Roxart - Agencja Reklamowa Rzeszów

Agencja Reklamowa Rzeszów

 • ul. Kolejowa 1, 35-073 Rzeszów
 • biuro@roxart.pl
 • +48 517 398 997
< POWRÓT

Autor: admin

reklama |  sprzedaż |  content marketing | 

W Polsce mobilność na pierwszym miejscu, zobacz ile tracisz!

10 sierpnia 2017 by admin

W Polsce mobilność na pierwszym miejscu, zobacz ile tracisz!

Nie wiem jak Wy, ale ja, gdy słyszę, że jakaś agencja reklamowa chwali się tym, że robi strony internetowe, które są RWD (dopasowujące się do ekranów, na których są wyświetlane) zaczynam się głośno śmiać. Jak dla mnie Responsive Web Design (pełna nazwa z angielskiego) jest dziś całkowitym standardem i nie wyobrażam sobie sytuacji, w której ktoś pójdzie do profesjonalnej agencji reklamowej czy interaktywnej, zamówi stronę www i nie będzie ona responsywna.

Napewno wiecie, że Google nie lubi stron, które się nie skalują, a karą za to są gorsze pozycje w wyszukiwarce, a niektórzy nawet twierdzą, że może to spowodować całkowite wyrzucenie z mobilnego indeksu.
Ale o co tak naprawdę chodzi, dlaczego strony wykonane w technologii RWD stały się tak szybko standardem? Odpowiedź jest prosta – rośnie ruch z urządzeń mobilnych. Tak naprawdę stwierdzenie „rośnie” jest za mało dobitne, dlatego że po raz pierwszy w historii ruch w Internecie z urządzeń mobilnych był większy od ruchu z desktopu (komputerów stacjonarnych i laptopów)

W sumie na Nas Polakach nie powinno robić to wrażenia, ponieważ w „naszym” Internecie, aż 59,71% ruchu pochodzi ze smartfonów.

Co ciekawe w USA ruch mobilny w Internecie to jedyne 36,98%, więc jako Polacy możemy być dumni z siebie, że jesteśmy prekursorami nowych trendów.

Średnia światowa to 49,18% dla smartfonów i 45,94% dla desktopu, więc wszystko wskazuje na to, że ruch mobilny będzie się rozwijał.

Ale po co ja to piszę, a ty czytasz?
Co to oznacza dla zwykłego lub niezwykłego polskiego przedsiębiorcy?
Ano to, że jeśli Twoja strona się nie skaluje to dużo tracisz. Jest masę narzędzi do tego, aby sprawdzić czy Twoja strona jest ok, choćby to od Google:
https://search.google.com/test/mobile-friendly?hl=pl

Musisz jednak zdać sobie sprawę, że jeśli nawet to narzędzie poinformuje Cię, że Twoja strona jest responsywna, nie oznacza to, że nie tracisz pieniędzy!
Narzędzia tego pokroju sprawdzają ogół, a nie szczegół, więc w tym miejscu strona może świecić się na zielono, a klienci i tak nie będą się kontaktować.

Moim zdaniem jedyną słuszną metodą na sprawdzenie czy nasza strona jest przyjazna dla użytkowników korzystających ze smartfonów jest prześledzenie współczynnika odrzuceń w Google Analytics. To narzędzie daje nam możliwość sprawdzenia tego współczynnika w ogóle na stronie oraz z wyszczególnieniem na desktop oraz mobile. Jeśli Twój współczynnik odrzuceń jest wysoki (+50%) z ruchu mobilnego, to masz pewność, że coś jest nie tak z Twoją stroną na telefonach.

Jeśli nie wiesz co to jest Google Analytics lub nie wiesz jak to sprawdzić, a może chcesz zmniejszyć współczynnik odrzuceń na urządzeniach mobilnych, a dzięki temu pozyskiwać klientów z internetu – skontaktuj się z nami!

Napisz maila: biuro@roxart.pl
Lub zadzwoń: 517 398 997
Pomożemy!

Autor: Krystian Ficek CEO Agencja Reklamowa ROXart
Informacje statystyczne pochodzą z StatCounter

Skontaktuj się z nami:
Łukasz
Specjalista ds. #SKUTECZNEGO Marketingu

+48 516 463 911

Agencja Reklamowa Roxart Sp. z o.o.
ul. Kolejowa 1
35-073 Rzeszów

lub skorzystaj z formularza kontaktowego:

  Zobacz pozostałe wpisy

  < Powrót
  Roxart blog - Genialny real time marketing zainspirowany… zniszczoną pracą Banksy’ego

  social media | 

  Genialny real time marketing zainspirowany… zniszczoną pracą Banksy’ego

  17 października 2018 by Magdalena Miler

  Czym jest marketing czasu rzeczywistego? To szybka i trafna reakcja marketingowa na nagłą i niezaplanowaną sytuację....

