Roxart - Agencja Reklamowa Rzeszów

Agencja Reklamowa Rzeszów

 • ul. Kolejowa 1, 35-073 Rzeszów
 • biuro@roxart.pl
 • +48 517 398 997
< POWRÓT

Autor: Krystian Ficek

sprzedaż | 

Nowoczesna sprzedaż – 3 triki, jak ją wdrożyć w swojej firmie. (B2B)

14 grudnia 2018 by Krystian Ficek

Nowoczesna sprzedaż – 3 triki, jak ją wdrożyć w swojej firmie. (B2B)

Każdy z Nas wie, a przynajmniej powinien wiedzieć, czym jest sprzedaż, ponieważ to dzięki niej firmy mają rację bytu na rynku. Sprzedaż nie jest czymś stałym, inaczej sprzedawało się w latach 90’, inaczej robi się to dziś. Ale czy napewno?

Zadam Ci teraz ważne pytanie, czy możesz sobie wyobrazić przeciętnego handlowca oraz jego standardowy dzień pracy?
Jeśli wyobraziłeś sobie pana w pomiętej marynarce z teczką w ręku, który nie ma na nic czasu bo biega od firmy do firmy, to Twoje wyobrażenie jest prawdziwe, ponieważ tak wyglądających handlowców jest wielu. I jeśli tak wyglądają również Twoi handlowcy lub Ty sam, ponieważ trudnisz się tym zawodem, to mam dla Ciebie złą informację – dni takiego handlowca są policzone.

Jesteś teraz na blogu agencji reklamowej i być może zastanawiasz się, gdzie w tym Nasza rola. To bardzo proste, aby zmienić handlowca lat 90’, w tego z roku 2019, wystarczy dostrzec, że klienci sami chcą kupować, a to, czy jesteś z Rzeszowa, Krakowa czy Szczecina, nie ma dziś znaczenia. Wykorzystywanie internetu w pozyskiwaniu klientów to potężna szansa dla każdego przedsiębiorstwa. Nigdy wcześniej działania reklamowo-marketingowe nie były tak mierzalne i skalowalne. Dzięki reklamie w internecie, jesteś w stanie pozyskać przykładowo 200 leadów miesięcznie. (LEAD – potencjalny klient, który już szuka dostawcy produktu lub usługi). Wyobraź sobie, że pozyskiwanie nowych klientów staje się powtarzalnym procesem i przestaje zależeć tylko od chęci lub jej braku u handlowca. Tak właśnie działają firmy, które rosną z roku na rok o ponad 100%. Co zrobić, aby osiągnąć taki efekt:

• Głowa Handlowca jest od myślenia, a nie od pamiętania, a szef sprzedaży jest od planowania i optymalizacji, a nie od „ciśnięcia”. Dobry oraz dobrze wdrożony system CRM wnosi nową jakość do firmy. Po pierwsze, handlowiec o niczym nie zapomina, ponieważ cały czas system wysyła mu przypomnienia, co ma bezpośredni wpływ na wzrost skuteczności. Po drugie, osoba zarządzająca widzi cały proces i może dokonywać optymalizacji na podstawie gromadzonych statystyk. Po trzecie, firma zyskuje bezpieczeństwo, ponieważ w momencie zmiany pracy przez handlowca, nie może on zabrać ze sobą swojego „notesu” z kontaktami do najlepszych klientów.

• Handlowiec obsługuje firmy, które już chcą rozpocząć współpracę, więc nie musi bawić się w akwizytora (obsługa leadów). Zauważ, ile czasu przeciętny handlowiec traci na bezskutecznym pozyskiwaniu klientów z zimnej bazy, podczas gdy w tym samym momencie jest bardzo wielu klientów, którzy sami chcą kupić, więc wystarczy im tylko fachowo doradzić, a sprzedaż zrobi się sama. Tak więc handlowiec może otrzymywać codziennie 3, 5 lub 15 nowych kontaktów do firm, które czekają na jego telefon i, co najważniejsze, chcą od niego kupić. Dzięki właściwemu wykorzystaniu takich narzędzi jak Google Ads i Facebook Ads taka sytuacja ma miejsce już w setkach polskich firm. Bonusem jest to, że organizacja uzyskuje bezpieczeństwo, ponieważ handlowiec nie jest „bogiem”, który przynosi klientów. Jest oczywiście ważnym, jednak nie najważniejszym, elementem procesu.

• Handlowiec szanuje czas i pieniądze firmy, i nie spędza połowy zawodowego życia w samochodzie. Czy miałeś kiedyś sytuację, kiedy jechałeś sobie spokojnie samochodem, a nagle na trzeciego zaczęła wyprzedać Cię oklejona skoda, i od razu wiedziałeś, że to handlowiec, który „leci” na kolejne spotkanie? Wiem, że już nikogo taki widok nie dziwi, jednak to nie musi być standard. Wystarczy te pierwsze spotkania zamienić na wideokonferencje przez skype, facebooka, czy inne narzędzie. Dzięki takiemu zabiegowi, firma oszczędza sporo pieniędzy nie tylko na benzynie i amortyzacji pojazdów, ale również nie musi płacić za godziny, które nie są produktywne, bo spędzone na ryzykownej jeździe samochodem.

Kolejność trików nie jest przypadkowa. Aby wszystko zadziałało należy wdrażać kroki po kolei: najpierw CRM, potem LEADY, a na końcu WIDEOKONFERENCJE.

