Roxart - Agencja Reklamowa Rzeszów

Agencja Reklamowa Rzeszów

 • ul. Kolejowa 1, 35-073 Rzeszów
 • biuro@roxart.pl
 • +48 517 398 997
< POWRÓT

Autor: admin

reklama | 

Ustawa krajobrazowa – a co to takiego?

9 kwietnia 2015 by admin

Ustawa krajobrazowa – a co to takiego?

Mówią, że wszechobecne bilbordy, banery czy tablice szpecą miasta i są reklamowym chaosem. Właśnie nad nim postanowił zapanować prezydent i dwa lata temu przedstawił tzw. ustawę krajobrazową. Po częściowych zmianach Sejm uchwalił ustawę 20 marca br. Obecnie nad jej przepisami pracuje jeszcze Senat.

Czego dotyczy ustawa?

Ustawa krajobrazowa zakłada uporządkowanie chaosu jaki stworzyły reklamy w miastach i przy drogach oraz wprowadza przepisy, które mają regulować przemysł reklamowy.
Jak to się jednak ma do realiów?

Nowe przepisy zdefiniują pojęcia reklamy, szyldu, czy krajobrazu. Sama ustawa wprowadzi kolejne obowiązki na samorządy, które będą musiały przeprowadzać audyty krajobrazowe. Da to możliwość ustalenia norm prawnych dotyczących, np. wysokości czy kształtu budynku.

Przede wszystkim ustawa ma za zadanie regulować miejsca w przestrzeni publicznej gdzie będą mogły znajdować się reklamy i to właśnie samorządowcy będą mieli prawo do ich określania. Do nich będzie należeć ostatnie zdanie na temat tego jak ma wyglądać reklama, gdzie można, a gdzie nie wolno jej umieścić. Zakaz wystawiania reklam czy nośników obejmie nie tylko użytki publiczne, ale również prywatne ogrodzenia, budynki, a nawet billboardy (pewnie większość z nich zniknie ponieważ i tak nie będzie używana). Ta ogromna zmiana sprawi, że miasta będą mogły pobierać opłatę za umieszczanie reklam na prywatnych nośnikach, czego do tej pory nie było. Jeśli reklama będzie wywieszona „nielegalnie” lub wyglądała niezgodnie z przepisami, samorządy będą miały prawo wystawić za nią rachunek i żądać zapłaty grzywny nawet do 5 tys. złotych!

Jak widać, jeśli Senat wprowadzi ustawę uchwaloną już przez Sejm w życie, możemy się spodziewać wielu zmian.

Czy zmiany będą dotkliwe i dla kogo?

Ucierpią głównie firmy związane z działalnością reklamową, marketingową. Będą nakładane kolejne bzdurne opłaty, co zniechęci przedsiębiorców do korzystania z takich usług. A co jeśli ktoś wpadnie na pomysł ujednolicenia reklam na podstawie wybranych gotowych szablonów? Jeśli faktycznie pracownik samorządu zajmie się zaprojektowaniem „szablonu” reklamy, podejrzewam, że będzie to katastrofa. Miejmy nadzieję, że doborem reklam zajmie się jakiś specjalista, a nie Pani Basia z informacji.

Ochrona krajobrazu poprzez zakaz umieszczania reklam nie do końca jest pomysłem rewolucyjnym. Ludziom nie ukaże się nagle świat bez reklam, z pięknymi, wyremontowanymi budynkami.. za kilka lat może faktycznie z budynków znikną reklamy, ale spod nich wyłonią się brudne, odrapane ściany.

Kolejne podatki?

Specjaliści uważają, że jest to bardziej ustawa antyreklamowa, a nie krajobrazowa, co teoretycznie było jej pomysłem podstawowym. Właściciele gruntów odczują ją jako dodatkowy podatek do opłacenia, a urzędy będą musiały zatrudnić nowych urzędników i wydawać pieniądze na audyty. Będzie to więc mnóstwo dodatkowych, zbędnych kosztów – jak zresztą większość inicjatyw zakładających poprawę czegoś w naszym państwie.

Tak naprawdę niewiele jest osób, którym bardzo przeszkadzają reklamy umieszczane na budynkach czy tablicach wolnostojących. Branża reklamowa zatrudnia kilkadziesiąt tysięcy osób, w tym wielu podwykonawców, branża budowlana i inni związani z pracami np. na wysokościach. Może się zdarzyć że część z nich straci pracę właśnie przez tę ustawę.

Również firmy, które do tej pory pozyskiwały klientów właśnie dzięki szyldom, wskazującym np. drogę, na pewno dotkliwie odczują spadek zainteresowania.

Czy to jest pomoc czy jednak komplikacja?

