Roxart - Agencja Reklamowa Rzeszów

Agencja Reklamowa Rzeszów

 • ul. Kolejowa 1, 35-073 Rzeszów
 • biuro@roxart.pl
 • +48 517 398 997
< POWRÓT

Autor: Magdalena Miler

social media | 

Planowanie śmierci na Facebooku? Czyli, co dzieje się z profilem na FB po śmierci użytkownika

20 lutego 2018 by Magdalena Miler

Planowanie śmierci na Facebooku? Czyli, co dzieje się z profilem na FB po śmierci użytkownika

Mówią, nie ma Cię na Facebooku, nie istniejesz. Odwróćmy sytuację. A co się dzieje z kontem na Facebooku, gdy nie ma już użytkownika? Mark Zuckerberg pomyślał o wszystkim, o możliwości planowania postów, zarządzaniu ustawieniami prywatności, a nawet i o śmierci.

Dla wielu temat jest kuriozalny, dla innych poważny. Jednak w pewnym momencie funkcjonowania Fejsa pojawiła się konieczność zarządzania kontami osób zmarłych.

Kolejna sprawa, która wywołuje ciarki na rękach albo szyderczy chichot – na Fejsie możesz zaplanować, co stanie się z Twoim kontem po śmierci. Mark bez owijania w bawełnę, stworzył w „Pomocy” swojego serwisu zakładkę odpowiadającą na pytanie: „Co się stanie z moim kontem na Facebooku, kiedy umrę?”. Twórca strony proponuje, by paradoksalnie o śmierci, pomyśleć jeszcze za życia.

„Możesz wcześniej poinformować nas, czy chcesz, aby w takim przypadku Twoje konto uzyskało status „In memoriam”, czy żeby zostało trwale usunięte z Facebooka” – czytamy na wstępie.

Z myślą o użytkownikach mediów społecznościowych, którzy odeszli z tego świata powstał status „In memoriam”. Aktywności zmarłej osoby nie zostaną zmienione, nikt nie może również zalogować się na takie konto. Profil jest wyraźnie oznakowany i nie pojawia się w kategorii „sugerowanych znajomych”. W żaden sposób nie można go zmodyfikować. Ustawienia statusu „In Memoriam” określamy… za życia i tu pojawia się pytanie, skąd Fejs będzie wiedzieć o śmierci użytkownika.

Zuckerberg pomyślał i o tym, w celu nadania profilowi wspomnianego statusu, należy złożyć specjalne zgłoszenie (dostępne pod tym adresem: https://www.facebook.com/help/contact/651319028315841). Zgłoszenia dokonuje zwykle rodzina i bliscy, a w obawie przed „żartami” Facebook zabezpiecza się wymogiem przedłożenia odpowiednich dokumentów, które zresztą przyśpieszą cały proces nadania statusu „Im Memoriam”.

Kolejna opcja, to uczynienie osoby bliskiej opiekunem naszego konta. Będzie ona mogła wstawić na naszego walla ogłoszenia, ale nie będzie mogła publikować informacji w naszym imieniu.

Ostatnią opcją, jest prośba o trwałe usunięcie konta po śmierci. Wówczas również zachodzi potrzeba zgłoszenia zgonu przez członków rodziny zmarłego użytkownika FB.

Tak, sprawa wydaje się być absurdalna, ale Facebook jest już nie tylko stroną społecznościową, ale ogromną i znaną na całym świecie instytucją, która musi działać przyszłościowo i wyciągać wnioski z zaistniałych już sytuacji – a nie brakowało takich, w których zmarły nagle zaczynał zza światów aktualizować swój wall czy ktoś zgłosił śmierć osoby żyjącej . Oczywiście były to mało smaczne żarty, ale Mark Zuckerberg nie mógł zostawić takich akcji (zwłaszcza tych, które viralowo rozeszły się po sieci) bez reakcji.

Skontaktuj się z nami:
Łukasz
Specjalista ds. #SKUTECZNEGO Marketingu

+48 516 463 911

Agencja Reklamowa Roxart Sp. z o.o.
ul. Kolejowa 1
35-073 Rzeszów

lub skorzystaj z formularza kontaktowego:

  Zobacz pozostałe wpisy

  < Powrót
  Roxart blog - Definicja skutecznego marketingu, czyli czym jest Google AdWords.

  reklama | sprzedaż | content marketing | marketing | 

  Definicja skutecznego marketingu, czyli czym jest Google AdWords.

