Roxart - Agencja Reklamowa Rzeszów

Agencja Reklamowa Rzeszów

 • ul. Kolejowa 1, 35-073 Rzeszów
 • biuro@roxart.pl
 • +48 517 398 997
< POWRÓT

Autor: admin

reklama | 

Sex sells?! (Czy seks sprzedaje?)

28 listopada 2014 by admin

Sex sells?! (Czy seks sprzedaje?)

To pytanie pada niejednokrotnie, kiedy zastanawiamy się nad reklamą, czy to od strony klienta czy agencji reklamowej. Wiele osób uważa, że zdjęcia o zabarwieniu erotycznym przyciągają uwagę, a przez to lepiej sprzedają produkt. Jednak nie zawsze się to sprawdza i nie w każdej branży pasuje.

Naukowcy prowadzący badania nad tematyką seksualności w reklamie nie twierdzą, że seks ukazany w reklamie się sprawdza. Pamiętajmy jednak, że takie badania nie odzwierciedlają rzeczywistego obrazu, ponieważ reklamy pokazywane są tylko raz dużej ilości osób, które muszą wypowiedzieć się na temat danej reklamy. W rzeczywistości reklamy ogląda bardzo duża liczba osób, wiele razy, i zapada ona w pamięć osobom, do których jest skierowana. Nie można zatem bazować tyko i wyłącznie na badaniach naukowych, ponieważ nie do końca pokrywają się ze światem rzeczywistym.

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, erotyczne zdjęcia przyciągają uwagę. I to jest najważniejsza zaleta tego typu reklamy. Reklamodawcy używają treści erotycznych, aby przyciągnąć uwagę do swojej reklamy i promować w ten sposób swoją firmę, usługę czy konkretny produkt. Krytycy twierdzą jednak, że użycie erotyki w reklamie może wygenerować jedynie jednorazową sprzedaż produktu, ale nie pomoże to w zbudowaniu pozycji marki.

Istnieją jednak firmy, które swój wizerunek opierają głównie na szeroko pojętej seksualności. Weźmy na przykład światową markę Victoria’s Secret, gdzie produkty promują piękne, skąpo odziane modelki. Chociaż jest to bielizna dla kobiet, to reklamy przyciągają uwagę każdego. Kobiety wyobrażają sobie, jak pięknie będą wyglądać w reklamowanej bieliźnie, a mężczyźni chcą, aby ich partnerki ubierały takie seksowne ciuszki. Jest to przykład, że seks w odpowiedniej postaci przyciąga i zachęca do zakupu. Ta strategia marketingowa sprawiła, że firma zaczynająca od małych butików w San Francisco rozrosła się do największej i najbardziej rozpoznawalnej marki na świecie.
Podobnie światowa marka Calvin Klein znana jest z przesyconych erotyzmem reklam bielizny, perfum czy odzieży, co zaowocowało ponad miliardowym zyskiem na rok. Takie firmy ukazują, że szeroko pojęty seks w reklamie działa, a ujęty w odpowiedniej „ekskluzywnej” formie może sprawić, że marka będzie skutecznie przyciągała klientów.

Niestety, nie w każdej branży seks w reklamie jest odpowiednią formą reklamy. Szczególnie małe przedsiębiorstwa, aby zaistnieć w branży i wyróżnić swoją firmę decydują się na dodanie erotyki do swojej reklamy. Tak możemy spotkać reklamę odkurzacza z półnagą panią kusząco wijącą się obok odkurzacza. Już sam opis brzmi śmiesznie. Taka reklama owszem zwróci naszą uwagę, ale nie sądzę, że przyczyni się to do wzrostu sprzedaży. Może to mieć pozytywny skutek w postaci rozpoznawania marki, jednak może sprawić to również podświadome unikanie firmy, ponieważ kojarzyć się nam będzie z kiczem i tandetą. W takich przypadkach trzeba bardzo uważać i nie kierować się jedynie przeczuciem, że „cycki sprzedadzą wszystko”.

Wiele firm używa motywu seksu w reklamie z powodzeniem i nie działa to jedynie jako przyciągnięcie uwagi, ale buduje świadomość marki i na stałe wiąże pozytywny wizerunek z firmą. Trzeba jednak uważać na to, aby potrzeba ukazania seksu w reklamie nie przesłoniła nam dobrego smaku i jak najlepsze zamiary nie przełożyły się na totalną klęskę.

Skontaktuj się z nami:
Łukasz
Specjalista ds. #SKUTECZNEGO Marketingu

+48 516 463 911

Agencja Reklamowa Roxart Sp. z o.o.
ul. Kolejowa 1
35-073 Rzeszów

lub skorzystaj z formularza kontaktowego:

  Zobacz pozostałe wpisy

  < Powrót
  Roxart blog - Nasza prelekcja na Kolbuszowa 2.0

  sprzedaż | 

  Nasza prelekcja na Kolbuszowa 2.0

  23 października 2019 by admin

  Jedenastego października tego roku, nasz prezes Krystian Ficek miał przyjemność wystąpić jako prelegent na piątej...

