Roxart - Agencja Reklamowa Rzeszów

Agencja Reklamowa Rzeszów

 • ul. Kolejowa 1, 35-073 Rzeszów
 • biuro@roxart.pl
 • +48 517 398 997
< POWRÓT

Autor: Magdalena Olejarczyk

sprzedaż |  social media | 

Czy przez Messengera można sprzedawać?

29 czerwca 2020 by Magdalena Olejarczyk

Czy przez Messengera można sprzedawać?

Co chwilę na Facebooku pojawiają się nowości, które usprawniają pracę marketingowców administrujących strony firmowe. Sporo czasu poświęca się także Messengerowi, który już od dawna nie jest już tylko zwykłym komunikatorem. To narzędzie, które pozwala na umawianie spotkań, segregowanie kontaktów i przypisywanie ich do konkretnych osób za pomocą etykiet.

Wystarczy dobrze zapoznać się z możliwościami Messengera i można korzystać z niego w celach sprzedażowych. W jakich branżach najlepiej się sprawdzi? Zarówno w branży B2B, jak i B2C. Przykładem jest nasza Agencja. Codziennie dostajemy wiadomości z zapytaniem o ofertę. Jeden z naszych klientów, właściciel marki B2C, prowadzi sklepy z zabawkami w różnych miejscowościach. Zanim klienci wybiorą się na zakupy do sklepu stacjonarnego wysyłają zapytanie o konkretny produkt i orientują się w asortymencie.

Dlaczego użytkownicy wybierają Messengera?

Messenger stał się popularną alternatywą dla kontaktu mailowego i telefonicznego. Klienci oczekują szybkiej i profesjonalnej odpowiedzi. To oczywiste, że nie da się każdej transakcji zakończyć przez komunikator, ale jeżeli zainteresujemy klienta, łatwiej nam będzie zdobyć dane do kontaktu telefonicznego lub zachęcić go do spotkania twarzą w twarz.

Jak zachęcić użytkowników do wysyłania wiadomości?

Przede wszystkim dobrze przemyślaną kreacją reklamową. Z doświadczenia wiemy, że wideo jest bardzo skuteczne. Warto pokazać się jako specjalistę i przedstawić produkt lub usługę. Jako przykład podam kampanię reklamową z celem na pozyskiwanie wiadomości dla dewelopera. Nasz operator kamery wraz z doradcami nakręcili profesjonalny spacer po nieruchomości, po kolei przedstawiając jej zalety.

Skutkiem odpowiedniego doboru grupy docelowej oraz przemyślanej kreacji stało się duże zainteresowanie ofertą.

Dzięki tej kampanii uzyskaliśmy wzrost nowych kontaktów z Messengera o 780%. Oprócz wiadomości prywatnych, pod filmem pojawiły się komentarze. Łącznie wygenerowaliśmy 121 wiadomości na Messengerze oraz 62 komentarzy pod postem.

Wykorzystaj jego potencjał i zacznij pozyskiwać klientów

Messenger zrobił się na tyle popularnym narzędziem biznesowym, że Facebook dodał opcję szybkiego przełączania się pomiędzy profilami w aplikacji mobilnej. Dodatkową opcją, dzięki której zyskasz więcej kontaktów, jest zainstalowanie wtyczki Messengera na stronie internetowej.

Podczas obsługi użytkowników warto stawiać na profesjonalizm i personalizację. Jeżeli schematy rozmów są powtarzalne, a klienci wciąż zadają te same pytania, warto zastanowić się nad wdrożeniem bota, dzięki któremu oszczędzimy sobie sporo pracy, a klienci dostaną natychmiastową odpowiedź na nurtujące ich pytania.

Skontaktuj się z nami:
Łukasz
Specjalista ds. #SKUTECZNEGO Marketingu

+48 516 463 911

Agencja Reklamowa Roxart Sp. z o.o.
ul. Kolejowa 1
35-073 Rzeszów

lub skorzystaj z formularza kontaktowego:

  Zobacz pozostałe wpisy

  < Powrót
  Roxart blog - Przystanek Biznes – networking w nowej odsłonie

  marketing | 

  Przystanek Biznes – networking w nowej odsłonie

  25 stycznia 2015 by admin

  W obecnych czasach nieustanne rozwijanie się i poznawanie nowych osób jest bardzo ważne, szczególnie jeśli prowadzimy...