Skontaktuj się z nami:
Łukasz
Specjalista ds. #SKUTECZNEGO Marketingu

+48 516 463 911

Agencja Reklamowa Roxart Sp. z o.o.
ul. Kolejowa 1
35-073 Rzeszów

lub skorzystaj z formularza kontaktowego:

  Zobacz pozostałe wpisy

  < Powrót
  Roxart blog - „RANDKA” Z KLIENTEM

  reklama | 

  „RANDKA” Z KLIENTEM

  23 marca 2013 by admin

  ...

  Roxart blog - Drastyczne zmiany na Facebooku, czy to koniec zasięgów organicznych?

  social media | 

  Drastyczne zmiany na Facebooku, czy to koniec zasięgów organicznych?

  6 lutego 2018 by Magdalena Miler

  Twórca Facebooka, Mark Zuckerberg, zapowiada powrót do korzeni! Co to oznacza dla użytkowników portalu i dlaczego zapowiedzianych...

  Roxart blog - Wywiad dla StrefaJazdy

  reklama | marketing | 

  Wywiad dla StrefaJazdy

  4 marca 2014 by admin

  Jakiś czas temu mieliśmy przyjemność udzielić wywiadu dla dwumiesięcznika Strefa Jazdy. Jako specjaliści w dziedzinie...

  Teraz Twoja kolej!

  Szukasz partnera, który zrealizuje projekt dla Twojej firmy.

  Zostaw nam swoje dane kontaktowe a nasz przedstawiciel skontaktuje się z TOBĄ!

  Zamawiam kontakt

  Świat skutecznej reklamy.

  Witaj w świecie agencji reklamowej ROXart, w którym skuteczne reklamy są najważniejsze.
  Reklama jest dla nas czymś więcej niż pracą, poświęcamy się jej bez reszty. Fascynuje nas fakt, że dobrze dobrane kolory i słowa potrafią potęgować sprzedaż.
  Nie pracujemy pięć dni w tygodniu po osiem godzin, w sumie nie pracujemy w ogóle. Tego czym się zajmujemy nie możemy nazwać pracą, jest to coś tak naturalnego jak oddychanie – nie myślimy działamy! Dlatego powierzając w nasze ręce tak istotną cześć swojego biznesu jaką jest niewątpliwie reklama możesz być spokojny, Twoje zlecenie trafiło do pasjonatów, którzy nie pozwolą Ci się zawieść. Techniki reklamy są niczym kolory farb w palecie malarza, używając jednego koloru ciężko jest namalować pejzaż. Aby przeprowadzić skuteczną akcję promocyjną musimy połączyć ze sobą dostępne metody reklamy i promocji. Niezależnie od tego czy sprzedajesz buty, wędliny czy samochody my wiemy jak zwiększyć Twoje udziały na rynku. Reklama w Internecie, prasie czy na bilbordach może być skuteczniejsza niż Ci się wydaje! Jednak żeby tak było, wszystko wcześniej musi zostać przemyślane i dokładnie zaplanowane. Nie ma ludzi na których reklamy nie działają, są tylko tacy, którzy tak sądzą. Wykorzystaj to! Skontaktuj się z naszą rzeszowską agencją reklamową i zobacz ile do tej pory straciłeś. Czas biegnie szybko, konkurencja nie śpi! Nie zastanawiaj się dłużej – zacznij wygrywać w wyścigu z konkurencją.

  Rzeszów to idealne miejsce dla Agencji reklamowej.

  Rzeszów to miasto innowacji i rozwoju. Stolica Podkarpacia nieustannie się rozwija, codziennie powstają tu nowe firmy, a duże przedsiębiorstwa otwierają swoje filie. Agencja reklamowa w Rzeszowie ma przed sobą ogromne możliwości rozwoju. Dlatego jest to miejsce dla nas!
  Zrealizowaliśmy już kilkadziesiąt kampanii reklamowych dla firm z naszego miasta, wiele reklam wykonanych przez nas zdobi rzeszowskie budynki i drogi. Wykonujemy reklamy standardowe (wydruki wielkoformatowe, reklamy świetlne, poligrafię itp.), reklamy internetowe (strony www, landing pages, grafikę displayową) oraz całe kampanie łączące ze sobą wszystkie dostępne media.
  Jesteśmy w posiadaniu dużego budynku, w którym znajdują się nasze biura, studio fotograficzne, pracownia oraz garaż w którym aplikowane są folie na samochody. Z chęcią przyjmujemy klientów w naszej siedzibie, omawiając szczegóły współpracy przy aromatycznej kawie. Najważniejszy jest dla nas komfort naszych klientów, dlatego jesteśmy elastyczni. To Ty wybierasz preferowany rodzaj kontaktu z nami, może to być mail, telefon, wizyta w naszej lub Twojej siedzibie – niezależnie czy mieści się ona w Rzeszowie czy w innym mieście Polski. Zapraszamy do współpracy!