Przedstawione w dzisiejszym wpisie triki zastosowaliśmy w naszej agencji reklamowej i wszystkie sprawiły, że osiągamy dużo lepsze efekty, a rotację w dziale handlowym ograniczyliśmy do minimum. Opisane wyżej porady będą działać niezależnie od tego, czy sprzedajesz produkty, czy usługi.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zostaw do siebie kontakt, a postaramy się pomóc 🙂

Autor: Krystian Ficek CEO Agencji Reklamowej ROXart

Skontaktuj się z nami:
Łukasz
Specjalista ds. #SKUTECZNEGO Marketingu

+48 516 463 911

Agencja Reklamowa Roxart Sp. z o.o.
ul. Kolejowa 1
35-073 Rzeszów

lub skorzystaj z formularza kontaktowego:

  Zobacz pozostałe wpisy

  < Powrót
  Roxart blog - Nie rób sobie antyreklamy!

  reklama | 

  Nie rób sobie antyreklamy!

  8 maja 2015 by admin

  Pierwsze dni wiosny sprawiają że mamy ochotę na zmiany. Sprzątamy biura, myjemy okna i porządkujemy papiery. W tym czasie...

  Roxart blog - #TB – Wspominamy Mistrzostwa Polski w skokach do wody

  content marketing | 

  #TB – Wspominamy Mistrzostwa Polski w skokach do wody

  29 marca 2019 by Magdalena Miler

  W marketingu czujemy się jak ryba w wodzie i wiemy, że na własny rozwój składa się także wsparcie innych, dlatego...

  Roxart blog - Klient prześwietlony i strategia doskonała, czyli czym jest insight konsumencki?

  marketing | social media | 

  Klient prześwietlony i strategia doskonała, czyli czym jest insight konsumencki?

  27 maja 2019 by Magdalena Miler

  Od czego zależy powodzenie kampanii reklamowej? Nie istnieje jedna poprawna odpowiedź na to pytanie, a wszystkie, które...

  Teraz Twoja kolej!

  Szukasz partnera, który zrealizuje projekt dla Twojej firmy.

  Zostaw nam swoje dane kontaktowe a nasz przedstawiciel skontaktuje się z TOBĄ!

  Zamawiam kontakt

  Świat skutecznej reklamy.

  Witaj w świecie agencji reklamowej ROXart, w którym skuteczne reklamy są najważniejsze.
  Reklama jest dla nas czymś więcej niż pracą, poświęcamy się jej bez reszty. Fascynuje nas fakt, że dobrze dobrane kolory i słowa potrafią potęgować sprzedaż.
  Nie pracujemy pięć dni w tygodniu po osiem godzin, w sumie nie pracujemy w ogóle. Tego czym się zajmujemy nie możemy nazwać pracą, jest to coś tak naturalnego jak oddychanie – nie myślimy działamy! Dlatego powierzając w nasze ręce tak istotną cześć swojego biznesu jaką jest niewątpliwie reklama możesz być spokojny, Twoje zlecenie trafiło do pasjonatów, którzy nie pozwolą Ci się zawieść. Techniki reklamy są niczym kolory farb w palecie malarza, używając jednego koloru ciężko jest namalować pejzaż. Aby przeprowadzić skuteczną akcję promocyjną musimy połączyć ze sobą dostępne metody reklamy i promocji. Niezależnie od tego czy sprzedajesz buty, wędliny czy samochody my wiemy jak zwiększyć Twoje udziały na rynku. Reklama w Internecie, prasie czy na bilbordach może być skuteczniejsza niż Ci się wydaje! Jednak żeby tak było, wszystko wcześniej musi zostać przemyślane i dokładnie zaplanowane. Nie ma ludzi na których reklamy nie działają, są tylko tacy, którzy tak sądzą. Wykorzystaj to! Skontaktuj się z naszą rzeszowską agencją reklamową i zobacz ile do tej pory straciłeś. Czas biegnie szybko, konkurencja nie śpi! Nie zastanawiaj się dłużej – zacznij wygrywać w wyścigu z konkurencją.

  Rzeszów to idealne miejsce dla Agencji reklamowej.

  Rzeszów to miasto innowacji i rozwoju. Stolica Podkarpacia nieustannie się rozwija, codziennie powstają tu nowe firmy, a duże przedsiębiorstwa otwierają swoje filie. Agencja reklamowa w Rzeszowie ma przed sobą ogromne możliwości rozwoju. Dlatego jest to miejsce dla nas!
  Zrealizowaliśmy już kilkadziesiąt kampanii reklamowych dla firm z naszego miasta, wiele reklam wykonanych przez nas zdobi rzeszowskie budynki i drogi. Wykonujemy reklamy standardowe (wydruki wielkoformatowe, reklamy świetlne, poligrafię itp.), reklamy internetowe (strony www, landing pages, grafikę displayową) oraz całe kampanie łączące ze sobą wszystkie dostępne media.
  Jesteśmy w posiadaniu dużego budynku, w którym znajdują się nasze biura, studio fotograficzne, pracownia oraz garaż w którym aplikowane są folie na samochody. Z chęcią przyjmujemy klientów w naszej siedzibie, omawiając szczegóły współpracy przy aromatycznej kawie. Najważniejszy jest dla nas komfort naszych klientów, dlatego jesteśmy elastyczni. To Ty wybierasz preferowany rodzaj kontaktu z nami, może to być mail, telefon, wizyta w naszej lub Twojej siedzibie – niezależnie czy mieści się ona w Rzeszowie czy w innym mieście Polski. Zapraszamy do współpracy!