Roxart - Agencja Reklamowa Rzeszów

Agencja Reklamowa Rzeszów

 • ul. Kolejowa 1, 35-073 Rzeszów
 • biuro@roxart.pl
 • +48 517 398 997
< POWRÓT

Autor: Krystian Ficek

strony internetowe |  content marketing | 

Jak producenci zwiększają sprzedaż swoich produktów u dystrybutorów?

29 kwietnia 2021 by Krystian Ficek

Jak producenci zwiększają sprzedaż swoich produktów u dystrybutorów?

Nie ma znaczenia czy z wyszukiwarki na sklepie online, reklamy w Google lub na Facebooku, czy po prostu za pomocą menu - na 99% klient przed zakupem trafi na kartę produktu. I to właśnie ona przekona go do zakupu lub do niego zniechęci.

Czym są rich karty produktu


Karty produktów to najważniejszy element, bez którego żaden sklep internetowy nie może istnieć. Informacje znajdujące się w takich kartach mają wpływ na decyzję klientów o dokonaniu zakupu. Odpowiednie zaprezentowanie walorów produktu, jego korzyści oraz ważnych dla użytkownika cech, przechyli szalę w stronę decyzji o zakupie.

Stworzenie dobrej karty produktu to także oszczędność czasu dla osób odpowiedzialnych za prowadzenie sklepu internetowego i obsługę klientów.

Jakie są najlepsze praktyki tworzenia rich contentu


Sklep online wyraźnie różni się od sklepu stacjonarnego. W środowisku e-sklepu konsument nie może dotykać produktu, ma on również ograniczony kontakt ze sprzedawcą. Dlatego właśnie najlepsi producenci/ sprzedawcy bardzo szczegółowo opisują swoje produkty.

Podczas robienia zakupów online często trafiamy na karty produktów, które scrollujemy kilometrami – jesteśmy w stanie znaleźć na nich dosłownie wszystkie informacje o produkcie i jego zastosowaniu.

Jakie informacje powinny znaleźć się na karcie produktu?


Zasada jest prosta: lepiej napisać więcej, niż mniej. Podczas tworzenia rich contentów prezentujemy nasz produkt tak, jakbyśmy mówili do dziecka. Wskazujemy dużą ilość korzyści i używamy prostego języka (bez zwrotów branżowych). Ważne jest również odpowiednie zaprezentowanie danych technicznych, najlepiej nadaje się do tego czytelna tabela.

Zdjęcia, rendery i filmy


Jak już wcześniej wspomniałem, to jak zaprezentujemy produkt, będzie miało olbrzymi wpływ na jego sprzedaż. Dlatego warto zadbać o wysokiej jakości materiały graficzne, takie jak zdjęcia/ rendery i wideo – zdjęcia zrobione telefonem nie wystarczą.

Rodzaje materiałów:

 • zdjęcia/ filmy na białym tle całego produktu + szczegółów,
 • zdjęcia/ filmy aranżowane (produkt w swoim naturalnym środowisku),
 • zdjęcia/ filmy aranżowane w użyciu (najlepiej zaangażować aktora/ aktorkę).

Ciekawostka

Dzięki szybkiemu rozwojowi grafiki 3D coraz częściej firmy decydują się na zamianę zdjęć na rendery. Jestem przekonany, że dziś, w większości przypadków, konsumenci nie są w stanie odróżnić jednego od drugiego.

Kto jest odpowiedzialny za kartę produktów, sprzedawca czy producent?


Nie powinno być dla Ciebie zaskoczeniem stwierdzenie: to zależy. Świadomi producenci nie pozwolą sobie na niekorzystne prezentowanie ich produktów, dlatego to oni dostarczają gotowe karty, a następnie pilnują ich odpowiedniego wdrożenia na sklepie online. Nieświadomi lub bardzo mali uważają, że stworzenie dobrej karty produktu należy do sprzedawcy.

Z mojego doświadczenia wynika, że producenci, którzy włożyli wysiłek w stworzenie rich contentów, szybciej osiągają większą sprzedaż.


Powodów jest kilka:

 • Sprzedawca ma wiele produktów i nie ma motywacji do tego, aby inwestować w wysokiej jakości materiały prezentujące produkt jednego z wielu producentów, którego przedmioty posiada w swojej ofercie. Jeśli coś się nie sprzedaje, szuka czegoś innego.
 • Dystrybutor często nie ma odpowiedniej wiedzy, aby w atrakcyjny sposób opisać produkt.
 • Sprzedawca, najzwyczajniej w świecie, nie ma w zespole osób, które mogą wykonać tę pracę.

Czy są firmy, które wspierają w tworzeniu skutecznych kart produktów?


Rynek nie lubi próżni, więc odpowiedź brzmi tak, są takie firmy. A Ty właśnie czytasz bloga jednej z nich.

Na co zwrócić uwagę podczas wybierania dostawcy?

Po pierwsze na ich doświadczenie, następnie na kompleksowość – firma posiadająca mały zespół, bardzo często nie jest w stanie samodzielnie zrealizować zlecenia, a korzystanie z podwykonawców to wydłużenie procesów i najczęściej dłuższy czas realizacji oraz niższa jakość.

