Agencja reklamowa Roxart

 • ul. Kolejowa 1, 35-073 Rzeszów
 • biuro@roxart.pl
 • +48 517 398 997
< POWRÓT

Autor: admin

Jak rozpocząć sprzedaż w Internecie?

26 lutego 2016 by admin

Jak rozpocząć sprzedaż w Internecie?

Wiele przedsiębiorczych osób zastanawia się jak rozpocząć sprzedaż swoich produktów lub usług online. Poprzez sprzedaż w Internecie możemy znacząco powiększyć swój rynek zbytu. W czasach, w których komunikacja odbywa się głównie przez Internet, a odbieranie i nadawanie paczek jest codziennością, odległość nie ma znaczenia dla zamawiającego oraz sprzedawcy.

Często, gdy rozpoczynamy planowanie naszych pierwszych kroków w sprzedaży online myślimy o sklepie internetowym, niestety zapominamy o subiektywnie dużych kosztach stworzenia dobrego sklepu online. Nowy sklep internetowy potrzebuje dobrej promocji, co na początku również jest bardzo kosztowne. Alternatywą, która na początku jest znacznie bardziej atrakcyjna (szczególnie finansowo), jest sprzedaż na portalu aukcyjnym – Allegro. Gwarantuje nam to wypromowanie marki oraz ruch na naszej aukcji.

Teraz może kilka słów o samym Allegro:
– jest to największy portal aukcyjny w Polsce
– gromadzi ok. 2 900 000 aktywnych kupujących miesięcznie
– w ciągu jednego miesiąca przeciętny użytkownik odwiedza portal ok. 20 razy
– 93% sprzedawanych przedmiotów było nowych
– odnotowuje się 1 025 000 000 wizyt na stronie allegro.pl

Jestem przekonany, że te liczby mówią same za siebie. A co najważniejsze, koszt rozpoczęcia sprzedaży na tym portalu jest stosunkowo niewielki.

Jak dobrze rozpocząć przygodę z Allegro?
Nie będę pisał o tworzeniu i weryfikacji konta, bo to jest bardzo proste. Napiszę o czymś trudniejszym i ważniejszym – o wyróżnieniu się spośród sprzedawców.
Nieważne czy sprzedajesz lub chcesz sprzedawać rowery, samochody, czy wędki. Aby ktoś chciał od Ciebie kupić, Twoja aukcja musi wyglądać profesjonalnie oraz wiarygodnie. Taki efekt możesz uzyskać tworząc profesjonalny szablon aukcji Allegro. Oczywiście możesz się tym zająć sam, jednak lepiej powierzyć to zadanie profesjonalistom z Agencji Reklamowej. Grafik zajmie się stworzeniem dopasowanego projektu graficznego, a koder odpowiednio złoży szablon tak, aby działał jak należy.

Twój szablon to Twoja wizytówka.
Ważne jest, aby dbać o swój wizerunek od samego początku. Bo przecież jeśli chcemy się porównywać, to tylko do najlepszych! Sprawdź jak wyglądają szablony aukcji Allegro liderów branży, w której sprzedajesz lub chcesz sprzedawać. Niezależnie od branży, są one ładne i wzbudzają zaufanie. I to jest właśnie klucz do sukcesu na Allegro. Wiem wiem, liczą się również komentarze i cena. Jednak chyba każdy z nas doświadczył sytuacji, w której produkt był tańszy niż na innych aukcjach, ale wygląd szablonu był podejrzany i pomimo niższej ceny wybraliśmy bardziej wiarygodną konkurencję. Przy tak dużej skali jaką daje nam allegro, takie sytuacje to codzienność.

Podsumowując, aby rozpocząć swoją przygodę ze sprzedażą w Internecie nie trzeba mieć dużo pieniędzy na start. Wystarczy 650 zł netto na szablon i kilka stówek na koszty wystawienia aukcji.

Poprzez Allegro zyskujemy dostęp do olbrzymiego rynku zbytu, jednak nie jesteśmy na nim sami i musimy od samego początku pokazać nasz profesjonalizm i podkreślić naszą wiarygodność. To wszystko uzyskamy dzięki profesjonalnemu szablonowi aukcji Allegro, którego wykonanie najlepiej powierzyć Agencji Reklamowej. To, czy skorzystasz z tej okazji i zwiększysz swoją sprzedaż, zależy wyłącznie od Ciebie!

Autor: Krystian Ficek
#przereklamowany_com

Skontaktuj się z nami:
Jakub
Account Manager+48 504 526 425

Agencja Reklamowa Roxart Sp. z o.o.
ul. Kolejowa 1
35-073 Rzeszów

lub skorzystaj z formularza kontaktowego:

  Zobacz pozostałe wpisy

  < Powrót
  Roxart blog - Twoja konkurencja Cię okrada! 5 rzeczy, które Ci zabiera, jeśli nie zatrudniasz agencji marketingowej

  Nowy

  Twoja konkurencja Cię okrada! 5 rzeczy, które Ci zabiera, jeśli nie zatrudniasz agencji marketingowej

  7 marca 2023 by Natalia Lelek

  Podczas kiedy Ty zastanawiasz się, czy zatrudnić agencję marketingową, Twoi konkurenci zdobywają rynek. A przecież...

  Roxart blog - Live Social Special #11

  Nowy

  Live Social Special #11

  15 lutego 2023 by Brygida Biega

  Hej! Za nami już jedenaście odcinków Live Social Special. Jeśli jakimś cudem (jak to możliwe?) jesteś tutaj po raz...

  Roxart blog - Testy A/B w reklamie internetowej. To musisz wiedzieć

  Nowy

  Testy A/B w reklamie internetowej. To musisz wiedzieć

  6 lutego 2023 by Joanna Wojtasiewicz

  Zaczynasz swoją przygodę z reklamą w mediach społecznościowych? Stoisz przed dylematem wyboru grupy docelowej lub miejsca...

  Teraz Twoja kolej!

  Szukasz partnera, który zrealizuje projekt dla Twojej firmy.

  Zostaw nam swoje dane kontaktowe a nasz przedstawiciel skontaktuje się z TOBĄ!

  Zamawiam kontakt