  Roxart blog - Portal służący do sprzedaży i obsługi konsultacji online dla przychodni medycznej stworzony w 14 dni!

  Nowy

  case study | 

  Portal służący do sprzedaży i obsługi konsultacji online dla przychodni medycznej stworzony w 14 dni!

  4 lutego 2021 by Krystian Ficek

  Tak, to możliwe. Pod koniec marca 2020 otrzymaliśmy zapytanie od firmy Family Med Care. Był to czas największego niepokoju...

  Roxart blog - Zdjęcia są przetwarzane 60 000 razy szybciej niż treść. Dlaczego warto postawić na fotografię w marketingu?

  fotografia | marketing | 

  Zdjęcia są przetwarzane 60 000 razy szybciej niż treść. Dlaczego warto postawić na fotografię w marketingu?

  6 listopada 2019 by Magdalena Miler

  Jak ważną rolę w Twoim życiu odgrywają zdjęcia? Nie ulega wątpliwości, że są jego integralną częścią. Może...

  Teraz Twoja kolej!

  Szukasz partnera, który zrealizuje projekt dla Twojej firmy.

  Zostaw nam swoje dane kontaktowe a nasz przedstawiciel skontaktuje się z TOBĄ!

  Zamawiam kontakt

  Świat skutecznej reklamy.

  Witaj w świecie agencji reklamowej ROXart, w którym skuteczne reklamy są najważniejsze.
  Reklama jest dla nas czymś więcej niż pracą, poświęcamy się jej bez reszty. Fascynuje nas fakt, że dobrze dobrane kolory i słowa potrafią potęgować sprzedaż.
  Nie pracujemy pięć dni w tygodniu po osiem godzin, w sumie nie pracujemy w ogóle. Tego czym się zajmujemy nie możemy nazwać pracą, jest to coś tak naturalnego jak oddychanie – nie myślimy działamy! Dlatego powierzając w nasze ręce tak istotną cześć swojego biznesu jaką jest niewątpliwie reklama możesz być spokojny, Twoje zlecenie trafiło do pasjonatów, którzy nie pozwolą Ci się zawieść. Techniki reklamy są niczym kolory farb w palecie malarza, używając jednego koloru ciężko jest namalować pejzaż. Aby przeprowadzić skuteczną akcję promocyjną musimy połączyć ze sobą dostępne metody reklamy i promocji. Niezależnie od tego czy sprzedajesz buty, wędliny czy samochody my wiemy jak zwiększyć Twoje udziały na rynku. Reklama w Internecie, prasie czy na bilbordach może być skuteczniejsza niż Ci się wydaje! Jednak żeby tak było, wszystko wcześniej musi zostać przemyślane i dokładnie zaplanowane. Nie ma ludzi na których reklamy nie działają, są tylko tacy, którzy tak sądzą. Wykorzystaj to! Skontaktuj się z naszą rzeszowską agencją reklamową i zobacz ile do tej pory straciłeś. Czas biegnie szybko, konkurencja nie śpi! Nie zastanawiaj się dłużej – zacznij wygrywać w wyścigu z konkurencją.

  Rzeszów to idealne miejsce dla Agencji reklamowej.

  Rzeszów to miasto innowacji i rozwoju. Stolica Podkarpacia nieustannie się rozwija, codziennie powstają tu nowe firmy, a duże przedsiębiorstwa otwierają swoje filie. Agencja reklamowa w Rzeszowie ma przed sobą ogromne możliwości rozwoju. Dlatego jest to miejsce dla nas!
  Zrealizowaliśmy już kilkadziesiąt kampanii reklamowych dla firm z naszego miasta, wiele reklam wykonanych przez nas zdobi rzeszowskie budynki i drogi. Wykonujemy reklamy standardowe (wydruki wielkoformatowe, reklamy świetlne, poligrafię itp.), reklamy internetowe (strony www, landing pages, grafikę displayową) oraz całe kampanie łączące ze sobą wszystkie dostępne media.
  Jesteśmy w posiadaniu dużego budynku, w którym znajdują się nasze biura, studio fotograficzne, pracownia oraz garaż w którym aplikowane są folie na samochody. Z chęcią przyjmujemy klientów w naszej siedzibie, omawiając szczegóły współpracy przy aromatycznej kawie. Najważniejszy jest dla nas komfort naszych klientów, dlatego jesteśmy elastyczni. To Ty wybierasz preferowany rodzaj kontaktu z nami, może to być mail, telefon, wizyta w naszej lub Twojej siedzibie – niezależnie czy mieści się ona w Rzeszowie czy w innym mieście Polski. Zapraszamy do współpracy!