Roxart - Agencja Reklamowa Rzeszów

Agencja Reklamowa Rzeszów

 • ul. Kolejowa 1, 35-073 Rzeszów
 • biuro@roxart.pl
 • +48 517 398 997
< POWRÓT

Autor: Magdalena Miler

social media | 

Większość wybiera filtry, tymczasem Instagram oferuje profesjonalny edytor zdjęć

9 marca 2018 by Magdalena Miler

Większość wybiera filtry, tymczasem Instagram oferuje profesjonalny edytor zdjęć

Od momentu pojawienia się Instagrama, wszyscy jesteśmy fotografami. Niektórzy nawet całkiem dobrymi. Jednak idziemy na łatwiznę. Większość użytkowników tej aplikacji upiększa swoje zdjęcia używając filtrów, a można pójść o krok dalej i skorzystać z narzędzi, które oferuje nam Insta.

Korzysta z niego ponad 700 milionów użytkowników, a tylko nieliczni sami edytują zdjęcia. Większość użytkowników Instagrama nie ma zielonego pojęcia na temat życia poza filtrami, a jest ono o wiele bardziej barwne i piękne. Jak dostać się do instagramowej edycji zdjęć? Z zakładki Filtr przechodzimy do zakładki Edycja, a tam rozwija się nam szereg nowych funkcji, które dzisiaj omówimy.

Słowem wstępu – Instagram nie wymaga od użytkowników specjalistycznej wiedzy na temat obróbki zdjęć. Większość użytkowników przerabia zdjęcia w sposób intuicyjny. Ich działania podyktowane są własnymi upodobaniami. W ten sposób tworzymy swój własny unikalny styl, dlatego też nasz artykuł nie ma charakteru poradnikowego, a ma na celu przybliżenie i opisanie opcji, które są dostępne w Instagramie. To nie lekcja fotografii, a garstka ciekawostek o możliwościach popularnej aplikacji. Prezentowane przez nas zdjęcia mają służyć pokazaniu różnych funkcji na Instagramie.

Pamiętajmy również, że ta sama fotografia może różnić się wyglądem w zależności od ustawień telefonu osoby, która je modyfikowała i u osoby, która je ogląda.

1. Dostosuj
Funkcja, dzięki której obrócimy zdjęcia. Zrobiliście zdjęcie pięknego krajobrazu, ale niestety krzywo trzymaliście obiektyw? Tutaj jest miejsce na korektę. Przydatne może być nałożenie na fotografię siatki, aby ją aktywować kliknijcie w kratkę w lewym górnym rogu ekranu.

2. Jasność zdjęcia
Na Instagramie roi się od fanów jasnych zdjęć, aby takie wykonać wcale nie potrzebujesz mocnego naświetlenia. Wystarczy przesunąć suwak na Instagramie. Wybierzcie poziom naświetlenia, który odpowiada Wam najbardziej. Przesuwając suwak w lewo, zdjęcie będzie sukcesywnie się przyciemniać.

3. Kontrast
Opcja ta pozwala na poprawę kolorów, jest pomocna w podkreśleniu jaśniejszych i ciemniejszych elementów na naszym zdjęciu oraz nasycaniu fotografii kolorem.

4. Struktura
Funkcja, która uwydatnia detale i nie wpływa znacząco na przejaskrawienie obrazu. Po przesunięciu w prawo obraz stanie się bardziej szczegółowy. Unikają jej wszystkie „instagirl” z niedoskonałą cerą, bowiem podkręcenie struktury przyciągnie wzrok na niedoskonałości cery. Za to można jej użyć chcąc podkreślić np. lodową powłokę na śniegu w górach.

5. Temperatura
Miejsce, w którym poprawiamy balans bieli. Przesuwając suwak w lewo nasze zdjęcie staje się „chłodniejsze”, co widzimy w postaci niebieskiej poświaty, przesuwając go w prawo fotografia staje się cieplejsza.

6. Nasycenie
Miejsce, w którym zwiększamy lub zmniejszamy saturację kolorów. Im bardziej nasycona brawa, tym odbierana jest jako bardziej żywa. Mniej nasycone są przytłumione i zgaszone, dlatego przesuwając suwak skrajnie w lewo uzyskacie zdjęcie w skali szarości.

7. Kolor
Opcja nadania koloru. Warto do niej zajrzeć, gdy po przestawieniu suwaka w funkcji temperatura zdjęcie straciło kolorystkę, na której nam zależy. Klikamy dwukrotnie w wybrany kolor i tutaj również pojawi się dobrze znany nam suwak.

8. Znikanie
Funkcja, która rozmywa i rozjaśnia nasze zdjęcie, czyli całkowite przeciwieństwo struktury.

9. Prześwietlenia
Opcja, z pomocą której możecie wygasić prześwietlone zdjęcia lub przeciwnie nadać im ten efekt.

10. Cienie
Miejsce, w którym redukujemy lub podkreślamy cienie.

11. Winieta
Jest to niedoświetlenie obrazu na jego krawędziach. Tę funkcję doskonale znacie z większości filtrów.

12. Rozmycie
Opcja, która pozwala na kontrolę głębi ostrości. Do wyboru mamy dwie opcje – rozmycie promieniowe i liniowe. Pierwsza pozwala na wybranie jednego ostrego punktu i rozmycie wszystkiego wokół, druga pozwala na pozostawienie ostrości części zdjęcia, która zostaje w linii, reszta zostaje rozmyta.

