RAPORT

z Twoich działań w Google Adwords!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Agencję Reklamową ROXart Sp. z o.o. zawartych w formularzu kontaktowym, w celu realizacji przesłanego za jego pośrednictwem zgłoszenia. Zapoznałem/zapoznałam się z klauzulą informacyjną. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie poprzez wysłanie maila na adres: biuro@roxart.pl, co skutkować będzie usunięciem moich danych osobowych.
ROXART - Partner Google

Status Partnera Google otrzymują firmy wykazujące się wiedzą i umiejętnościami z zakresu Google Ads

Zadzwonimy do Ciebie!

Szukasz partnera, który zrealizuje projekt dla Twojej firmy.

Zostaw nam swoje dane kontaktowe
a nasz przedstawiciel skontaktuje się z TOBĄ!

agencja reklamowa rzeszow

Copyright © 2019 ROXart. Wszystkie prawa zastrzeżone.