Roxart - Agencja Reklamowa Rzeszów

Agencja Reklamowa Rzeszów

 • ul. Kolejowa 1, 35-073 Rzeszów
 • biuro@roxart.pl
 • +48 517 398 997
< POWRÓT

Autor: admin

sprzedaż |  social media | 

Jak stworzyć sklep na Facebooku

9 lutego 2017 by admin

Jak stworzyć sklep na Facebooku

Facebook udostępnia możliwość założenia sklepu na fanpage. Jest to całkowicie darmowa opcja, z której warto skorzystać. Zakupy mogą odbywać się bezpośrednio na Facebook'u lub może przekierowywać do witryny sklepu. Dla tych, którzy posiadają już sklep internetowy, jest to idealna okazja, aby promować swoje produkty na tym portalu.

Funkcja sklepu nie przysłania głównych celów, do jakich służy fanpage – czyli interakcji z użytkownikami. Produkty wyświetlane są w jednym małym boksie, dzięki czemu fanpage pozostaje nadal fanpagem. Artykuły można dodać do każdego posta, oznaczając podobnie, jak to robimy tagując znajomych. Wyświetlają się pod postem w małych boksach, w formie karuzeli, przez co nie są zbyt mocno wyeksponowane i klienci nie czują się namawiani na każdym kroku do zakupu.

Poniżej przedstawiamy instrukcję jak stworzyć sklep na Facebook’u:

1. Przejdź w zakładkę Sklep znajdującą się po lewej stronie na fanpage.

2. Akceptuj warunki i Kontynuuj.

3. Wybierz metodę płatności. Pierwsza opcja pozwala na wysyłanie wiadomości, dzięki którym można sfinalizować zakup. Jeżeli posiadasz już sklep internetowy, wybierz drugą opcję. W tym przypadku odpowiedni przycisk przekieruje użytkownika do strony z produktem.

4. Wybierz walutę, w której będą dokonywane płatności.

5. Po zapisaniu powyższych ustawień zostaniesz przekierowany do stworzonego już sklepu. Teraz wystarczy dodać produkt do sklepu.

6. Aby dodać produkt, należy wypełnić wszystkie wymagane pola. Nazwa, cena, adres URL do kasy. Obraz należy dodać z dysku lub wybrać ze zdjęć, które są już na fanpage. Jest możliwość dodania filmu i opisu. Nie jest to jednak wymagane. Przycisk Wyróżnij produkt sprawi, że będzie on wyświetlany w pierwszej sekcji sklepu Polecane. Udostępnij produkt na swojej stronie sprawi, że będzie od razu po zapisaniu udostępniony na newsfeedzie.

7. Finalnie sklep wygląda tak:

8. Tak wygląda na głównej stronie fanpage’a:

9. W podglądzie produktu widzimy statystyki wyświetleń i kliknięć. Z tego poziomu można także wysłać wiadomość z zapytaniem lub od razu przejść do witryny w celu zakupu. Użytkownik również może skomentować produkt i polubić.

10. Teraz można oznaczyć produkty w poście. Można to zrobić na zdjęciu, filmie, linku, a nawet bez dodawania jakichkolwiek multimediów. Oznaczanie jest bardzo proste. Robimy to podobnie jak tagowanie znajomych na zdjęciu. Na dole mamy opcję Oznacz produkt, następnie wybieramy po kolei jakie produkty chcemy oznaczyć.

11. Końcowy efekt takiego postu jest świetny. Nie jest typowym postem zachęcającym do zakupu. Użytkownik widzi produkt, cenę, jeśli będzie chciał, to zaglądnie do sklepu. Ciągłe namawianie do zakupów zniechęca klientów, dlatego dobrym rozwiązaniem jest wyświetlanie produktu w dyskretny sposób.

Same produkty możemy wypromować w newsfeedzie. Facebook umożliwia użytkownikom subskrybowanie sklepu. Kiedy dodajemy nowe produkty, subskrybent otrzymuje powiadomienie. Istnieje możliwość udostępnienia sklepu lub konkretnego produktu na tablicy jako osoba lub fanpage w grupie, wydarzeniu, na osi znajomego, a nawet w prywatnej wiadomości. Jak widać, możliwości jest wiele. Stworzenie, prowadzenie i promowanie produktów jest proste i intuicyjne.

Skontaktuj się z nami:
Łukasz
Specjalista ds. #SKUTECZNEGO Marketingu

+48 516 463 911

Agencja Reklamowa Roxart Sp. z o.o.
ul. Kolejowa 1
35-073 Rzeszów

lub skorzystaj z formularza kontaktowego:

  Zobacz pozostałe wpisy

  < Powrót
  Roxart blog - Social Special, czyli przegląd głośnych postów z ostatnich tygodni

  social media | 

  Social Special, czyli przegląd głośnych postów z ostatnich tygodni

  11 lutego 2019 by Magdalena Miler

  Kilometry pokonane myszką i nigdy niekończące się scrollowanie własnego fejsa nie powinny iść na marne. W końcu dzisiejszy...

