Agencja reklamowa Roxart

 • ul. Kolejowa 1, 35-073 Rzeszów
 • biuro@roxart.pl
 • +48 517 398 997
< POWRÓT

Autor: admin

Jak stworzyć sklep na Facebooku

9 lutego 2017 by admin

Jak stworzyć sklep na Facebooku

Facebook udostępnia możliwość założenia sklepu na fanpage. Jest to całkowicie darmowa opcja, z której warto skorzystać. Zakupy mogą odbywać się bezpośrednio na Facebook'u lub może przekierowywać do witryny sklepu. Dla tych, którzy posiadają już sklep internetowy, jest to idealna okazja, aby promować swoje produkty na tym portalu.

Funkcja sklepu nie przysłania głównych celów, do jakich służy fanpage – czyli interakcji z użytkownikami. Produkty wyświetlane są w jednym małym boksie, dzięki czemu fanpage pozostaje nadal fanpagem. Artykuły można dodać do każdego posta, oznaczając podobnie, jak to robimy tagując znajomych. Wyświetlają się pod postem w małych boksach, w formie karuzeli, przez co nie są zbyt mocno wyeksponowane i klienci nie czują się namawiani na każdym kroku do zakupu.

Poniżej przedstawiamy instrukcję jak stworzyć sklep na Facebook’u:

1. Przejdź w zakładkę Sklep znajdującą się po lewej stronie na fanpage.

2. Akceptuj warunki i Kontynuuj.

3. Wybierz metodę płatności. Pierwsza opcja pozwala na wysyłanie wiadomości, dzięki którym można sfinalizować zakup. Jeżeli posiadasz już sklep internetowy, wybierz drugą opcję. W tym przypadku odpowiedni przycisk przekieruje użytkownika do strony z produktem.

4. Wybierz walutę, w której będą dokonywane płatności.

5. Po zapisaniu powyższych ustawień zostaniesz przekierowany do stworzonego już sklepu. Teraz wystarczy dodać produkt do sklepu.

6. Aby dodać produkt, należy wypełnić wszystkie wymagane pola. Nazwa, cena, adres URL do kasy. Obraz należy dodać z dysku lub wybrać ze zdjęć, które są już na fanpage. Jest możliwość dodania filmu i opisu. Nie jest to jednak wymagane. Przycisk Wyróżnij produkt sprawi, że będzie on wyświetlany w pierwszej sekcji sklepu Polecane. Udostępnij produkt na swojej stronie sprawi, że będzie od razu po zapisaniu udostępniony na newsfeedzie.

7. Finalnie sklep wygląda tak:

8. Tak wygląda na głównej stronie fanpage’a:

9. W podglądzie produktu widzimy statystyki wyświetleń i kliknięć. Z tego poziomu można także wysłać wiadomość z zapytaniem lub od razu przejść do witryny w celu zakupu. Użytkownik również może skomentować produkt i polubić.

10. Teraz można oznaczyć produkty w poście. Można to zrobić na zdjęciu, filmie, linku, a nawet bez dodawania jakichkolwiek multimediów. Oznaczanie jest bardzo proste. Robimy to podobnie jak tagowanie znajomych na zdjęciu. Na dole mamy opcję Oznacz produkt, następnie wybieramy po kolei jakie produkty chcemy oznaczyć.

11. Końcowy efekt takiego postu jest świetny. Nie jest typowym postem zachęcającym do zakupu. Użytkownik widzi produkt, cenę, jeśli będzie chciał, to zaglądnie do sklepu. Ciągłe namawianie do zakupów zniechęca klientów, dlatego dobrym rozwiązaniem jest wyświetlanie produktu w dyskretny sposób.

Same produkty możemy wypromować w newsfeedzie. Facebook umożliwia użytkownikom subskrybowanie sklepu. Kiedy dodajemy nowe produkty, subskrybent otrzymuje powiadomienie. Istnieje możliwość udostępnienia sklepu lub konkretnego produktu na tablicy jako osoba lub fanpage w grupie, wydarzeniu, na osi znajomego, a nawet w prywatnej wiadomości. Jak widać, możliwości jest wiele. Stworzenie, prowadzenie i promowanie produktów jest proste i intuicyjne.

Skontaktuj się z nami:
Jakub
Account Manager+48 504 526 425

Agencja Reklamowa Roxart Sp. z o.o.
ul. Kolejowa 1
35-073 Rzeszów

lub skorzystaj z formularza kontaktowego:

  Zobacz pozostałe wpisy

  < Powrót
  Roxart blog - Twoja konkurencja Cię okrada! 5 rzeczy, które Ci zabiera, jeśli nie zatrudniasz agencji marketingowej

  Nowy

  Twoja konkurencja Cię okrada! 5 rzeczy, które Ci zabiera, jeśli nie zatrudniasz agencji marketingowej

  7 marca 2023 by Natalia Lelek

  Podczas kiedy Ty zastanawiasz się, czy zatrudnić agencję marketingową, Twoi konkurenci zdobywają rynek. A przecież...

  Roxart blog - Live Social Special #11

  Nowy

  Live Social Special #11

  15 lutego 2023 by Brygida Biega

  Hej! Za nami już jedenaście odcinków Live Social Special. Jeśli jakimś cudem (jak to możliwe?) jesteś tutaj po raz...

  Roxart blog - Testy A/B w reklamie internetowej. To musisz wiedzieć

  Nowy

  Testy A/B w reklamie internetowej. To musisz wiedzieć

  6 lutego 2023 by Joanna Wojtasiewicz

  Zaczynasz swoją przygodę z reklamą w mediach społecznościowych? Stoisz przed dylematem wyboru grupy docelowej lub miejsca...

  Teraz Twoja kolej!

  Szukasz partnera, który zrealizuje projekt dla Twojej firmy.

  Zostaw nam swoje dane kontaktowe a nasz przedstawiciel skontaktuje się z TOBĄ!

  Zamawiam kontakt