Kalendarium

4 min. czytania
Kalendarium

Czas na małą urodzinową celebrację w marketingowym świecie.

Do naszego sierpniowego kalendarium dołącza Steve Wozniak, który obchodzi 11 sierpnia urodziny!

Steve to amerykański inżynier, wynalazca i programista. W 1976 roku wspólnie ze Stevem Jobsem i Ronaldem Waynem założył firmę Apple – dziś znaną jako jedną z największych i najpopularniejszych firm informatycznych na świecie. Działalność Wozniaka i Jobsa sprawiła, że uznano ich jako pionierów rewolucji komputerów osobistych. Steve Wozniak swój pierwszy komputer zbudował w wieku 14 lat. Działając w ramach przedsiębiorstwa Apple, stworzył od podstaw pierwszy komputer tej marki – Apple I.

Jednym z jego znanych cytatów są słowa: „Nigdy nie ufaj komputerowi, którego nie możesz wyrzucić przez okno”

ReidHoffman

Sierpniowe kalendarium otwiera Reid Hoffman, który świętuje 5 sierpnia swoje 54 urodziny!

Reid to amerykański przedsiębiorca oraz inwestor, obecnie partner w firmie Greylock – jednej z najważniejszych firm inwestycyjnych w Dolnie Krzemowej. Jest współzałożycielem i byłym prezesem LinkedIn – znanej biznesowej sieci społecznościowej, która do dziś skutecznie zrzesza użytkowników rozwijających swoje kontakty zawodowe w internecie. Jest on również jednym ze współzałożycieli firmy PayPal.

W 2017 roku minowano go Komandorem Honorowym Orderu Imperium Brytyjskiego. „Za usługi promujące brytyjski biznes i sieci społecznościowe oraz program stypendialny Marshalla”

Timothy Ferriss

20 lipca swoje 44 urodziny obchodzi Tim Ferriss – amerykański przedsiębiorca, inwestor oraz trener motywacyjny i mówca. Wszystkiego najlepszego!

Timothy to autor wielu poradników, w tym najbardziej popularnego – „4-godzinny tydzień pracy. Nie bądź płatnym niewolnikiem od 9.00 do 17.00”. W 2016 roku wydał również książkę pt. „Narzędzia tytanów. Taktyki, zwyczaje i nawyki milionerów, ikon popkultury i ludzi wybitnych”, która bazowała na informacjach zebranych przez Timothy’ego podczas wywiadów z ludźmi sukcesu. Chętnych zgłębiania takiej wiedzy odsyłamy również do jego autorskiego podcastu o nazwie The Tim Ferriss Show, w którym możecie posłuchać wywiadów, jakie przeprowadza z wieloma osobistościami z branży rozrywkowej, biznesowej czy naukowej.

Jako anioł biznesu Timothy udziela się jako inwestor i doradca. Jest zaangażowany w działalność firm takich jak np. Facebook, Twitter czy Uber.

Elon Musk

W naszym kalendarium odbiegamy trochę od świata marketingu i na chwilę przenosimy się w… kosmos. A to dlatego, że 28 czerwca 2021 roku swoje 50 urodziny obchodzi Elon Musk!

Znany amerykański przedsiębiorca i filantrop stał się szerzej rozpoznawalny dzięki założonej w 2002 roku firmie SpaceX zajmującej się konstruowaniem rakiet oraz rok później Tesla Motors – marki samochodów elektrycznych. W styczniu 2021 roku zajął pierwsze miejsce na liście najbogatszych ludzi świata według magazynu Forbes.

Co ciekawe, swoje biznesowe podboje rozpoczął już w wieku 12 lat! Wtedy to na swoim własnym komputerze zaprogramował prostą grę o nazwie Blastar, którą później sprzedał za ok. 500 dolarów.

Elon Musk to również jeden z najpopularniejszych użytkowników Twittera. Śledzi go niemal 42 miliony użytkowników, a poza biznesowymi publikacjami z chęcią komentuje wpisy ze swoim charakterystycznym poczuciem humoru.

Philip Kotler

Kolejny wpis do naszego kalendarium celebrujemy wraz z profesorem Philipem Kotlerem, który 27 maja 2021 roku obchodzi swoje 90 urodziny! Warto dodać, że ostatnio był gościem webinaru organizowanego przez Leaders Excellence at Harvard Square i był pełen entuzjazmu i werwy!

Nazywany „ojcem nowoczesnego marketingu”, Philip Kotler to amerykański ekonomista i honorowy profesor Katedry Marketingu Międzynarodowego w Kellogg School of Management – jednej z największych uczelni biznesowych na świecie. Jest autorem wielu książek i opracowań, w tym słynnego podręcznika „Marketing” określanego jako biblia menedżerów i do dziś wykorzystywanego w edukacji studentów marketingu na całym świecie. Jeśli nie miałeś okazji zapoznać się z tą pozycją, koniecznie do niej zajrzyj.

Profesor Philip Kotler to niekwestionowany autorytet w zakresie marketingu. Swoją pracą i zaangażowaniem przyczynił się do znaczącego rozwoju tej dziedziny w wielu obszarach.
Oto jego cytat, którym podsumowujemy dzisiejszy wpis:

„Dobra firma oferuje doskonałe produkty i usługi. Świetna firma również oferuje doskonałe produkty i usługi, ale także stara się uczynić świat lepszym miejscem”

Dan Ariely

Dziś (29.04.2021), swoje 54 urodziny obchodzi Dan Ariely. Wszystkiego najlepszego!
Dan to profesor psychologii i ekonomii behawioralnej na Duke University oraz członek-założyciel instytucji badawczej Center for Advanced Hindsight. Jest autorem wielu publikacji oraz wystąpień, w których opisuje m.in. to, co wpływa na nasze decyzje zakupowe czy finansowe. Wyjaśnia, że nasze decyzje wcale nie są tak racjonalne, jak nam się wydaje.
Jako ciekawostka, fragmentów słów Dana o wszechobecnych gratisach z jednej z jego książek Potęga irracjonalności:
„Większość transakcji ma swoje plusy i minusy, ale kiedy coś jest darmowe, zapominamy o minusach; słowo gratis daje nam takiego emocjonalnego kopa, że to, co się nam oferuje, postrzegamy jako bardziej wartościowe niż naprawdę jest.”

wróć do listy wpisów
Meta znaczniki w SEO — czym są i dlatego nie możesz o nich zapomnieć

O autorze: Administrator Strony

Konto Administratora Strony