Roxart - Agencja Reklamowa Rzeszów

Agencja Reklamowa Rzeszów

 • ul. Kolejowa 1, 35-073 Rzeszów
 • biuro@roxart.pl
 • +48 517 398 997
< POWRÓT

Autor: admin

social media | 

Trendy w social media na rok 2018

13 lutego 2018 by admin

Trendy w social media na rok 2018

Nadejście Nowego Roku zawsze niesie ze sobą zmiany. Mark Zuckerberg już zwerbalizował swoje plany względem Facebooka na najbliższe miesiące, ale to zaledwie początek tego, co zmieni się w obliczu mediów społecznościowych w roku 2018.

1. Zmiany na Facebooku

Wraz z nadejściem 2018 roku Mark Zuckerberg zapowiedział serię zmian na Fejsie. Teoretycznie mają one służyć zadowoleniu użytkownika z czasu spędzonego na stronie, praktycznie zmuszą reklamodawców do zostawiania Markowi jeszcze większych sum wydanych na płatną reklamę. Co się zmieni? Premiowane będą treści pochodzące od znajomych, rodziny oraz wydawców, które użytkownicy ocenią jako wiarygodne.

To, co pewnie już zaobserwowaliście, to wzrost działalności i wyświetleń pochodzących z grup, do których należymy. Czy to właśnie w nich będzie można znaleźć merytoryczne treści? A może to one będą miejscem, w którym reklamodawcy, wypędzeni z newsfeeda, będą próbowali znaleźć drogę dotarcia do potencjalnych klientów?

Na pewno wzrost popularności grup daje możliwość przekazania rekomendacji, wymiany doświadczeń i treści. Jest to forma zgromadzenia użytkowników, których nie można lekceważyć w marketingu i działaniu w social media.

2. Treści ulotne

Nowy rok, nowa ulotna ja. Sukces Snapchata zmusił właścicieli innych mediów społecznościowych do działania. Tak powstał InstagramStories (największy sukces w social media w 2017 roku), relacje na Facebooku i Mój Dzień na Messengerze. Co ciekawe, ulotne treści odbierane są jako najbardziej autentyczna forma komunikacji w sieci, co może być sprawą kluczową w erze stawiania na wiarygodne informacje. Co więcej, do efemerycznych treści przyciąga nas fakt, że jeśli nie zerkniemy na nie teraz, to za godzinę możemy już nie mieć na to szans.

Eksperci social media są zdania, że znikające treści będą wzbudzać coraz większe zaangażowanie, a aplikacje służące do ich publikowania staną się nowym narzędziem w rękach reklamodawców.

3. Video

Nic nie zapowiada, żeby video miało przestać cieszyć się popularnością. Użytkownicy chętnie angażują się w tego typu treści, co więcej, udostępniają je znacznie częściej. Przypuszcza się, że zainteresowaniem będzie cieszyć się cały sektor video w social media – zarówno tych ulotnych, jak i transmitowany na żywo.

4. Po pierwsze, urządzenia mobilne

Większość użytkowników sieci korzysta z urządzeń mobilnych. Od dawna był tego świadomy Mark Zuckerberg – algorytmy Facebooka podsuwają inną treść newsfeeda desktopowym userom, a inną tym korzystających z urządzeń mobilnych. Jest to uzależnione również od prędkości internetu – korzystający z szybszych łączy, będą widzieć w swoim feedzie więcej treści video.

Najdalej idące przewidywania mówią, że w przyszłości social media będzie można przeglądać tylko i wyłącznie z urządzeń mobilnych, dlatego wszystkie treści dostosowywane są do potrzeb smartfonów i tabletów, w praktyce oznacza to, że teksty powinny być krótkie.

5. Liczy się teraz

Użytkownicy sieci stają się coraz bardziej wymagający. Liczy się dla nich natychmiastowa obsługa. Marki wychodzą im na przeciw korzystając z pomocy tzw. chatbotów, które symulują ludzkie rozmowy. Zdobyły one ogromną popularność w ostatnich miesiącach i nie zapowiada się, by sytuacja obrała inny kierunek. Chatboty pozwalają na natychmiastową obsługę klienta 24 godziny na dobę.

Na co mamy być zatem przygotowani? Na pewno na zmiany na Fejsie i idące za nimi większe wydatki dla reklamodawców. Ci powinni również przygotować się na działania w sektorach video i urządzenia mobilne. W docieraniu do klienta powinno się również stawiać na facebookowe grupy i produkowanie treści ulotnych.

Zapowiada się ciekawie?

