Agencja Reklamowa Rzeszów

  • ul. Hanasiewicza 10, 35-103 Rzeszów
  • biuro@roxart.pl
  • +48 517 398 997

"RANDKA" Z KLIENTEM

23 marca, 2013 by admin

Stare Polskie przysłowie mówi "Jak Cię widzą tak cię piszą", podejrzewam że większość z was zna i często przytacza je nawet nie świadomie w rozmowach z rodziną, znajomymi, na spotkaniach biznesowych itd. Jednak w dalszej części tego wpisu udowodnię że nie jest to jednak tak oczywiste jak się wydaję.

Wyobraź sobie że właśnie idziesz na randkę z bardzo atrakcyjną osobą, może to być wysoki, umięśniony brunet, bądź też onieśmielająca blondynka.
Zaczynają się przygotowania do wyjścia, zastanawiasz się w co się ubrać jak ułożyć włosy i o czym będziecie rozmawiać, układasz sobie w głowie różne scenariusze czyli jednym słowem chcesz wypaść jak najlepiej zarówno wizualnie jak i intelektualnie. No tak ale po co to wszystko?
Przecież to jak wypadniesz na pierwszej randce nie wpłynie na wasze dalsze losy mam rację?
O tuż nie ma! Ponieważ jeśli nie będziesz starać się na początku dalszej znajomości może nie być.
Taka sama sytuacja ma miejsce w biznesie!
Żyjemy w czasach w których "brzydka" i nieprzemyślana reklama nie zauroczy Twojego klienta a wręcz może go zrazić do Twojej firmy. Nie ważne czy jest to ulotka czy też strona internetowa liczy się pierwsze wrażenie na które wpływa zarówno wygląd (projekt graficzny) jak i treść (copywriting), bez tego fakt że masz najniższe ceny w regionie nie pomoże. Podejrzewam że w Twojej głowie rodzi się teraz myśl "jakieś bzdury tu piszą, przecież moje ulotki ( żółte tło, czarne napis: najniższe ceny na: cała oferta + dane kontaktowe wraz z 4 numerami telefonów oraz mapka dojazdowa z długim opisem, a to wszystko na jednej stronie ulotki A6) spowodowała odzew z 5000 ulotek zgłosiło się 5 nowych klientów.
Faktem jest że odzew na poziomie 0,1% jest dość nie wielki. W tym miejscu porównam ową ulotkę do sytuacji z naszą randką, a więc jesteś już w eleganckiej restauracji, podekscytowana/y czekasz na cudownego partnera/partnerkę, jednak ten/ta przychodzi prycha i ucieka w pospiechu a Ty załamana/y wstajesz i biegniesz za nim/nią w dresach, białych butach sportowych ze złotym łańcuchem na szyi z wykwintnej knajpy krzycząc " przecież jestem najlepsza/y dlatego że..." i tak biegniesz krzycząc przez pół miasta. Podejrzewam iż 99,99% z nas nie chciała by się znaleźć na miejscu tej uciekającej osoby.
Dobra reklama musi wzbudzać emocję jak randka z piękną i inteligentną osobą która w subtelny sposób "sprzeda" swoje najlepsze cechy. Dlatego więc tak jak przed randką podczas wizyty w agencji reklamowej pozwól dobrać sobie odpowiedni strój (projekt graficzny) i daj sobie pomóc w przygotowaniu odpowiednich tekstów, a na pewno owe zabiegi pomogą Ci zauroczyć pięknego partnera partnerkę który ma na imię KLIENT.
W owych przemyśleniach pominąłem kilka ważnych kwestii takich jak między innymi metody dotarcia do klienta z reklama co ma niewątpliwie ogromny wpływ na odzew ale tym zajmę się w jednej z kolejnych notek.
ROXART - Partner Google

Status Partnera Google otrzymują firmy wykazujące się wiedzą i umiejętnościami z zakresu Google Ads

Zadzwonimy do Ciebie!

Szukasz partnera, który zrealizuje projekt dla Twojej firmy.

Zostaw nam swoje dane kontaktowe
a nasz przedstawiciel skontaktuje się z TOBĄ!

agencja reklamowa rzeszow

Copyright © 2019 ROXart. Wszystkie prawa zastrzeżone.