  Roxart blog - Klient uContentowany – 5 cech skutecznego content marketingu

  content marketing | 

  Klient uContentowany – 5 cech skutecznego content marketingu

  27 czerwca 2018 by Magdalena Miler

  Zdarza Ci się wchodzić na ciekawie zapowiadający się artykuł, żeby po chwili zamknąć okno i przestać go czytać...

  Roxart blog - PR – słowo-klucz, słowo-wytrych?

  reklama | 

  PR – słowo-klucz, słowo-wytrych?

  1 lipca 2014 by admin

  W polskich firmach coraz częściej mamy do czynienia z samodzielnymi stanowiskami dla tak zwanych PRowców, a studenci dziennikarstwa...

  Teraz Twoja kolej!

  Szukasz partnera, który zrealizuje projekt dla Twojej firmy.

  Zostaw nam swoje dane kontaktowe a nasz przedstawiciel skontaktuje się z TOBĄ!

  Zamawiam kontakt

  Świat skutecznej reklamy.

  Witaj w świecie agencji reklamowej ROXart, w którym skuteczne reklamy są najważniejsze.
  Reklama jest dla nas czymś więcej niż pracą, poświęcamy się jej bez reszty. Fascynuje nas fakt, że dobrze dobrane kolory i słowa potrafią potęgować sprzedaż.
  Nie pracujemy pięć dni w tygodniu po osiem godzin, w sumie nie pracujemy w ogóle. Tego czym się zajmujemy nie możemy nazwać pracą, jest to coś tak naturalnego jak oddychanie – nie myślimy działamy! Dlatego powierzając w nasze ręce tak istotną cześć swojego biznesu jaką jest niewątpliwie reklama możesz być spokojny, Twoje zlecenie trafiło do pasjonatów, którzy nie pozwolą Ci się zawieść. Techniki reklamy są niczym kolory farb w palecie malarza, używając jednego koloru ciężko jest namalować pejzaż. Aby przeprowadzić skuteczną akcję promocyjną musimy połączyć ze sobą dostępne metody reklamy i promocji. Niezależnie od tego czy sprzedajesz buty, wędliny czy samochody my wiemy jak zwiększyć Twoje udziały na rynku. Reklama w Internecie, prasie czy na bilbordach może być skuteczniejsza niż Ci się wydaje! Jednak żeby tak było, wszystko wcześniej musi zostać przemyślane i dokładnie zaplanowane. Nie ma ludzi na których reklamy nie działają, są tylko tacy, którzy tak sądzą. Wykorzystaj to! Skontaktuj się z naszą rzeszowską agencją reklamową i zobacz ile do tej pory straciłeś. Czas biegnie szybko, konkurencja nie śpi! Nie zastanawiaj się dłużej – zacznij wygrywać w wyścigu z konkurencją.

  Rzeszów to idealne miejsce dla Agencji reklamowej.

  Rzeszów to miasto innowacji i rozwoju. Stolica Podkarpacia nieustannie się rozwija, codziennie powstają tu nowe firmy, a duże przedsiębiorstwa otwierają swoje filie. Agencja reklamowa w Rzeszowie ma przed sobą ogromne możliwości rozwoju. Dlatego jest to miejsce dla nas!
  Zrealizowaliśmy już kilkadziesiąt kampanii reklamowych dla firm z naszego miasta, wiele reklam wykonanych przez nas zdobi rzeszowskie budynki i drogi. Wykonujemy reklamy standardowe (wydruki wielkoformatowe, reklamy świetlne, poligrafię itp.), reklamy internetowe (strony www, landing pages, grafikę displayową) oraz całe kampanie łączące ze sobą wszystkie dostępne media.
  Jesteśmy w posiadaniu dużego budynku, w którym znajdują się nasze biura, studio fotograficzne, pracownia oraz garaż w którym aplikowane są folie na samochody. Z chęcią przyjmujemy klientów w naszej siedzibie, omawiając szczegóły współpracy przy aromatycznej kawie. Najważniejszy jest dla nas komfort naszych klientów, dlatego jesteśmy elastyczni. To Ty wybierasz preferowany rodzaj kontaktu z nami, może to być mail, telefon, wizyta w naszej lub Twojej siedzibie – niezależnie czy mieści się ona w Rzeszowie czy w innym mieście Polski. Zapraszamy do współpracy!