Agencja reklamowa Roxart

 • ul. Kolejowa 1, 35-073 Rzeszów
 • biuro@roxart.pl
 • +48 517 398 997
securityNET

Klient: securityNET

securityNET

Jednym z naszych klientów jest securityNET. Firma ta jest członkiem międzynarodowego holdingu kablowego TKH i od ponad 25 lat dostarcza elementy okablowania miedzianego i światłowodowego. Oferowane przez nią produkty pozwalają na tworzenie sieci zarówno w biurach, obiektach komercyjnych, jak i większych środowiskach telekomunikacyjnych.

Tak potężna firma z wieloletnią historią na rynku zgłosiła się do nas z potrzebą zbudowania nowego brandingu i opracowania strategii komunikacji. Zobacz, jak krok po kroku osiągnęliśmy nasz wspólny cel.

Kanały i narzędzia:

 • Własna strona www
 • E-mail marketing
 • Facebook
 • Instagram
 • YouTube

Zakres pracy:

 • Strategia marki
 • Strategia Social Media & Content
 • Marketing
 • Branding – logo & Corporate Identity
 • Branding opakowań
 • Materiały BTL
 • Wideo i animacje
 • Strona www – projekt UX/UI
 • Development
 • Digital & display materials
 • Social Media Management
 • Brand Launch
 • SEO

WYZWANIE

Odświeżenie i rozwój brandu

Naszym zadaniem było silne odświeżenie brandu, który przez upływ lat nieco się zestarzał. Kiedy udało nam się stworzyć podwaliny nowej identyfikacji, mogliśmy przejść do dokładania nowych elementów, takich jak np. opakowania, strona internetowa (której securityNET dotąd nie posiadało), social media i wiele innych.

Mieliśmy jasno określone wyzwanie — sprawić, by marka stała się bardziej atrakcyjna i zacząć używać nowych narzędzi marketingowych. Tym działaniom przyświecał nadrzędny cel — umocnienie pozycji securityNET na rynku okablowania.

Materiały wizualne naszego klienta przed rozpoczęciem prac

Prace rozpoczęliśmy od przeanalizowania materiałów graficznych klienta. Dopiero kiedy poznaliśmy markę, jej strukturę i zapotrzebowanie, mogliśmy przystąpić do stworzenia planu i rozpoczęcia konkretnych projektów. Istotnym problemem, który napotkaliśmy, było to, że część materiałów była publikowana pod marką CC Partners, która jest właścicielem securityNET. Sprawiło to, że materiały używane przez naszego klienta bywały niespójne ze sobą. Postanowiliśmy to poprawić.

securityNET

ROXFLOW, planowanie działań, wdrożenie i kolejne ROXFLOW

Nasz sposób działania polega na robieniu cyklicznych warsztatów kreatywnych ROXFLOW, podczas których spotykamy się z klientem, by określić wspólne cele. Po ich wypracowaniu przechodzimy do realizacji w ramach następnego pakietu godzin FLEXART.

securityNET securityNET securityNET securityNET

Stworzenie claimu

„Dla pewności Twojej sieci” i „Network you can trust” to nowy claim securityNET, silnie nawiązujący do wykorzystanego w nazwie wyrazu „security”. Można go interpretować jako pewność, zaufanie i w końcu bezpieczeństwo. Z kolei „NET” odwołuje się do docelowego wykorzystania produktu do stworzenia sieci. W ten sposób powstało proste hasło, które w świetny sposób komunikuje charakter marki.

Nowa strona wizualna marki

Najbardziej zależało nam na tym, aby wypracować elementy identyfikacji wizualnej, które zapewnią securityNET wizerunkową spójność. Oprócz tego nowa identyfikacja miała odpowiednio ukazywać techniczny i specjalistyczny charakter marki, a także pokazywać klientom, że mają do czynienia z profesjonalistami, którzy chętnie podzielą się wiedzą, aby ułatwić pracę instalatorom.

Logo i branding

Nowe logo - podejście ewolucyjne

Nasze podejście do stworzenia logo miało w tym przypadku ewolucyjne podejście. Chcieliśmy zachować kształt i ogólny charakter, a przy tym poprawić wady, które negatywnie wpływały na odbiór marki.

