Roxart - Agencja Reklamowa Rzeszów

Agencja Reklamowa Rzeszów

 • ul. Kolejowa 1, 35-073 Rzeszów
 • biuro@roxart.pl
 • +48 517 398 997
< POWRÓT

Autor: admin

reklama |  sprzedaż | 

5 skutecznych sposobów na promocję oferty deweloperskiej

5 lipca 2017 by admin

5 skutecznych sposobów na promocję oferty deweloperskiej

Już dawno nie słyszeliśmy w mediach stwierdzenia kryzys ekonomiczny, a to dlatego, że jeśli chodzi o koniunkturę, to nie mamy na co narzekać - firmy zaliczają coraz większe wzrosty, ludzie zarabiają więcej, itp. Taka sytuacja sprawa, że coraz więcej osób chce kupić swoje pierwsze lub kolejne cztery kąty. Nie możemy również zapomnieć o dotacjach od Państwa, które ułatwiają podjęcie decyzji o swoim własnym domu lub mieszkaniu.

Cała ta sytuacja spowodowała BUM na rynku deweloperskim, w sumie szaleństwo nie jest tu przesadzonym słowem. Na naszym lokalnym – rzeszowskim rynku jestem w stanie wymienić co najmniej 12 inwestycji, a przypominam – nie pracuję w branży deweloperskiej! Właśnie dlatego wcześniej użyłem słowa szaleństwo. Jednak przejdźmy do sedna, to przecież blog o reklamie i marketingu, a nie o branży deweloperskiej.

Większość deweloperów zadaje sobie pytanie: „jak najlepiej pokazać swoją ofertę aby się wyróżnić”, dlatego teraz podam 5 skutecznych sposobów na promocję oferty deweloperskiej.

Zaczynamy:

1. Tak jak w budownictwie – zawsze zaczynamy od mocnych i trwałych fundamentów. W tym przypadku fundamentem jest nowoczesna, responsywna, unikalna, aktualna i przede wszystkim dopracowana strona internetowa.
To tu kierujemy całych ruch i to dzięki niej potencjalny klient chwyci za telefon i umówi się na spotkanie. To właśnie na niej znajdą się wyczerpujące odpowiedzi na pytania, które gnębią potencjalnego klienta. Więc gdy tylko zaczniemy myśleć o promocji – zaczynamy od dopracowanej strony www.

2. Większość ludzi niepracujących w branżach kreatywnych, ma dość duży problem z wyobrażaniem sobie rzeczy, które nie istnieją – w tym przypadku oferowanych budynków. Więc zamiast mówić „proszę sobie wyobrazić…” pokaż to, czego jeszcze nie ma, dzięki wizualizacjom 3D swoich inwestycji. Dzięki dobrym „renderom” sprzedaż będzie dużo prostsza.

3. Jeśli budujesz w prestiżowym lub ciekawym miejscu nie zapomnij poinformować osób w pobliżu co tu powstaje. Mimo, iż uważam, że reklamy outdoor mają kiepską skuteczność, to w przypadku gdy zaczynamy kopać wielką dziurę w ziemi, która ciekawi przechodzących oraz przejeżdzających nieopodal ludzi, wielki baner lub siatka mesh z informacją, powieszona przy niej, może wygenerować nam kilka telefonów od potencjalnie zainteresowanych osób.

4. Jak już ktoś zadzwoni, a poźniej przyjdzie, to nie możesz mu pozwolić wyjść bez pięknych materiałów drukowanych, w których na odpowiednim papierze znajdą się wspomniane wcześniej wizualizacje 3D, rzuty oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Materiały te muszą być luksusowe, tak jak Twoja inwestycja. Niecodziennie wydaje się ponad 400 tys. złotych. To więcej niż pewne, że Twoje materiały drukowane będą porównywane z innymi, nawet podświadomie. Nie możesz przegrać tej bitwy z konkurencją!

