Czy #ZostańWDomu sprzedaje?

Krystian Ficek
Czy #ZostańWDomu sprzedaje?
SKUTECZNY przedsiębiorca wie, że w biznesie należy być elastycznym. W obecnym czasie wielu z nas, przedsiębiorców, nie zastanawia się jak więcej zarobić, a jak przetrwać ten czas - to bardzo smutne.

Postanowiłem zaprezentować Ci bardzo świeże case study sklepu internetowego jednego z naszych klientów z branży meblowej.

Niebieski wykres przedstawia wartość sprzedaży dziennej, żółty – ilość koszyków. Możesz zauważyć dwie linie, pierwsza to 14.03.2020 – dzień, w którym zamknięto galerie handlowe. Druga – 23.03.2020 – start naszej kampanii reklamowej #zostańWdomu.

Jak możesz zauważyć, po starcie kampanii znacząco wzrosła ilość zamówień, jak również ich wartość. Co ciekawe, po raz pierwszy w historii współpracy (ponad 3 lata), w sposób znaczący wzrosła sprzedaż produktów droższych (wartość produktów przekraczająca 4 000 zł).

Wnioski:

Sprzedaż produktów, które do tej pory kojarzyły się głównie ze sprzedażą stacjonarną, dynamicznie przenosi się do internetu. Powód jest prosty, klienci cały czas posiadają potrzeby, które chcą zaspokoić (chcą na nie wydawać pieniądze), a ich zaspokajanie w sposób bardzo dynamiczny przeniosło się do internetu (tak przeniosło, a nie przenosi, to już się wydarzyło).

Mam teraz pytanie do Ciebie, czy Ty zabezpieczyłeś już swoją firmę?
To, że do tej pory nie sprzedawałeś przez internet, nie oznacza, że teraz to nie będzie działać. To samo tyczy się sprzedaży przez handlowców dzięki kampaniom leadowym* – Twoi sprzedawcy mogą rozmawiać tylko z klientami, którzy TERAZ mają potrzebę, a którą Ty jesteś w stanie zaspokoić.

Jeśli chcesz porozmawiać na temat sklepu online, zwiększania sprzedaży na sklepie online lub kampanii LEADOWEJ ze specjalistą, zostaw dane poniżej, oddzwonimy!

*LEAD – firma/ osoba, która jest TERAZ zainteresowana Twoim produktem lub usługą i szuka dostawcy. W prostych słowach LEAD to coś więcej niż potencjalny klient.

wróć do listy wpisów
Meta znaczniki w SEO — czym są i dlatego nie możesz o nich zapomnieć

O autorze: Administrator Strony

Konto Administratora Strony