Agencja Reklamowa Rzeszów

 • ul. Kolejowa 1, 35-073 Rzeszów
 • biuro@roxart.pl
 • +48 517 398 997
< POWRÓT

Autor: Krystian Ficek

e-commerce | 

Jak dodawać produkty do sklepu online?

23 lipca 2021 by Krystian Ficek

Jak dodawać produkty do sklepu online?

Na podstawie poprzednich wpisów z serii e-commerce, przygotowaliśmy już firmę do sprzedaży online oraz wybraliśmy rozwiązanie e-commerce (SaaS, open source, dedyk). Najwyższa pora zająć się dodaniem produktów.

Linki do poprzednich wpisów:

Czy jesteś gotowy na sprzedaż online?
Jak przygotować się do wyboru rozwiązania, na którym oprzesz swój sklep online?
Na czym postawić sklep internetowy: SaaS, Open Source czy dedykowane rozwiązanie?

Pierwsze pytanie, na które powinniśmy odpowiedzieć brzmi: „jak to się stanie, że na moim nowym sklepie pojawią się produkty?”. Niestety, z mojego doświadczenia wynika, że mało osób zadaje sobie to pytanie. Żyją w przeświadczeniu, że wystarczy pstryknąć palcami, a one się tam po prostu pojawią ze zdjęciami i pięknymi opisami. Może tak być, ale o tym później.

Czy jesteś gotowy na sprzedaż online?

Sposoby dodawania produktów do sklepu online

 1. Najbardziej oczywisty i pracochłonny – dodanie wszystkiego przez panel sklepu z tak zwanego „palca”, czyli ręcznie. Bardzo popularne w przypadku małych firm lub osób nie posiadających doświadczenia w e-commerce.
 2. Produkty na „pstryknięcie palca”:
  a. Zintegrowanie sklepu online z systemem ERP (Subiekt GT, Optima, Enova360, itp.).
  b. Zintegrowanie sklepu online z hurtownią.

Możesz teraz powiedzieć, no ok Krystian, ale do tego systemu ERP produkty też musi ktoś dodać. Oczywiście że tak, bardzo często producent udostępnia plik, który możesz zaimplementować do swojego systemu magazynowego. Jest też gama producentów, którzy skupiają się na e-commerce, w takim przypadku tworzą oni zaawansowane karty produktu, zwane rich content. Więcej o nich możesz przeczytać tu:

Czym są rich karty produktu

Musisz wiedzieć, że każdy system zarządzania magazynem ma swoją specyfikację co do plików, które możesz do niego „wrzucić”. Zanim przygotujesz plik, zapoznaj się z tą specyfikacją.

O tym, jak pogodzić później z SEO dodanie produktów zawierających opisy producenta, będzie kolejny artykuł.

Na tym etapie Twoim celem jest maksymalne poukładanie i zautomatyzowanie całego procesu sprzedaży, od tak zwanego zaplecza. Chodzi o informacje o stanach magazynowych, automatyzacji wystawiania dokumentów, itp. Im lepiej zrobisz to teraz, tym szybciej będziesz mógł skalować swoją sprzedaż.

Istnieje kilka narzędzi, które pomagają w tym zadaniu. Skupię się na jednym, polskim, a nazywa się: baselinker

Opisując je jednym zdaniem: Pozwala na kompleksowe zarządzanie sprzedażą online, integracjami, itp. z jednego miejsca. Często właśnie to narzędzie jest łącznikiem pomiędzy sklepem, a systemem ERP. Oczywiście daje ono dużo większe możliwości.

Czy jesteś gotowy na sprzedaż online?

Podsumowanie:
Z mojego doświadczenia wynika, że wielu klientów bagatelizuje proces dodawania produktów do sklepu. Kończy się to później dużą ilością niepotrzebnej pracy, pomyłkami i problemami. Lepiej od razu poświęcić na ten etap kilka dni, dobrze go rozpisać i zaplanować, niż później tygodniami, a czasem nawet miesiącami (w przypadku bardzo dużej ilości produktów) odkręcać błędy popełnione na samym początku.

Jeśli potrzebujesz pomocy w tym zakresie, umów się na DARMOWE, 30-minutowe konsultacje ze mną.

Tel: 517 398 997
Mail: krystian@roxart.pl

Zobacz poprzednie wpisy z tematyki e-commerce:
Czy jesteś gotowy na sprzedaż online?
Jak przygotować się do wyboru rozwiązania, na którym oprzesz swój sklep online?
Na czym postawić sklep internetowy: SaaS, Open Source czy dedykowane rozwiązanie?

