Roxart - Agencja Reklamowa Rzeszów

Agencja Reklamowa Rzeszów

 • ul. Kolejowa 1, 35-073 Rzeszów
 • biuro@roxart.pl
 • +48 517 398 997
< POWRÓT

Autor: Magdalena Miler

social media | 

Jak dobierać hashtagi do zdjęć na Instagramie?

25 maja 2018 by Magdalena Miler

Jak dobierać hashtagi do zdjęć na Instagramie?

Nie ma popularniejszej aplikacji do publikowania i przeglądania zdjęć niż Instagram. W grudniu zeszłego roku z aplikacji korzystało ponad 600 milionów igersów, a wpływy z platrofmy osiągnęły ponad 4 miliardy dolarów.

Na Insta kreujemy swój własny styl życia, większość profili, tych które są w reprezentacji instafame, działa według strategii – np. modowe blogerki, profile kulinarne czy motoryzacyjne. By osiągnąć sukces na IG trzeba działać według planu, którego wiodącą cechą jest konsekwencja – posty mają być publikowane regularnie.

Zobacz też: Większość wybiera filtry, tymczasem Instagram oferuje profesjonalny edytor zdjęć

Dzisiaj pod lupę bierzemy hashtagi na Instagramie. Czym są hashtagi? To nic innego niż klasyczny tag poprzedzony znaczkiem hash, czyli #. Klikając w niego przechodzimy do wszystkich postów, pod którymi użytkownicy zamieścili tę samą frazę. Choć występują na wielu portalach społecznościowych, tylko na Instagramie przyjęły się jako faktyczna forma wyszukiwania obrazków. Stały się bardzo ważnym elementem komunikacji między użytkownikami oraz narzędziem używanym do tworzenia zasięgów. Hashtagów używamy w celu grupowania zdjęć i filmików o podobnych treściach, przez co pozwalamy na ich odnalezienie.

Największy problem zaczyna się w momencie szukania hashtagów, skutecznych dodajmy, bo oczywiście możesz wpisywać losowe słowa, ale nie dziw się, że wówczas niewiele osób polajkuje Twoje zdjęcie. Sprawdź, jakich hashtagów używają osoby publikujące treści podobne do Twoich. Później odpal wyszukiwarkę hashtagów. Znajdziesz ją klikając tutaj. Wystarczy wpisać frazę i wyświetlą się propozycje.

Jeśli sceptycznie podchodzisz do generatorów tagów, wymyśl własne frazy. Pamiętaj, że powinny opisywać nastrój, szczegóły przedmiotów, czynności czy miejsca.

Ilu hashtagów używać na Instagramie?

Zagadka. Prawdziwa zagadka. Algorytmy Instagrama zmieniają się równie szybko jak Facebooka. W regulaminie aplikacji znajdziemy zapis informujący o tym, że pod jednym zdjęciem możemy użyć nie więcej niż 30 hashtagów. Jednak taka ilość nie zagwarantuje nam największego zainteresowania naszym zdjęciem. Według najnowszych instawieści, optymalna ilość hashtagów to zaledwie pięć. Warto zatem testować i próbować, która opcja faktycznie będzie bardziej praktyczna.

Hashtagi zakazane na Instagramie

Instagram porządkuje treści i przy okazji takich porządków stale lub tymczasowo blokuje niektóre hashtagi. Frazy, które znalazły się na liście mogą Was zdziwić.

Lista zakazanych hashtagów regularnie się zmienia. Jak sprawdzić, czy fraza, której chcemy użyć jest zablokowana? W pasku wyszukiwania wpisujemy nasz hashtag, jeśli nie pojawi się w wynikach wyszukiwania, wchodzimy w zakładkę znaczniki, na jej dole widzimy informację „posty ze znacznikiem X będą wyświetlane tutaj”.

Skontaktuj się z nami:
Łukasz
Specjalista ds. #SKUTECZNEGO Marketingu

+48 516 463 911

Agencja Reklamowa Roxart Sp. z o.o.
ul. Kolejowa 1
35-073 Rzeszów

lub skorzystaj z formularza kontaktowego:

  Zobacz pozostałe wpisy

  < Powrót
  Roxart blog - 5 powodów, dla których musisz zainstalować wtyczkę Messengera na swojej stronie

  social media | 

  5 powodów, dla których musisz zainstalować wtyczkę Messengera na swojej stronie

  15 marca 2018 by Magdalena Miler

  Na początku był Facebook, później Messenger, a później nastąpiła era chatbotów. Dzisiaj masz do czynienia z facebookowym...

