Roxart - Agencja Reklamowa Rzeszów

Agencja Reklamowa Rzeszów

 • ul. Kolejowa 1, 35-073 Rzeszów
 • biuro@roxart.pl
 • +48 517 398 997
< POWRÓT

Autor: admin

reklama |  marketing | 

Jak przygotować się do współpracy z agencją marketingową?

3 września 2020 by admin

Jak przygotować się do współpracy z agencją marketingową?

Kiedyś przeczytałam, że „agencja i firma powinny być jak związek, który głównie opiera się na partnerstwie”. Czasami jednak tak jak i w związkach, zdarzają się problemy. Kłótnie, brak porozumienia, zmierzanie w innych kierunkach, ale najważniejsze zarówno dla jednej strony, jak i drugiej powinna być rozmowa i kompromis.

Myślisz, że istnieją związki doskonałe? Oczywiście, że nie, ale warto próbować. Nie ma również przepisu na sukces w każdej relacji, ale my postaramy się sprawić, że zrozumiesz, w jakim języku mówimy.

Duet idealny? Czas start!

Wiesz, co jest największym utrudnieniem podczas współpracy z agencją? Zamiast mówić o działaniach, jakie mamy dla niej robić, firmy powinny zacząć od zdefiniowania potrzeb, które jako agencja mamy zaspokoić. Ważne jest, aby wcześniej odpowiedzieć sobie na podstawowe pytania.

Dlaczego do nas trafiłeś?
Na czym Ci zależy?
Czy chcesz zwiększyć rozpoznawalność swojej marki?
Czy chcesz szybko zwiększyć sprzedaż?

Zanim zaczniesz szukać agencji dla siebie, zastanów się, czego tak naprawdę potrzebujesz i jakie zadania chcesz powierzyć pracującym w niej specjalistom. Jeżeli sam nie wiesz, jakie masz oczekiwania, agencja nie jest w stanie ich zaspokoić. Dlaczego? Bo po prostu ich nie zna. Dlatego już na samym początku postaraj się określić swój cel, potrzeby oraz efekty, które chcesz uzyskać, dzięki przyszłym działaniom agencji.

Krok 1. Czego potrzebujesz?

Tak jak bywa w życiu, im bardziej wiesz, czego chcesz, tym szybciej to osiągniesz. Zastanów się jakiego rodzaju usługi lub produktów potrzebujesz. Logotyp, film wizerunkowy, nowa strona internetowa, obsługa mediów społecznościowych, kompleksowa obsługa marketingowa?
Możliwości, jakie oferuje profesjonalna agencja reklamowa, jest wiele, jednak, aby zostały one wykorzystane skutecznie i z korzyścią dla Twojej firmy – muszą być odpowiednio dopasowane do założonego wcześniej celu. Im wcześniej go określisz, tym łatwiej będzie wcielić je w życie.
Pamiętaj również o tym, że zakres działań uzależniony jest od posiadanego budżetu. Wraz z planowaniem potrzeb i kierunku działań marketingowych, zwróć uwagę, jakimi finansami dysponujesz.

Krok 2. Określ swoje cele i komunikuj swoje oczekiwania

Co jest najlepszą drogą do wspólnego sukcesu? Rozmowa. Rozmowa i jeszcze raz rozmowa. Kiedy partnerzy ze sobą nie rozmawiają, nigdy nie dojdzie się porozumienia. Mów jasno czego oczekujesz.

Krok 3. Nie taki brief straszny, jak go malują

I teraz czas na postrach większości klientów – brief. Nikt nie lubi go wypełniać. Jednak jest to bardzo mocny fundament współpracy pomiędzy klientem a agencją. Kiedy klient słyszy słowo brief, to dosłownie włos mu się jeży na głowie. Dlaczego? Wypełnianie dokumentów nie jest przyjemnością. Często jest tak, że klienci go pomijają lub lekceważą, albo przygotowują dokument w zły sposób. Jaki jest tego efekt? Niezrozumienie. Należyte uzupełnienie briefu daje nam ogromne możliwości i zwiększa szanse na wspólny sukces.

Nie możesz patrzeć na brief jak na formularz ofertowy. Jest to narzędzie do komunikacji między firmą a agencją reklamową. Im dokładniej opiszesz swoje potrzeby, tym większe prawdopodobieństwo, że Cię zrozumiemy. Dzięki niemu jesteśmy w stanie narysować trasę, którą wspólnie będzie podążała nasza agencja i Twoja firma.

Czym zatem jest brief? Dlaczego jest tak ważny dla agencji? Jak przygotować dobry brief?

Tego dowiesz się w kolejnym artykule.

Skontaktuj się z nami:
Łukasz
Specjalista ds. #SKUTECZNEGO Marketingu

+48 516 463 911

Agencja Reklamowa Roxart Sp. z o.o.
ul. Kolejowa 1
35-073 Rzeszów

lub skorzystaj z formularza kontaktowego:

  Zobacz pozostałe wpisy

  < Powrót
  Roxart blog - 4 powody, przez które Twoje social media nie sprzedają!

  sprzedaż | social media | 

  4 powody, przez które Twoje social media nie sprzedają!

