Roxart - Agencja Reklamowa Rzeszów

Agencja Reklamowa Rzeszów

 • ul. Kolejowa 1, 35-073 Rzeszów
 • biuro@roxart.pl
 • +48 517 398 997
< POWRÓT

Autor: admin

sprzedaż |  social media | 

4 powody, przez które Twoje social media nie sprzedają!

13 lipca 2017 by admin

4 powody, przez które Twoje social media nie sprzedają!

Zacznę od zdementowania mitu, który mówi, że Facebook nie sprzedaje. Otóż ok. 3 lata temu pewna rzeszowska firma opublikowała na swoim fanpage’u informację, że ma na sprzedaż piękne auto - białe z czarnym paskiem, usportowione, które właśnie przestało stać w salonie jako demonstracyjne.

Trzydzieści pięć minut od momentu kiedy zobaczyłem ten post, właśnie na Facebooku, siedziałem w tym samochodzie i rozmawiałem z handlowcem. Po dwóch tygodniach od zobaczenia posta na firmowym fanpage’u jednego z rzeszowskich salonów samochodowych, auto było już moje. To było ponad trzy lata temu i od tamtego czasu Facebook bardzo się zmienił, udostępnił więcej narzędzi, powstały zewnętrzne aplikację, dzięki którym prowadzone działania reklamowe na Facebooku mają lepsze efekty – co daje jeszcze większą skuteczność w sprzedaży przez fanpage’a.
Pokazując na moim własnym przykładzie, i co ważne, na luksusowym drogim towarze – Facebook sprzedaje i to dobrze!

Wiemy już, że u innych sprzedaje, to dlaczego nie sprzedaje dla Ciebie?!

Oto 4 najczęstsze powody:

1. Twoje grafiki i content jest niskiej jakość, a do tego ukradłeś go od konkurencji…
Tak właśnie jest, aby uzyskać efekty trzeba się postarać, a pójście na łatwiznę nigdy nie przynosi wymarzonych efektów. Większość publikowanych zdjęć i grafik powinno być wykonane dla Ciebie lub przez Ciebie. Nie zapominajmy jednak o profesjonalizmie – jeśli jedyny program graficzny jaki znasz to paint i nie masz czasu uczyć się innego programu (a jeśli jesteś przedsiębiorcą, który nie zarabia na grafice, to na pewno nie masz czasu!) -wydeleguj to!
Tak samo jest z pisaniem tekstów: nie lubisz, nie chcesz, na samą myśl masz dreszcze – wydeleguj!

2. Brak systematyczności.
Do stworzenia dobrego posta trzeba się przygotować. Analiza klikalności poprzednich postów, ciekawy pomysł na grafikę, dobór odpowiedniego zdjęcia – to wszytko zajmuje czas, którego przedsiębiorcy nie mają. Cierpimy na permanentny brak czasu i jeśli wszystkie te czynności, które należy zrobić przed dodaniem posta, nie sprawiają, że jesteś szczęśliwy, to skup się na tym co przynosi pieniądze Twojej firmie, a tworzenie postów i prowadzenie fanpage’a po prostu wydeleguj!

3. Określenie grupy docelowej na zasadzie „wydaje mi się, że”.
Dzięki Facebookowi można precyzyjnie określić kto może być zainteresowany Twoją ofertą. Owszem, zajmuje to trochę czasu i energii, jednak aby działania na Facebooku były skuteczne trzeba to robić (nie zrobić raz, tylko robić cały czas!). Jeśli Ci się nie chce, a pragniesz zwiększyć sprzedaż dzięki Facebookowi – wydeleguj to!

4. Nie masz strategi na to co robisz, Twoje działania są po prostu jednym wielkim przypadkiem. Dotyczy to zarówno samych postów, jak i doboru odpowiednich portali społecznościowych. Ograniczenie się tylko do Facebooka sprawia, że możesz wiele tracić, jednak próby prowadzenia profili we wszystkich mediach społecznościowych kosztują wiele energii i czasu, którego nie masz (patrz wyżej). Aby nie okazało się, że te działania są chybioną inwestycją czasową, zanim zaczniesz działać – zaplanuj lub wydeleguj.

Przedstawiłem cztery najczęstsze powody, przez które Twoje social media najprawdopodobniej nie sprzedają.
Są dwa sposoby aby to zmienić:

A. Przeorganizujesz sobie cały dzień pracy lub wydłużysz dobę o godzinę lub więcej, aby zająć się tym na 100% i czerpać z tego korzyści.

B. Tak jak pisałem wyżej – wydelegujesz te i inne rzeczy związane z social media. Możesz zatrudnić pracownika – a raczej pracowników, ponieważ żeby dobrze prowadzić profile potrzeba więcej niż jedną osobę lub, to co wydaje się rozsądniejsze, bo tańsze, rozpoczniesz współpracę z agencją – taką jak nasza i zaoszczędzisz czas i pieniądze i będziesz mógł obserwować jak Twój fanpage się rozwija.

Jeśli chcesz dowiedzieć się na ten temat więcej, wejdź:

Kliknij po więcej!