  Roxart blog - Co to jest optymalizacja konwersji i dlaczego jej potrzebujesz?

  sprzedaż | content marketing | marketing | 

  Co to jest optymalizacja konwersji i dlaczego jej potrzebujesz?

  18 lipca 2018 by Magdalena Miler

  Dla internauty internet to nieskończone miejsce zdobywania informacji, robienia zakupów i zmawiania usług. Dla przedsiębiorcy...

  Roxart blog - Ustawa krajobrazowa – a co to takiego?

  reklama | 

  Ustawa krajobrazowa – a co to takiego?

  9 kwietnia 2015 by admin

  Mówią, że wszechobecne bilbordy, banery czy tablice szpecą miasta i są reklamowym chaosem. Właśnie nad nim postanowił...

  Teraz Twoja kolej!

  Szukasz partnera, który zrealizuje projekt dla Twojej firmy.

  Zostaw nam swoje dane kontaktowe a nasz przedstawiciel skontaktuje się z TOBĄ!

  Zamawiam kontakt

  Świat skutecznej reklamy.

  Witaj w świecie agencji reklamowej ROXart, w którym skuteczne reklamy są najważniejsze.
  Reklama jest dla nas czymś więcej niż pracą, poświęcamy się jej bez reszty. Fascynuje nas fakt, że dobrze dobrane kolory i słowa potrafią potęgować sprzedaż.
  Nie pracujemy pięć dni w tygodniu po osiem godzin, w sumie nie pracujemy w ogóle. Tego czym się zajmujemy nie możemy nazwać pracą, jest to coś tak naturalnego jak oddychanie – nie myślimy działamy! Dlatego powierzając w nasze ręce tak istotną cześć swojego biznesu jaką jest niewątpliwie reklama możesz być spokojny, Twoje zlecenie trafiło do pasjonatów, którzy nie pozwolą Ci się zawieść. Techniki reklamy są niczym kolory farb w palecie malarza, używając jednego koloru ciężko jest namalować pejzaż. Aby przeprowadzić skuteczną akcję promocyjną musimy połączyć ze sobą dostępne metody reklamy i promocji. Niezależnie od tego czy sprzedajesz buty, wędliny czy samochody my wiemy jak zwiększyć Twoje udziały na rynku. Reklama w Internecie, prasie czy na bilbordach może być skuteczniejsza niż Ci się wydaje! Jednak żeby tak było, wszystko wcześniej musi zostać przemyślane i dokładnie zaplanowane. Nie ma ludzi na których reklamy nie działają, są tylko tacy, którzy tak sądzą. Wykorzystaj to! Skontaktuj się z naszą rzeszowską agencją reklamową i zobacz ile do tej pory straciłeś. Czas biegnie szybko, konkurencja nie śpi! Nie zastanawiaj się dłużej – zacznij wygrywać w wyścigu z konkurencją.

  Rzeszów to idealne miejsce dla Agencji reklamowej.

  Rzeszów to miasto innowacji i rozwoju. Stolica Podkarpacia nieustannie się rozwija, codziennie powstają tu nowe firmy, a duże przedsiębiorstwa otwierają swoje filie. Agencja reklamowa w Rzeszowie ma przed sobą ogromne możliwości rozwoju. Dlatego jest to miejsce dla nas!
  Zrealizowaliśmy już kilkadziesiąt kampanii reklamowych dla firm z naszego miasta, wiele reklam wykonanych przez nas zdobi rzeszowskie budynki i drogi. Wykonujemy reklamy standardowe (wydruki wielkoformatowe, reklamy świetlne, poligrafię itp.), reklamy internetowe (strony www, landing pages, grafikę displayową) oraz całe kampanie łączące ze sobą wszystkie dostępne media.
  Jesteśmy w posiadaniu dużego budynku, w którym znajdują się nasze biura, studio fotograficzne, pracownia oraz garaż w którym aplikowane są folie na samochody. Z chęcią przyjmujemy klientów w naszej siedzibie, omawiając szczegóły współpracy przy aromatycznej kawie. Najważniejszy jest dla nas komfort naszych klientów, dlatego jesteśmy elastyczni. To Ty wybierasz preferowany rodzaj kontaktu z nami, może to być mail, telefon, wizyta w naszej lub Twojej siedzibie – niezależnie czy mieści się ona w Rzeszowie czy w innym mieście Polski. Zapraszamy do współpracy!