5. Cztery poprzednie punkty były oczywiste, ten ostatni, moim zdaniem, jest najważniejszy, a mowa o strategi działań w internecie. W poprzednich blogach pisałem o tym jak wielkim medium jest Internet. Samo stworzenie dobrej strony www to dopiero początek drogi. Aby pozyskiwać potencjalnych kupujących, musimy rozpocząć działania w social media, stworzyć reklamę w Google oraz zacząć działania content marketingowe. Jednak najważniejsze jest to, aby nieustannie monitorować efekty swoich działań i przenosić budżety na te opcje, które przynoszą najlepsze efekty.
W tym miejscu wspomnę jeszcze o optymalizacji strony www, która jest równie ważna (o ile nie ważniejsza) od optymalizacji kampanii promocyjnej, ponieważ każda osoba która zostaje skierowana na Twoją stronę www wiąże się z kosztem. Z tego powodu należy tak zoptymalizować stronę internetową, aby jak najwięcej osób decydowało się na kontakt w celu umówienia spotkania.

Istnieją w tym celu różne narzędzia, które np. nagrywają wszystkie sesje na stronie (możesz oglądnąć nagranie wideo, na którym widzisz co dokładnie robił użytkownik, co klikał, co czytał, a które miejsca całkiem pominął). Wykorzystanie tej wiedzy sprawia, że z tej samej liczby odwiedzających możesz wygenerować większą ilość dzwoniących.
Możesz robić to sam, jednak łatwiej będzie powierzyć to zadanie agencji reklamowej, która się w tym specjalizuje – czyli takiej jak nasza 🙂 Twoje zadanie ograniczy się do konsultacji technicznych i przeglądaniu comiesięcznych raportów z działań, no i cieszenia się z efektów.

Podsumowując, nowoczesne technologie w dzisiejszych czasach sprzyjają sprzedaży mieszkań i domów, co skutkuje dużą konkurencją na rynku deweloperskim. Przy sprzedaży tak drogiego dobra, jakim są niewątpliwie własne cztery kąty, należy dokładnie zaplanować działania marketingowe tak, aby były one jak najbardziej efektywne.

Moim zdaniem..w sumie to naszym, czyli całej agencji, najlepszym kierunkiem promocji jest Internet, za sprawą pełnej mierzalności oraz możliwości całościowej i taniej optymalizacji.

Zapraszam do kontaktu z naszą agencją reklamową 🙂

Autor: Krystian Ficek CEO Agencja Reklamowa ROXart

Skontaktuj się z nami:
Łukasz
Specjalista ds. #SKUTECZNEGO Marketingu

+48 516 463 911

Agencja Reklamowa Roxart Sp. z o.o.
ul. Kolejowa 1
35-073 Rzeszów

lub skorzystaj z formularza kontaktowego:

  Zobacz pozostałe wpisy

  < Powrót
  Roxart blog - Klient uContentowany – 5 cech skutecznego content marketingu

  content marketing | 

  Klient uContentowany – 5 cech skutecznego content marketingu

  27 czerwca 2018 by Magdalena Miler

  Zdarza Ci się wchodzić na ciekawie zapowiadający się artykuł, żeby po chwili zamknąć okno i przestać go czytać...

  Roxart blog - Stało się – Google wprowadza opłaty za mapy dla firm. Co zrobić, by Google Maps pozostały darmowe?

  reklama | sprzedaż | content marketing | marketing | 

  Stało się – Google wprowadza opłaty za mapy dla firm. Co zrobić, by Google Maps pozostały darmowe?

  12 czerwca 2018 by Magdalena Miler

  Google od lat ostrzegało, że w planach jest wprowadzenie opłat za umieszczenie wtyczki z mapami na swojej własnej stronie...

  Roxart blog - Zdobądź serce swojego odbiorcy! Jak przygotować się na walentynki?