Autor: Krystian Ficek CEO Agencja Reklamowa ROXart

Skontaktuj się z nami:
Łukasz
Specjalista ds. #SKUTECZNEGO Marketingu

+48 516 463 911

Agencja Reklamowa Roxart Sp. z o.o.
ul. Kolejowa 1
35-073 Rzeszów

lub skorzystaj z formularza kontaktowego:

  Zobacz pozostałe wpisy

  < Powrót
  Roxart blog - 5 prostych sposobów na wykorzystanie neuromarketingu w zwiększeniu efektywności Twoich działań reklamowych

  pozycjonowanie | marketing | 

  5 prostych sposobów na wykorzystanie neuromarketingu w zwiększeniu efektywności Twoich działań reklamowych

  10 grudnia 2019 by Magdalena Miler

  Chcąc tworzyć skuteczne działania marketingowe należałoby dotrzeć do miejsca, w którym rodzą się decyzje zakupowe,...

  Roxart blog - Rejection fee w przetargu – czyli dlaczego warto płacić cukierniom za kawałek tortu?

  marketing | 

  Rejection fee w przetargu – czyli dlaczego warto płacić cukierniom za kawałek tortu?

  26 października 2020 by Natalia Rykała

  Czy rejection fee w ogóle istnieje? To pytanie zadaje sobie wiele agencji reklamowych w Polsce, które nauczone doświadczeniem...

  Roxart blog - Chrome zadba o Twoje bezpieczeństwo

  marketing | 

  Chrome zadba o Twoje bezpieczeństwo

  1 grudnia 2016 by admin

  Wielu użytkowników przeglądarek internetowych wpisuje swoje prywatne dane w różne strony czy sklepy, nie zastanawiając...

  Teraz Twoja kolej!

  Szukasz partnera, który zrealizuje projekt dla Twojej firmy.

  Zostaw nam swoje dane kontaktowe a nasz przedstawiciel skontaktuje się z TOBĄ!

  Zamawiam kontakt

  Świat skutecznej reklamy.

  Witaj w świecie agencji reklamowej ROXart, w którym skuteczne reklamy są najważniejsze.
  Reklama jest dla nas czymś więcej niż pracą, poświęcamy się jej bez reszty. Fascynuje nas fakt, że dobrze dobrane kolory i słowa potrafią potęgować sprzedaż.
  Nie pracujemy pięć dni w tygodniu po osiem godzin, w sumie nie pracujemy w ogóle. Tego czym się zajmujemy nie możemy nazwać pracą, jest to coś tak naturalnego jak oddychanie – nie myślimy działamy! Dlatego powierzając w nasze ręce tak istotną cześć swojego biznesu jaką jest niewątpliwie reklama możesz być spokojny, Twoje zlecenie trafiło do pasjonatów, którzy nie pozwolą Ci się zawieść. Techniki reklamy są niczym kolory farb w palecie malarza, używając jednego koloru ciężko jest namalować pejzaż. Aby przeprowadzić skuteczną akcję promocyjną musimy połączyć ze sobą dostępne metody reklamy i promocji. Niezależnie od tego czy sprzedajesz buty, wędliny czy samochody my wiemy jak zwiększyć Twoje udziały na rynku. Reklama w Internecie, prasie czy na bilbordach może być skuteczniejsza niż Ci się wydaje! Jednak żeby tak było, wszystko wcześniej musi zostać przemyślane i dokładnie zaplanowane. Nie ma ludzi na których reklamy nie działają, są tylko tacy, którzy tak sądzą. Wykorzystaj to! Skontaktuj się z naszą rzeszowską agencją reklamową i zobacz ile do tej pory straciłeś. Czas biegnie szybko, konkurencja nie śpi! Nie zastanawiaj się dłużej – zacznij wygrywać w wyścigu z konkurencją.

  Rzeszów to idealne miejsce dla Agencji reklamowej.

  Rzeszów to miasto innowacji i rozwoju. Stolica Podkarpacia nieustannie się rozwija, codziennie powstają tu nowe firmy, a duże przedsiębiorstwa otwierają swoje filie. Agencja reklamowa w Rzeszowie ma przed sobą ogromne możliwości rozwoju. Dlatego jest to miejsce dla nas!
  Zrealizowaliśmy już kilkadziesiąt kampanii reklamowych dla firm z naszego miasta, wiele reklam wykonanych przez nas zdobi rzeszowskie budynki i drogi. Wykonujemy reklamy standardowe (wydruki wielkoformatowe, reklamy świetlne, poligrafię itp.), reklamy internetowe (strony www, landing pages, grafikę displayową) oraz całe kampanie łączące ze sobą wszystkie dostępne media.
  Jesteśmy w posiadaniu dużego budynku, w którym znajdują się nasze biura, studio fotograficzne, pracownia oraz garaż w którym aplikowane są folie na samochody. Z chęcią przyjmujemy klientów w naszej siedzibie, omawiając szczegóły współpracy przy aromatycznej kawie. Najważniejszy jest dla nas komfort naszych klientów, dlatego jesteśmy elastyczni. To Ty wybierasz preferowany rodzaj kontaktu z nami, może to być mail, telefon, wizyta w naszej lub Twojej siedzibie – niezależnie czy mieści się ona w Rzeszowie czy w innym mieście Polski. Zapraszamy do współpracy!