Założenia

Głównym założeniem nowego logo była przede wszystkim lepsza czytelność. Uznaliśmy, że litery w oryginalnym logo są zbyt cienkie, mało wyraziste i przy niektórych zastosowaniach mogą być słabo widoczne. Stąd pierwszą decyzją była zmiana fontu.

Następnie uznaliśmy, że warto odrobinę zwiększyć kontrast pomiędzy członem „security” i „NET”, dlatego zmieniliśmy zapis nazwy z „SecurityNET” na „securityNET”. Jest to oczywiście pewien detal, ale właśnie między innymi takie elementy wpływają na odbiór marki.

Nieznacznie zmieniliśmy stosunek wielkości, w jakim mieliśmy ułożone nasze kwadraciki w sygnecie tak, aby były lepiej dopasowane do logotypu.

Ostatnią zmianą było zastosowanie innego koloru — z czystej czerwieni na bardzo intensywny pomarańczowy. Nie był to zabieg, który planowaliśmy. Pomysł ten wyszedł od naszego klienta, który uznał, że warto jeszcze dodatkowo odświeżyć kolorystykę. Uznaliśmy, że w kontekście konkurencji, która często korzysta z czerwonych barw, jest to pomysł warty rozważenia.

securityNET
securityNET

Identyfikacja wizualna

Źródłem identyfikacji były zmiany, jakie zostały wprowadzone w trakcie prac nad logo. Właśnie stąd wzięły się elementy bazujące na prostym kształcie kwadratu takie jak wzór (pattern) złożony z kwadracików, kadrowanie zdjęć w taki sposób, aby było widać w nich wycięcia kwadratów, czy ikonka potrójnej strzałki złożonej z kwadratów. Wszystkie te motywy mają podkreślać nowoczesność i techniczność marki.

securityNET securityNET securityNET securityNET securityNET

STRONA INTERNETOWA

Brak strony www - poważny problem securityNET

Marka securityNET dotychczas nie posiadała strony internetowej. Z jednej strony można powiedzieć, że producent tak specjalistycznych produktów niekoniecznie jej potrzebuje. Z drugiej natomiast trzeba zauważyć, że część konkurencji naszego klienta posiada bardzo rozbudowane strony z katalogiem produktów. Wspólnie zdecydowaliśmy się na zbudowanie odpowiedniego środowiska do pokazania oferty i katalogu securityNET.

Taki zabieg ma na celu pomóc zarówno klientom indywidualnym (aby łatwo mogli znaleźć odpowiedni produkt, kartę produktu czy porady dotyczące odpowiedniego doboru okablowania), jak i hurtownikom, którzy sprzedają towar securityNET.

securityNET

Makieta UX

Na tym etapie skupiliśmy się na doświadczeniu użytkownika. Zależało nam przede wszystkim na tym, aby osoba, która pierwszy raz znajdzie się na stronie, mogła szybko i łatwo wyszukać odpowiedni produkt. Wynika to z tego, że oprócz kwestii czysto promocyjnych czy marketingowych najważniejszy cel istnienia strony to szybkie znalezienie odpowiedniego kabla lub wtyczki. Stąd decyzja o utworzeniu dodatkowego „mega-menu” ze spisem wszystkich kategorii i podkategorii produktowych, sekcji zawierających popularne produkty i często przeszukiwanych kategorii czy wyszukiwarka w menu podążającym za użytkownikiem. Dzięki tym elementom można znacznie ułatwić korzystanie ze strony internetowej, dając użytkownikowi różne sposoby na przeszukiwanie treści, dopasowane do różnych przyzwyczajeń tych osób.

securityNET

Projekt UI

W momencie, w którym wraz z klientem uznaliśmy, iż makieta pod kątem funkcjonalności i doświadczeń z perspektywy użytkownika jest zadowalająca, zabraliśmy się za budowanie strony pod kątem estetyki i wpasowania w layout wcześniej wypracowanych elementów identyfikacji wizualnej. Zrobiliśmy to, aby identyfikacja, materiały drukowane i strona internetowa przemawiały jednym głosem — były wykonane w jednym stylu. Był to też etap, na którym zaczęły powstawać już docelowe treści marketingowe i pozycjonujące (SEO).

securityNET