  Nowy

  sprzedaż | marketing | 

  Zdobądź serce swojego odbiorcy! Jak przygotować się na walentynki?

  3 lutego 2021 by Natalia Rykała

  Świąteczny i noworoczny szał już za nami. Magia grudniowych i styczniowych promocji zniknęła, a na ich miejsce już...

  Teraz Twoja kolej!

  Szukasz partnera, który zrealizuje projekt dla Twojej firmy.

  Zostaw nam swoje dane kontaktowe a nasz przedstawiciel skontaktuje się z TOBĄ!

  Zamawiam kontakt

  Świat skutecznej reklamy.

  Witaj w świecie agencji reklamowej ROXart, w którym skuteczne reklamy są najważniejsze.
  Reklama jest dla nas czymś więcej niż pracą, poświęcamy się jej bez reszty. Fascynuje nas fakt, że dobrze dobrane kolory i słowa potrafią potęgować sprzedaż.
  Nie pracujemy pięć dni w tygodniu po osiem godzin, w sumie nie pracujemy w ogóle. Tego czym się zajmujemy nie możemy nazwać pracą, jest to coś tak naturalnego jak oddychanie – nie myślimy działamy! Dlatego powierzając w nasze ręce tak istotną cześć swojego biznesu jaką jest niewątpliwie reklama możesz być spokojny, Twoje zlecenie trafiło do pasjonatów, którzy nie pozwolą Ci się zawieść. Techniki reklamy są niczym kolory farb w palecie malarza, używając jednego koloru ciężko jest namalować pejzaż. Aby przeprowadzić skuteczną akcję promocyjną musimy połączyć ze sobą dostępne metody reklamy i promocji. Niezależnie od tego czy sprzedajesz buty, wędliny czy samochody my wiemy jak zwiększyć Twoje udziały na rynku. Reklama w Internecie, prasie czy na bilbordach może być skuteczniejsza niż Ci się wydaje! Jednak żeby tak było, wszystko wcześniej musi zostać przemyślane i dokładnie zaplanowane. Nie ma ludzi na których reklamy nie działają, są tylko tacy, którzy tak sądzą. Wykorzystaj to! Skontaktuj się z naszą rzeszowską agencją reklamową i zobacz ile do tej pory straciłeś. Czas biegnie szybko, konkurencja nie śpi! Nie zastanawiaj się dłużej – zacznij wygrywać w wyścigu z konkurencją.

  Rzeszów to idealne miejsce dla Agencji reklamowej.

  Rzeszów to miasto innowacji i rozwoju. Stolica Podkarpacia nieustannie się rozwija, codziennie powstają tu nowe firmy, a duże przedsiębiorstwa otwierają swoje filie. Agencja reklamowa w Rzeszowie ma przed sobą ogromne możliwości rozwoju. Dlatego jest to miejsce dla nas!
  Zrealizowaliśmy już kilkadziesiąt kampanii reklamowych dla firm z naszego miasta, wiele reklam wykonanych przez nas zdobi rzeszowskie budynki i drogi. Wykonujemy reklamy standardowe (wydruki wielkoformatowe, reklamy świetlne, poligrafię itp.), reklamy internetowe (strony www, landing pages, grafikę displayową) oraz całe kampanie łączące ze sobą wszystkie dostępne media.
  Jesteśmy w posiadaniu dużego budynku, w którym znajdują się nasze biura, studio fotograficzne, pracownia oraz garaż w którym aplikowane są folie na samochody. Z chęcią przyjmujemy klientów w naszej siedzibie, omawiając szczegóły współpracy przy aromatycznej kawie. Najważniejszy jest dla nas komfort naszych klientów, dlatego jesteśmy elastyczni. To Ty wybierasz preferowany rodzaj kontaktu z nami, może to być mail, telefon, wizyta w naszej lub Twojej siedzibie – niezależnie czy mieści się ona w Rzeszowie czy w innym mieście Polski. Zapraszamy do współpracy!