Skontaktuj się z nami:
Mariola
Specjalista ds. #SKUTECZNEGO Marketingu

+48 517 398 997

Agencja Reklamowa Roxart Sp. z o.o.
ul. Kolejowa 1
35-073 Rzeszów

lub skorzystaj z formularza kontaktowego:

  Zobacz pozostałe wpisy

  < Powrót
  Roxart blog - ROXART w Radio Rzeszów

  digital marketing | 

  ROXART w Radio Rzeszów

  7 lutego 2020 by admin

  Z przyjemnością informujemy, że nasz CEO Krystian Ficek wziął udział w audycji Polskiego Radia Rzeszów, która odbyła...

  Roxart blog - Jak wyjść z kryzysu z twarzą i jeszcze na nim zarobić?

  content marketing | social media | 

  Jak wyjść z kryzysu z twarzą i jeszcze na nim zarobić?

  5 kwietnia 2018 by Magdalena Miler

  Ostatnio pisaliśmy o największych kryzysach w social media. Okazuje się, że przytrafiają się one nie tylko początkującym...

  Roxart blog - UX – niezbędne pojęcie w marketingu internetowym

  strony internetowe | 

  UX – niezbędne pojęcie w marketingu internetowym

  8 marca 2021 by Krystian Ficek

  Nie jest tajemnicą, że obecnie marketing internetowy jest kluczem do sukcesu w walce o pozyskiwanie klientów. Powodem...

  Teraz Twoja kolej!

  Szukasz partnera, który zrealizuje projekt dla Twojej firmy.

  Zostaw nam swoje dane kontaktowe a nasz przedstawiciel skontaktuje się z TOBĄ!

  Zamawiam kontakt

  Świat skutecznej reklamy.

  Witaj w świecie agencji reklamowej ROXart, w którym skuteczne reklamy są najważniejsze.
  Reklama jest dla nas czymś więcej niż pracą, poświęcamy się jej bez reszty. Fascynuje nas fakt, że dobrze dobrane kolory i słowa potrafią potęgować sprzedaż.
  Nie pracujemy pięć dni w tygodniu po osiem godzin, w sumie nie pracujemy w ogóle. Tego czym się zajmujemy nie możemy nazwać pracą, jest to coś tak naturalnego jak oddychanie – nie myślimy działamy! Dlatego powierzając w nasze ręce tak istotną cześć swojego biznesu jaką jest niewątpliwie reklama możesz być spokojny, Twoje zlecenie trafiło do pasjonatów, którzy nie pozwolą Ci się zawieść. Techniki reklamy są niczym kolory farb w palecie malarza, używając jednego koloru ciężko jest namalować pejzaż. Aby przeprowadzić skuteczną akcję promocyjną musimy połączyć ze sobą dostępne metody reklamy i promocji. Niezależnie od tego czy sprzedajesz buty, wędliny czy samochody my wiemy jak zwiększyć Twoje udziały na rynku. Reklama w Internecie, prasie czy na bilbordach może być skuteczniejsza niż Ci się wydaje! Jednak żeby tak było, wszystko wcześniej musi zostać przemyślane i dokładnie zaplanowane. Nie ma ludzi na których reklamy nie działają, są tylko tacy, którzy tak sądzą. Wykorzystaj to! Skontaktuj się z naszą rzeszowską agencją reklamową i zobacz ile do tej pory straciłeś. Czas biegnie szybko, konkurencja nie śpi! Nie zastanawiaj się dłużej – zacznij wygrywać w wyścigu z konkurencją.

  Rzeszów to idealne miejsce dla Agencji reklamowej.

  Rzeszów to miasto innowacji i rozwoju. Stolica Podkarpacia nieustannie się rozwija, codziennie powstają tu nowe firmy, a duże przedsiębiorstwa otwierają swoje filie. Agencja reklamowa w Rzeszowie ma przed sobą ogromne możliwości rozwoju. Dlatego jest to miejsce dla nas!
  Zrealizowaliśmy już kilkadziesiąt kampanii reklamowych dla firm z naszego miasta, wiele reklam wykonanych przez nas zdobi rzeszowskie budynki i drogi. Wykonujemy reklamy standardowe (wydruki wielkoformatowe, reklamy świetlne, poligrafię itp.), reklamy internetowe (strony www, landing pages, grafikę displayową) oraz całe kampanie łączące ze sobą wszystkie dostępne media.
  Jesteśmy w posiadaniu dużego budynku, w którym znajdują się nasze biura, studio fotograficzne, pracownia oraz garaż w którym aplikowane są folie na samochody. Z chęcią przyjmujemy klientów w naszej siedzibie, omawiając szczegóły współpracy przy aromatycznej kawie. Najważniejszy jest dla nas komfort naszych klientów, dlatego jesteśmy elastyczni. To Ty wybierasz preferowany rodzaj kontaktu z nami, może to być mail, telefon, wizyta w naszej lub Twojej siedzibie – niezależnie czy mieści się ona w Rzeszowie czy w innym mieście Polski. Zapraszamy do współpracy!