Skontaktuj się z nami:
Łukasz
Specjalista ds. #SKUTECZNEGO Marketingu

+48 516 463 911

Agencja Reklamowa Roxart Sp. z o.o.
ul. Kolejowa 1
35-073 Rzeszów

lub skorzystaj z formularza kontaktowego:

  Zobacz pozostałe wpisy

  < Powrót
  Roxart blog - Chrome zadba o Twoje bezpieczeństwo

  marketing | 

  Chrome zadba o Twoje bezpieczeństwo

  1 grudnia 2016 by admin

  Wielu użytkowników przeglądarek internetowych wpisuje swoje prywatne dane w różne strony czy sklepy, nie zastanawiając...

  Roxart blog - Czy warto stworzyć i pozycjonować wizytówkę w Google dla firmy bez lokalizacji?

  Nowy

  pozycjonowanie | reklama w google | 

  Czy warto stworzyć i pozycjonować wizytówkę w Google dla firmy bez lokalizacji?

  10 lutego 2021 by Natalia Rykała

  Pozycjonowanie w wyszukiwarce i mapach Google ma znaczenie dla firm z każdej branży. Wbrew pozorom jest ważne również...

  Roxart blog - Bottle Cap Challenge, Infinity Pool i Edchup, czyli #4 Social Special

  social media | 

  Bottle Cap Challenge, Infinity Pool i Edchup, czyli #4 Social Special

  18 lipca 2019 by Magdalena Miler

  Jak wyglądał początek lata w social media? Może i Ty głowiłeś się nad tym, jak można dostać się do infinity pool,...

  Teraz Twoja kolej!

  Szukasz partnera, który zrealizuje projekt dla Twojej firmy.

  Zostaw nam swoje dane kontaktowe a nasz przedstawiciel skontaktuje się z TOBĄ!

  Zamawiam kontakt

  Świat skutecznej reklamy.

  Witaj w świecie agencji reklamowej ROXart, w którym skuteczne reklamy są najważniejsze.
  Reklama jest dla nas czymś więcej niż pracą, poświęcamy się jej bez reszty. Fascynuje nas fakt, że dobrze dobrane kolory i słowa potrafią potęgować sprzedaż.
  Nie pracujemy pięć dni w tygodniu po osiem godzin, w sumie nie pracujemy w ogóle. Tego czym się zajmujemy nie możemy nazwać pracą, jest to coś tak naturalnego jak oddychanie – nie myślimy działamy! Dlatego powierzając w nasze ręce tak istotną cześć swojego biznesu jaką jest niewątpliwie reklama możesz być spokojny, Twoje zlecenie trafiło do pasjonatów, którzy nie pozwolą Ci się zawieść. Techniki reklamy są niczym kolory farb w palecie malarza, używając jednego koloru ciężko jest namalować pejzaż. Aby przeprowadzić skuteczną akcję promocyjną musimy połączyć ze sobą dostępne metody reklamy i promocji. Niezależnie od tego czy sprzedajesz buty, wędliny czy samochody my wiemy jak zwiększyć Twoje udziały na rynku. Reklama w Internecie, prasie czy na bilbordach może być skuteczniejsza niż Ci się wydaje! Jednak żeby tak było, wszystko wcześniej musi zostać przemyślane i dokładnie zaplanowane. Nie ma ludzi na których reklamy nie działają, są tylko tacy, którzy tak sądzą. Wykorzystaj to! Skontaktuj się z naszą rzeszowską agencją reklamową i zobacz ile do tej pory straciłeś. Czas biegnie szybko, konkurencja nie śpi! Nie zastanawiaj się dłużej – zacznij wygrywać w wyścigu z konkurencją.

  Rzeszów to idealne miejsce dla Agencji reklamowej.

  Rzeszów to miasto innowacji i rozwoju. Stolica Podkarpacia nieustannie się rozwija, codziennie powstają tu nowe firmy, a duże przedsiębiorstwa otwierają swoje filie. Agencja reklamowa w Rzeszowie ma przed sobą ogromne możliwości rozwoju. Dlatego jest to miejsce dla nas!
  Zrealizowaliśmy już kilkadziesiąt kampanii reklamowych dla firm z naszego miasta, wiele reklam wykonanych przez nas zdobi rzeszowskie budynki i drogi. Wykonujemy reklamy standardowe (wydruki wielkoformatowe, reklamy świetlne, poligrafię itp.), reklamy internetowe (strony www, landing pages, grafikę displayową) oraz całe kampanie łączące ze sobą wszystkie dostępne media.
  Jesteśmy w posiadaniu dużego budynku, w którym znajdują się nasze biura, studio fotograficzne, pracownia oraz garaż w którym aplikowane są folie na samochody. Z chęcią przyjmujemy klientów w naszej siedzibie, omawiając szczegóły współpracy przy aromatycznej kawie. Najważniejszy jest dla nas komfort naszych klientów, dlatego jesteśmy elastyczni. To Ty wybierasz preferowany rodzaj kontaktu z nami, może to być mail, telefon, wizyta w naszej lub Twojej siedzibie – niezależnie czy mieści się ona w Rzeszowie czy w innym mieście Polski. Zapraszamy do współpracy!