  23 maja 2018 by admin

  W dobie rozbudowanych narzędzi marketingu internetowego do promocji witryn firmowych i sklepów online warto zadać sobie...

  Roxart blog - UVP – Receptą na nieskuteczny marketing?

  Nowy

  reklama | sprzedaż | 

  UVP – Receptą na nieskuteczny marketing?

  17 lutego 2021 by Krystian Ficek

  Niemal nieograniczony wachlarz dostępnych towarów i usług sprawia, że coraz trudniej przyciągnąć uwagę potencjalnych...

  Roxart blog - ROXART w Radio Rzeszów

  digital marketing | 

  ROXART w Radio Rzeszów

  7 lutego 2020 by admin

  Z przyjemnością informujemy, że nasz CEO Krystian Ficek wziął udział w audycji Polskiego Radia Rzeszów, która odbyła...

  Teraz Twoja kolej!

  Szukasz partnera, który zrealizuje projekt dla Twojej firmy.

  Zostaw nam swoje dane kontaktowe a nasz przedstawiciel skontaktuje się z TOBĄ!

  Zamawiam kontakt

  Świat skutecznej reklamy.

  Witaj w świecie agencji reklamowej ROXart, w którym skuteczne reklamy są najważniejsze.
  Reklama jest dla nas czymś więcej niż pracą, poświęcamy się jej bez reszty. Fascynuje nas fakt, że dobrze dobrane kolory i słowa potrafią potęgować sprzedaż.
  Nie pracujemy pięć dni w tygodniu po osiem godzin, w sumie nie pracujemy w ogóle. Tego czym się zajmujemy nie możemy nazwać pracą, jest to coś tak naturalnego jak oddychanie – nie myślimy działamy! Dlatego powierzając w nasze ręce tak istotną cześć swojego biznesu jaką jest niewątpliwie reklama możesz być spokojny, Twoje zlecenie trafiło do pasjonatów, którzy nie pozwolą Ci się zawieść. Techniki reklamy są niczym kolory farb w palecie malarza, używając jednego koloru ciężko jest namalować pejzaż. Aby przeprowadzić skuteczną akcję promocyjną musimy połączyć ze sobą dostępne metody reklamy i promocji. Niezależnie od tego czy sprzedajesz buty, wędliny czy samochody my wiemy jak zwiększyć Twoje udziały na rynku. Reklama w Internecie, prasie czy na bilbordach może być skuteczniejsza niż Ci się wydaje! Jednak żeby tak było, wszystko wcześniej musi zostać przemyślane i dokładnie zaplanowane. Nie ma ludzi na których reklamy nie działają, są tylko tacy, którzy tak sądzą. Wykorzystaj to! Skontaktuj się z naszą rzeszowską agencją reklamową i zobacz ile do tej pory straciłeś. Czas biegnie szybko, konkurencja nie śpi! Nie zastanawiaj się dłużej – zacznij wygrywać w wyścigu z konkurencją.

  Rzeszów to idealne miejsce dla Agencji reklamowej.

  Rzeszów to miasto innowacji i rozwoju. Stolica Podkarpacia nieustannie się rozwija, codziennie powstają tu nowe firmy, a duże przedsiębiorstwa otwierają swoje filie. Agencja reklamowa w Rzeszowie ma przed sobą ogromne możliwości rozwoju. Dlatego jest to miejsce dla nas!
  Zrealizowaliśmy już kilkadziesiąt kampanii reklamowych dla firm z naszego miasta, wiele reklam wykonanych przez nas zdobi rzeszowskie budynki i drogi. Wykonujemy reklamy standardowe (wydruki wielkoformatowe, reklamy świetlne, poligrafię itp.), reklamy internetowe (strony www, landing pages, grafikę displayową) oraz całe kampanie łączące ze sobą wszystkie dostępne media.
  Jesteśmy w posiadaniu dużego budynku, w którym znajdują się nasze biura, studio fotograficzne, pracownia oraz garaż w którym aplikowane są folie na samochody. Z chęcią przyjmujemy klientów w naszej siedzibie, omawiając szczegóły współpracy przy aromatycznej kawie. Najważniejszy jest dla nas komfort naszych klientów, dlatego jesteśmy elastyczni. To Ty wybierasz preferowany rodzaj kontaktu z nami, może to być mail, telefon, wizyta w naszej lub Twojej siedzibie – niezależnie czy mieści się ona w Rzeszowie czy w innym mieście Polski. Zapraszamy do współpracy!