  13 lipca 2017 by admin

  Zacznę od zdementowania mitu, który mówi, że Facebook nie sprzedaje. Otóż ok. 3 lata temu pewna rzeszowska firma opublikowała...

  Roxart blog - #TB – Wspominamy Mistrzostwa Polski w skokach do wody

  content marketing | 

  #TB – Wspominamy Mistrzostwa Polski w skokach do wody

  29 marca 2019 by Magdalena Miler

  W marketingu czujemy się jak ryba w wodzie i wiemy, że na własny rozwój składa się także wsparcie innych, dlatego...

  Roxart blog - ROXART jako oficjalny partner Shopify – najpopularniejszej platformy e-commerce na świecie!

  strony internetowe | sprzedaż | 

  ROXART jako oficjalny partner Shopify – najpopularniejszej platformy e-commerce na świecie!

  12 lutego 2021 by Natalia Rykała

  Shopify to platforma sprzedażowa wspierająca przedsiębiorców z ponad 175 krajów na całym świecie. Obecnie działa...

  Teraz Twoja kolej!

  Szukasz partnera, który zrealizuje projekt dla Twojej firmy.

  Zostaw nam swoje dane kontaktowe a nasz przedstawiciel skontaktuje się z TOBĄ!

  Zamawiam kontakt

  Świat skutecznej reklamy.

  Witaj w świecie agencji reklamowej ROXart, w którym skuteczne reklamy są najważniejsze.
  Reklama jest dla nas czymś więcej niż pracą, poświęcamy się jej bez reszty. Fascynuje nas fakt, że dobrze dobrane kolory i słowa potrafią potęgować sprzedaż.
  Nie pracujemy pięć dni w tygodniu po osiem godzin, w sumie nie pracujemy w ogóle. Tego czym się zajmujemy nie możemy nazwać pracą, jest to coś tak naturalnego jak oddychanie – nie myślimy działamy! Dlatego powierzając w nasze ręce tak istotną cześć swojego biznesu jaką jest niewątpliwie reklama możesz być spokojny, Twoje zlecenie trafiło do pasjonatów, którzy nie pozwolą Ci się zawieść. Techniki reklamy są niczym kolory farb w palecie malarza, używając jednego koloru ciężko jest namalować pejzaż. Aby przeprowadzić skuteczną akcję promocyjną musimy połączyć ze sobą dostępne metody reklamy i promocji. Niezależnie od tego czy sprzedajesz buty, wędliny czy samochody my wiemy jak zwiększyć Twoje udziały na rynku. Reklama w Internecie, prasie czy na bilbordach może być skuteczniejsza niż Ci się wydaje! Jednak żeby tak było, wszystko wcześniej musi zostać przemyślane i dokładnie zaplanowane. Nie ma ludzi na których reklamy nie działają, są tylko tacy, którzy tak sądzą. Wykorzystaj to! Skontaktuj się z naszą rzeszowską agencją reklamową i zobacz ile do tej pory straciłeś. Czas biegnie szybko, konkurencja nie śpi! Nie zastanawiaj się dłużej – zacznij wygrywać w wyścigu z konkurencją.

  Rzeszów to idealne miejsce dla Agencji reklamowej.

  Rzeszów to miasto innowacji i rozwoju. Stolica Podkarpacia nieustannie się rozwija, codziennie powstają tu nowe firmy, a duże przedsiębiorstwa otwierają swoje filie. Agencja reklamowa w Rzeszowie ma przed sobą ogromne możliwości rozwoju. Dlatego jest to miejsce dla nas!
  Zrealizowaliśmy już kilkadziesiąt kampanii reklamowych dla firm z naszego miasta, wiele reklam wykonanych przez nas zdobi rzeszowskie budynki i drogi. Wykonujemy reklamy standardowe (wydruki wielkoformatowe, reklamy świetlne, poligrafię itp.), reklamy internetowe (strony www, landing pages, grafikę displayową) oraz całe kampanie łączące ze sobą wszystkie dostępne media.
  Jesteśmy w posiadaniu dużego budynku, w którym znajdują się nasze biura, studio fotograficzne, pracownia oraz garaż w którym aplikowane są folie na samochody. Z chęcią przyjmujemy klientów w naszej siedzibie, omawiając szczegóły współpracy przy aromatycznej kawie. Najważniejszy jest dla nas komfort naszych klientów, dlatego jesteśmy elastyczni. To Ty wybierasz preferowany rodzaj kontaktu z nami, może to być mail, telefon, wizyta w naszej lub Twojej siedzibie – niezależnie czy mieści się ona w Rzeszowie czy w innym mieście Polski. Zapraszamy do współpracy!