  Roxart blog - Wyciągamy trupy z szafy Google. Oto projekty giganta, które zakończyły się porażką

  sprzedaż | digital marketing | content marketing | marketing | social media | 

  Wyciągamy trupy z szafy Google. Oto projekty giganta, które zakończyły się porażką

  26 kwietnia 2019 by Magdalena Miler

  Myślisz: "wyszukiwarka" i od razu przed oczami masz Google. Jednak, czy każdy projekt przedsiębiorstwa z Mountain View...

  Roxart blog - Pozycjonowanie www czy warto?

  pozycjonowanie | strony internetowe | 

  Pozycjonowanie www czy warto?

  5 marca 2020 by Krystian Ficek

  Pozycjonowanie firmowej strony internetowej jest jedną z najlepszych inwestycji w marketing online, ponieważ ma ono bezpośredni...

  Teraz Twoja kolej!

  Szukasz partnera, który zrealizuje projekt dla Twojej firmy.

  Zostaw nam swoje dane kontaktowe a nasz przedstawiciel skontaktuje się z TOBĄ!

  Zamawiam kontakt

  Świat skutecznej reklamy.

  Witaj w świecie agencji reklamowej ROXart, w którym skuteczne reklamy są najważniejsze.
  Reklama jest dla nas czymś więcej niż pracą, poświęcamy się jej bez reszty. Fascynuje nas fakt, że dobrze dobrane kolory i słowa potrafią potęgować sprzedaż.
  Nie pracujemy pięć dni w tygodniu po osiem godzin, w sumie nie pracujemy w ogóle. Tego czym się zajmujemy nie możemy nazwać pracą, jest to coś tak naturalnego jak oddychanie – nie myślimy działamy! Dlatego powierzając w nasze ręce tak istotną cześć swojego biznesu jaką jest niewątpliwie reklama możesz być spokojny, Twoje zlecenie trafiło do pasjonatów, którzy nie pozwolą Ci się zawieść. Techniki reklamy są niczym kolory farb w palecie malarza, używając jednego koloru ciężko jest namalować pejzaż. Aby przeprowadzić skuteczną akcję promocyjną musimy połączyć ze sobą dostępne metody reklamy i promocji. Niezależnie od tego czy sprzedajesz buty, wędliny czy samochody my wiemy jak zwiększyć Twoje udziały na rynku. Reklama w Internecie, prasie czy na bilbordach może być skuteczniejsza niż Ci się wydaje! Jednak żeby tak było, wszystko wcześniej musi zostać przemyślane i dokładnie zaplanowane. Nie ma ludzi na których reklamy nie działają, są tylko tacy, którzy tak sądzą. Wykorzystaj to! Skontaktuj się z naszą rzeszowską agencją reklamową i zobacz ile do tej pory straciłeś. Czas biegnie szybko, konkurencja nie śpi! Nie zastanawiaj się dłużej – zacznij wygrywać w wyścigu z konkurencją.

  Rzeszów to idealne miejsce dla Agencji reklamowej.

  Rzeszów to miasto innowacji i rozwoju. Stolica Podkarpacia nieustannie się rozwija, codziennie powstają tu nowe firmy, a duże przedsiębiorstwa otwierają swoje filie. Agencja reklamowa w Rzeszowie ma przed sobą ogromne możliwości rozwoju. Dlatego jest to miejsce dla nas!
  Zrealizowaliśmy już kilkadziesiąt kampanii reklamowych dla firm z naszego miasta, wiele reklam wykonanych przez nas zdobi rzeszowskie budynki i drogi. Wykonujemy reklamy standardowe (wydruki wielkoformatowe, reklamy świetlne, poligrafię itp.), reklamy internetowe (strony www, landing pages, grafikę displayową) oraz całe kampanie łączące ze sobą wszystkie dostępne media.
  Jesteśmy w posiadaniu dużego budynku, w którym znajdują się nasze biura, studio fotograficzne, pracownia oraz garaż w którym aplikowane są folie na samochody. Z chęcią przyjmujemy klientów w naszej siedzibie, omawiając szczegóły współpracy przy aromatycznej kawie. Najważniejszy jest dla nas komfort naszych klientów, dlatego jesteśmy elastyczni. To Ty wybierasz preferowany rodzaj kontaktu z nami, może to być mail, telefon, wizyta w naszej lub Twojej siedzibie – niezależnie czy mieści się ona w Rzeszowie czy w innym mieście Polski. Zapraszamy do współpracy!