Osoby potrzebne do zrealizowania zlecenia na dobre karty produktów:

 • PM (opiekun projektu)
 • Marketer
 • Copywriter
 • Grafik
 • Fotograf
 • coraz częściej Operator Kamery
 • Koder/ programista

Jak widzisz proces tworzenia skutecznych rich contentów jest dość zaawansowany. Jeśli potrzebujesz pomocy w tym zakresie, skontaktuj się z nami:

Tel: +48 517 398 997
Mail: biuro@roxart.pl

Na sam koniec:

Korzyści z dobrze przygotowanego rich contentu:

 • zwiększenie sprzedaży produktu
 • zbudowanie wartości produktu w oczach klienta
 • szansa na wyższą cenę produktu
 • wyróżnienie na tle konkurencji
 • ograniczenie czasu pracy konsultantów (telefony, czaty)
 • lepsze pozycje w wyszukiwarce Google

Przykłady kart produktów przygotowanych przez nas:

Skontaktuj się z nami:
Łukasz
Specjalista ds. #SKUTECZNEGO Marketingu

+48 516 463 911

Agencja Reklamowa Roxart Sp. z o.o.
ul. Kolejowa 1
35-073 Rzeszów

lub skorzystaj z formularza kontaktowego:

  Zobacz pozostałe wpisy

  < Powrót
  Roxart blog - Ustawa krajobrazowa – a co to takiego?

  reklama | 

  Ustawa krajobrazowa – a co to takiego?

  9 kwietnia 2015 by admin

  Mówią, że wszechobecne bilbordy, banery czy tablice szpecą miasta i są reklamowym chaosem. Właśnie nad nim postanowił...

  Roxart blog - Dlaczego warto zmienić stare logo?

  content marketing | 

  Dlaczego warto zmienić stare logo?

  30 stycznia 2017 by admin

  Logo jest bardzo ważnym elementem tożsamości marki. Dobre może pomóc marce, tak samo, jak złe może zaszkodzić. Najlepiej,...

  Roxart blog - Bottle Cap Challenge, Infinity Pool i Edchup, czyli #4 Social Special

  social media | 

  Bottle Cap Challenge, Infinity Pool i Edchup, czyli #4 Social Special

  18 lipca 2019 by Magdalena Miler

  Jak wyglądał początek lata w social media? Może i Ty głowiłeś się nad tym, jak można dostać się do infinity pool,...

  Teraz Twoja kolej!

  Szukasz partnera, który zrealizuje projekt dla Twojej firmy.

  Zostaw nam swoje dane kontaktowe a nasz przedstawiciel skontaktuje się z TOBĄ!

  Zamawiam kontakt

  Świat skutecznej reklamy.

  Witaj w świecie agencji reklamowej ROXart, w którym skuteczne reklamy są najważniejsze.
  Reklama jest dla nas czymś więcej niż pracą, poświęcamy się jej bez reszty. Fascynuje nas fakt, że dobrze dobrane kolory i słowa potrafią potęgować sprzedaż.
  Nie pracujemy pięć dni w tygodniu po osiem godzin, w sumie nie pracujemy w ogóle. Tego czym się zajmujemy nie możemy nazwać pracą, jest to coś tak naturalnego jak oddychanie – nie myślimy działamy! Dlatego powierzając w nasze ręce tak istotną cześć swojego biznesu jaką jest niewątpliwie reklama możesz być spokojny, Twoje zlecenie trafiło do pasjonatów, którzy nie pozwolą Ci się zawieść. Techniki reklamy są niczym kolory farb w palecie malarza, używając jednego koloru ciężko jest namalować pejzaż. Aby przeprowadzić skuteczną akcję promocyjną musimy połączyć ze sobą dostępne metody reklamy i promocji. Niezależnie od tego czy sprzedajesz buty, wędliny czy samochody my wiemy jak zwiększyć Twoje udziały na rynku. Reklama w Internecie, prasie czy na bilbordach może być skuteczniejsza niż Ci się wydaje! Jednak żeby tak było, wszystko wcześniej musi zostać przemyślane i dokładnie zaplanowane. Nie ma ludzi na których reklamy nie działają, są tylko tacy, którzy tak sądzą. Wykorzystaj to! Skontaktuj się z naszą rzeszowską agencją reklamową i zobacz ile do tej pory straciłeś. Czas biegnie szybko, konkurencja nie śpi! Nie zastanawiaj się dłużej – zacznij wygrywać w wyścigu z konkurencją.

  Rzeszów to idealne miejsce dla Agencji reklamowej.

  Rzeszów to miasto innowacji i rozwoju. Stolica Podkarpacia nieustannie się rozwija, codziennie powstają tu nowe firmy, a duże przedsiębiorstwa otwierają swoje filie. Agencja reklamowa w Rzeszowie ma przed sobą ogromne możliwości rozwoju. Dlatego jest to miejsce dla nas!
  Zrealizowaliśmy już kilkadziesiąt kampanii reklamowych dla firm z naszego miasta, wiele reklam wykonanych przez nas zdobi rzeszowskie budynki i drogi. Wykonujemy reklamy standardowe (wydruki wielkoformatowe, reklamy świetlne, poligrafię itp.), reklamy internetowe (strony www, landing pages, grafikę displayową) oraz całe kampanie łączące ze sobą wszystkie dostępne media.
  Jesteśmy w posiadaniu dużego budynku, w którym znajdują się nasze biura, studio fotograficzne, pracownia oraz garaż w którym aplikowane są folie na samochody. Z chęcią przyjmujemy klientów w naszej siedzibie, omawiając szczegóły współpracy przy aromatycznej kawie. Najważniejszy jest dla nas komfort naszych klientów, dlatego jesteśmy elastyczni. To Ty wybierasz preferowany rodzaj kontaktu z nami, może to być mail, telefon, wizyta w naszej lub Twojej siedzibie – niezależnie czy mieści się ona w Rzeszowie czy w innym mieście Polski. Zapraszamy do współpracy!