5 sposobów na promocję oferty deweloperskiej

admin
5 sposobów na promocję oferty deweloperskiej

Już dawno nie słyszeliśmy w mediach stwierdzenia kryzys ekonomiczny, a to dlatego, że jeśli chodzi o koniunkturę, to nie mamy na co narzekać – firmy zaliczają coraz większe wzrosty, ludzie zarabiają więcej, itp. Taka sytuacja sprawa, że coraz więcej osób chce kupić swoje pierwsze lub kolejne cztery kąty. Nie możemy również zapomnieć o dotacjach od Państwa, które ułatwiają podjęcie decyzji o swoim własnym domu lub mieszkaniu.

Cała ta sytuacja spowodowała BUM na rynku deweloperskim, w sumie szaleństwo nie jest tu przesadzonym słowem. Na naszym lokalnym – rzeszowskim rynku jestem w stanie wymienić co najmniej 12 inwestycji, a przypominam – nie pracuję w branży deweloperskiej! Właśnie dlatego wcześniej użyłem słowa szaleństwo. Jednak przejdźmy do sedna, to przecież blog o reklamie i marketingu, a nie o branży deweloperskiej.

Większość deweloperów zadaje sobie pytanie: „jak najlepiej pokazać swoją ofertę aby się wyróżnić”, dlatego teraz podam 5 skutecznych sposobów na promocję oferty deweloperskiej.

Zaczynamy:

1. Tak jak w budownictwie – zawsze zaczynamy od mocnych i trwałych fundamentów. W tym przypadku fundamentem jest nowoczesna, responsywna, unikalna, aktualna i przede wszystkim dopracowana strona internetowa.
To tu kierujemy całych ruch i to dzięki niej potencjalny klient chwyci za telefon i umówi się na spotkanie. To właśnie na niej znajdą się wyczerpujące odpowiedzi na pytania, które gnębią potencjalnego klienta. Więc gdy tylko zaczniemy myśleć o promocji – zaczynamy od dopracowanej strony www.

2. Większość ludzi niepracujących w branżach kreatywnych, ma dość duży problem z wyobrażaniem sobie rzeczy, które nie istnieją – w tym przypadku oferowanych budynków. Więc zamiast mówić „proszę sobie wyobrazić…” pokaż to, czego jeszcze nie ma, dzięki wizualizacjom 3D swoich inwestycji. Dzięki dobrym „renderom” sprzedaż będzie dużo prostsza.

3. Jeśli budujesz w prestiżowym lub ciekawym miejscu nie zapomnij poinformować osób w pobliżu co tu powstaje. Mimo, iż uważam, że reklamy outdoor mają kiepską skuteczność, to w przypadku gdy zaczynamy kopać wielką dziurę w ziemi, która ciekawi przechodzących oraz przejeżdzających nieopodal ludzi, wielki baner lub siatka mesh z informacją, powieszona przy niej, może wygenerować nam kilka telefonów od potencjalnie zainteresowanych osób.

4. Jak już ktoś zadzwoni, a poźniej przyjdzie, to nie możesz mu pozwolić wyjść bez pięknych materiałów drukowanych, w których na odpowiednim papierze znajdą się wspomniane wcześniej wizualizacje 3D, rzuty oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Materiały te muszą być luksusowe, tak jak Twoja inwestycja. Niecodziennie wydaje się ponad 400 tys. złotych. To więcej niż pewne, że Twoje materiały drukowane będą porównywane z innymi, nawet podświadomie. Nie możesz przegrać tej bitwy z konkurencją!

5. Cztery poprzednie punkty były oczywiste, ten ostatni, moim zdaniem, jest najważniejszy, a mowa o strategi działań w internecie. W poprzednich blogach pisałem o tym jak wielkim medium jest Internet. Samo stworzenie dobrej strony www to dopiero początek drogi. Aby pozyskiwać potencjalnych kupujących, musimy rozpocząć działania w social media, stworzyć reklamę w Google oraz zacząć działania content marketingowe. Jednak najważniejsze jest to, aby nieustannie monitorować efekty swoich działań i przenosić budżety na te opcje, które przynoszą najlepsze efekty.
W tym miejscu wspomnę jeszcze o optymalizacji strony www, która jest równie ważna (o ile nie ważniejsza) od optymalizacji kampanii promocyjnej, ponieważ każda osoba która zostaje skierowana na Twoją stronę www wiąże się z kosztem. Z tego powodu należy tak zoptymalizować stronę internetową, aby jak najwięcej osób decydowało się na kontakt w celu umówienia spotkania.

Istnieją w tym celu różne narzędzia, które np. nagrywają wszystkie sesje na stronie (możesz oglądnąć nagranie wideo, na którym widzisz co dokładnie robił użytkownik, co klikał, co czytał, a które miejsca całkiem pominął). Wykorzystanie tej wiedzy sprawia, że z tej samej liczby odwiedzających możesz wygenerować większą ilość dzwoniących.
Możesz robić to sam, jednak łatwiej będzie powierzyć to zadanie agencji reklamowej, która się w tym specjalizuje – czyli takiej jak nasza 🙂 Twoje zadanie ograniczy się do konsultacji technicznych i przeglądaniu comiesięcznych raportów z działań, no i cieszenia się z efektów.

Podsumowując, nowoczesne technologie w dzisiejszych czasach sprzyjają sprzedaży mieszkań i domów, co skutkuje dużą konkurencją na rynku deweloperskim. Przy sprzedaży tak drogiego dobra, jakim są niewątpliwie własne cztery kąty, należy dokładnie zaplanować działania marketingowe tak, aby były one jak najbardziej efektywne.

Moim zdaniem..w sumie to naszym, czyli całej agencji, najlepszym kierunkiem promocji jest Internet, za sprawą pełnej mierzalności oraz możliwości całościowej i taniej optymalizacji.

Zapraszam do kontaktu z naszą agencją reklamową 🙂

Autor: Krystian Ficek CEO Agencja Reklamowa ROXart

wróć do listy wpisów
Meta znaczniki w SEO — czym są i dlatego nie możesz o nich zapomnieć

O autorze: Administrator Strony

Konto Administratora Strony