  Roxart blog - UVP – Receptą na nieskuteczny marketing?

  Nowy

  reklama | sprzedaż | 

  UVP – Receptą na nieskuteczny marketing?

  17 lutego 2021 by Krystian Ficek

  Niemal nieograniczony wachlarz dostępnych towarów i usług sprawia, że coraz trudniej przyciągnąć uwagę potencjalnych...

  Roxart blog - Co to jest optymalizacja konwersji i dlaczego jej potrzebujesz?

  sprzedaż | content marketing | marketing | 

  Co to jest optymalizacja konwersji i dlaczego jej potrzebujesz?

  18 lipca 2018 by Magdalena Miler

  Dla internauty internet to nieskończone miejsce zdobywania informacji, robienia zakupów i zmawiania usług. Dla przedsiębiorcy...

  Teraz Twoja kolej!

  Szukasz partnera, który zrealizuje projekt dla Twojej firmy.

  Zostaw nam swoje dane kontaktowe a nasz przedstawiciel skontaktuje się z TOBĄ!

  Zamawiam kontakt

  Świat skutecznej reklamy.

  Witaj w świecie agencji reklamowej ROXart, w którym skuteczne reklamy są najważniejsze.
  Reklama jest dla nas czymś więcej niż pracą, poświęcamy się jej bez reszty. Fascynuje nas fakt, że dobrze dobrane kolory i słowa potrafią potęgować sprzedaż.
  Nie pracujemy pięć dni w tygodniu po osiem godzin, w sumie nie pracujemy w ogóle. Tego czym się zajmujemy nie możemy nazwać pracą, jest to coś tak naturalnego jak oddychanie – nie myślimy działamy! Dlatego powierzając w nasze ręce tak istotną cześć swojego biznesu jaką jest niewątpliwie reklama możesz być spokojny, Twoje zlecenie trafiło do pasjonatów, którzy nie pozwolą Ci się zawieść. Techniki reklamy są niczym kolory farb w palecie malarza, używając jednego koloru ciężko jest namalować pejzaż. Aby przeprowadzić skuteczną akcję promocyjną musimy połączyć ze sobą dostępne metody reklamy i promocji. Niezależnie od tego czy sprzedajesz buty, wędliny czy samochody my wiemy jak zwiększyć Twoje udziały na rynku. Reklama w Internecie, prasie czy na bilbordach może być skuteczniejsza niż Ci się wydaje! Jednak żeby tak było, wszystko wcześniej musi zostać przemyślane i dokładnie zaplanowane. Nie ma ludzi na których reklamy nie działają, są tylko tacy, którzy tak sądzą. Wykorzystaj to! Skontaktuj się z naszą rzeszowską agencją reklamową i zobacz ile do tej pory straciłeś. Czas biegnie szybko, konkurencja nie śpi! Nie zastanawiaj się dłużej – zacznij wygrywać w wyścigu z konkurencją.

  Rzeszów to idealne miejsce dla Agencji reklamowej.

  Rzeszów to miasto innowacji i rozwoju. Stolica Podkarpacia nieustannie się rozwija, codziennie powstają tu nowe firmy, a duże przedsiębiorstwa otwierają swoje filie. Agencja reklamowa w Rzeszowie ma przed sobą ogromne możliwości rozwoju. Dlatego jest to miejsce dla nas!
  Zrealizowaliśmy już kilkadziesiąt kampanii reklamowych dla firm z naszego miasta, wiele reklam wykonanych przez nas zdobi rzeszowskie budynki i drogi. Wykonujemy reklamy standardowe (wydruki wielkoformatowe, reklamy świetlne, poligrafię itp.), reklamy internetowe (strony www, landing pages, grafikę displayową) oraz całe kampanie łączące ze sobą wszystkie dostępne media.
  Jesteśmy w posiadaniu dużego budynku, w którym znajdują się nasze biura, studio fotograficzne, pracownia oraz garaż w którym aplikowane są folie na samochody. Z chęcią przyjmujemy klientów w naszej siedzibie, omawiając szczegóły współpracy przy aromatycznej kawie. Najważniejszy jest dla nas komfort naszych klientów, dlatego jesteśmy elastyczni. To Ty wybierasz preferowany rodzaj kontaktu z nami, może to być mail, telefon, wizyta w naszej lub Twojej siedzibie – niezależnie czy mieści się ona w Rzeszowie czy w innym mieście Polski. Zapraszamy do współpracy!