13. Wyostrzenie
Tutaj dodacie ostrości swoim zdjęciom. Obraz stanie się jeszcze bardziej wyrazisty.

Pamiętajcie, że zmiana jednej opcji zdjęcia może wpłynąć na drugą, stąd czasem konieczne staje się wrócenie do poprzedniej np. do kolorów czy cieni. Zachęcamy Was do eksperymentowania ze zdjęciami i wybadania wszystkich funkcji Instagrama.

Skontaktuj się z nami:
Łukasz
Specjalista ds. #SKUTECZNEGO Marketingu

+48 516 463 911

Agencja Reklamowa Roxart Sp. z o.o.
ul. Kolejowa 1
35-073 Rzeszów

lub skorzystaj z formularza kontaktowego:

  Zobacz pozostałe wpisy

  < Powrót
  Roxart blog - Drastyczne zmiany na Facebooku, czy to koniec zasięgów organicznych?

  social media | 

  Drastyczne zmiany na Facebooku, czy to koniec zasięgów organicznych?

  6 lutego 2018 by Magdalena Miler

  Twórca Facebooka, Mark Zuckerberg, zapowiada powrót do korzeni! Co to oznacza dla użytkowników portalu i dlaczego zapowiedzianych...

  Roxart blog - Social Media – jako jedna z nowoczesnych form reklamy

  social media | 

  Social Media – jako jedna z nowoczesnych form reklamy

  18 września 2014 by admin

  Czasy współczesne to czasy komputerów, nowoczesnych technologii i sprzętu. Również reklama wskoczyła na wyższy level...

  Roxart blog - Dlaczego warto zmienić stare logo?

  content marketing | 

  Dlaczego warto zmienić stare logo?

  30 stycznia 2017 by admin

  Logo jest bardzo ważnym elementem tożsamości marki. Dobre może pomóc marce, tak samo, jak złe może zaszkodzić. Najlepiej,...

  Teraz Twoja kolej!

  Szukasz partnera, który zrealizuje projekt dla Twojej firmy.

  Zostaw nam swoje dane kontaktowe a nasz przedstawiciel skontaktuje się z TOBĄ!

  Zamawiam kontakt

  Świat skutecznej reklamy.

  Witaj w świecie agencji reklamowej ROXart, w którym skuteczne reklamy są najważniejsze.
  Reklama jest dla nas czymś więcej niż pracą, poświęcamy się jej bez reszty. Fascynuje nas fakt, że dobrze dobrane kolory i słowa potrafią potęgować sprzedaż.
  Nie pracujemy pięć dni w tygodniu po osiem godzin, w sumie nie pracujemy w ogóle. Tego czym się zajmujemy nie możemy nazwać pracą, jest to coś tak naturalnego jak oddychanie – nie myślimy działamy! Dlatego powierzając w nasze ręce tak istotną cześć swojego biznesu jaką jest niewątpliwie reklama możesz być spokojny, Twoje zlecenie trafiło do pasjonatów, którzy nie pozwolą Ci się zawieść. Techniki reklamy są niczym kolory farb w palecie malarza, używając jednego koloru ciężko jest namalować pejzaż. Aby przeprowadzić skuteczną akcję promocyjną musimy połączyć ze sobą dostępne metody reklamy i promocji. Niezależnie od tego czy sprzedajesz buty, wędliny czy samochody my wiemy jak zwiększyć Twoje udziały na rynku. Reklama w Internecie, prasie czy na bilbordach może być skuteczniejsza niż Ci się wydaje! Jednak żeby tak było, wszystko wcześniej musi zostać przemyślane i dokładnie zaplanowane. Nie ma ludzi na których reklamy nie działają, są tylko tacy, którzy tak sądzą. Wykorzystaj to! Skontaktuj się z naszą rzeszowską agencją reklamową i zobacz ile do tej pory straciłeś. Czas biegnie szybko, konkurencja nie śpi! Nie zastanawiaj się dłużej – zacznij wygrywać w wyścigu z konkurencją.

  Rzeszów to idealne miejsce dla Agencji reklamowej.

  Rzeszów to miasto innowacji i rozwoju. Stolica Podkarpacia nieustannie się rozwija, codziennie powstają tu nowe firmy, a duże przedsiębiorstwa otwierają swoje filie. Agencja reklamowa w Rzeszowie ma przed sobą ogromne możliwości rozwoju. Dlatego jest to miejsce dla nas!
  Zrealizowaliśmy już kilkadziesiąt kampanii reklamowych dla firm z naszego miasta, wiele reklam wykonanych przez nas zdobi rzeszowskie budynki i drogi. Wykonujemy reklamy standardowe (wydruki wielkoformatowe, reklamy świetlne, poligrafię itp.), reklamy internetowe (strony www, landing pages, grafikę displayową) oraz całe kampanie łączące ze sobą wszystkie dostępne media.
  Jesteśmy w posiadaniu dużego budynku, w którym znajdują się nasze biura, studio fotograficzne, pracownia oraz garaż w którym aplikowane są folie na samochody. Z chęcią przyjmujemy klientów w naszej siedzibie, omawiając szczegóły współpracy przy aromatycznej kawie. Najważniejszy jest dla nas komfort naszych klientów, dlatego jesteśmy elastyczni. To Ty wybierasz preferowany rodzaj kontaktu z nami, może to być mail, telefon, wizyta w naszej lub Twojej siedzibie – niezależnie czy mieści się ona w Rzeszowie czy w innym mieście Polski. Zapraszamy do współpracy!