Roxart - Agencja Reklamowa Rzeszów

Agencja Reklamowa Rzeszów

 • ul. Kolejowa 1, 35-073 Rzeszów
 • biuro@roxart.pl
 • +48 517 398 997
< POWRÓT

Autor: Krystian Ficek

strony internetowe | 

UX – niezbędne pojęcie w marketingu internetowym

8 marca 2021 by Krystian Ficek

UX – niezbędne pojęcie w marketingu internetowym

Nie jest tajemnicą, że obecnie marketing internetowy jest kluczem do sukcesu w walce o pozyskiwanie klientów. Powodem tego jest znaczny rozwój technologii i cyfryzacji w ostatnim czasie. Wiele dziedzin życia codziennego przeniosło się do internetu, co spowodowało, że liczba użytkowników znacznie wzrosła (Liczba internautów w Polsce w styczniu 2020 roku wyniosła ogółem 28,1 mln). Właśnie dlatego sieć to obecnie najpotężniejsze narzędzie marketingowe.

Prowadzenie strony internetowej, pisanie bloga, publikowanie postów w social mediach – wszystko to ma wpływ na świadomość marki wśród potencjalnych odbiorców. Jednak samo „bycie” w internecie to jeszcze nie wszystko. Firma, która chce wygrać z konkurencją, musi wyróżnić się na rynku. Musi zainteresować potencjalnych klientów i zaproponować im coś wyjątkowego. Tutaj liczy się jakość. I mowa tu zarówno o sprzedawanych usługach czy produktach, jak i o treściach w internecie, które reprezentują wizerunek firmy. Strona internetowa ma być przede wszystkim przyjazna dla użytkownika. W tym momencie wkracza pojęcie UX. Czym właściwie jest i dlaczego warto się nim zainteresować?

Czym jest UX?

UX to skrót od angielskiego wyrażenia user experience. Jest to ogół wrażeń i doświadczeń użytkownika korzystającego z danego produktu cyfrowego, np. strony www. W praktyce oznacza to tyle, czy witryna zapewnia wygodę w poruszaniu się, jest estetyczna, dostarcza ważne dla odbiorcy informacje lub po prostu czy pozwala mu osiągnąć cel. Zatem UX dotyczy zarówno obszaru technicznego i użytkowego, jak i tego wizualnego.

Zoptymalizowanie strony pod tym kątem nie jest łatwym zadaniem. Na początku warto dokonać analizy użyteczności strony (można to zrobić za pomocą audytu UX). Oczywiście ważnym aspektem jest poznanie potrzeb docelowych odbiorców i wprowadzenie zmian dostosowanych do nich. Czasem warto nawiązać współpracę z agencją reklamową lub marketingową, która zadba o pozytywny wizerunek treści internetowych.

Dlaczego warto zadbać o UX na stronie www?

Skuteczna strona internetowa to nie tylko taka, która jest przyjazna dla algorytmu Google i wyświetla się na wysokiej pozycji. Musi ona być wartościowa dla użytkownika, a jej forma i treść zachęcać i doprowadzać do konkretnych akcji. A zwiększanie konwersji na stronie z kolei przekłada się na wygenerowanie większych zysków. Prościej mówiąc, dzięki optymalizacji UX więcej odwiedzających stanie się klientami, wzrośnie sprzedaż, a koszty reklamy będą niższe. Dlatego też warto zadbać szczególnie o ten aspekt.

Co ma wpływ na UX strony www?

Użyteczność, dostępność, wiarygodność, wartościowość. To między innymi te cechy wpływają na skuteczność strony internetowej. – twierdzi pionier w dziedzinie UX z firmy konsultingowej zajmującej się architekturą informacji i wyszukiwaniem. W praktyce oznacza to między innymi, że:

 • Należy zadbać o to, aby najważniejsze informacje były na „pierwszym planie”, treść była czytelna, zrozumiała i panował ogólny porządek.
 • Na wrażenia użytkownika wpływa również ilość tekstu. Zbyt długie treści są przytłaczające i z pewnością nikt nie będzie miał ochoty ich czytać.
 • Ważnym aspektem jest szybkość działania. Dotyczy to zarówno wczytywania się strony jak i sposobu interakcji.
 • Zadania na stronie takie jak rejestracja czy proces zakupu muszą być proste. Skomplikowane formularze mogą odstraszyć potencjalnych klientów, a to oznacza niższą sprzedaż.
 • Warto wprowadzić skuteczną nawigację, aby użytkownik swobodnie mógł poruszać się po witrynie.

Makieta UX strony www

Makieta UX to projekt platformy internetowej. Jest prototypem strony i zawiera szkice układu, rozmieszczenia elementów takich jak menu, treści, formularze czy zdjęcia, a także definiuje działania na stronie. Makietę tworzy się, aby zobrazować całą koncepcję serwisu i mieć możliwość nanoszenia poprawek przed etapem produkcyjnym. Ma ona formę klikanego pliku HTML, co pozwala na przejrzyste przedstawienie rozmieszczenia wszystkich elementów. Tworzenie makiet UX zazwyczaj poprzedzone jest analizą i badaniem potrzeb grupy docelowej. Zebrane wyniki są bazą do rozpoczęcia projektu.

Optymalizacja strony pod kątem UX to jeden z najważniejszych elementów e-marketingu. Jest to jednak proces długotrwały i często wymaga posiadania odpowiednich narzędzi (np. hotjar), dlatego warto zdecydować się na skorzystanie z agencji reklamowej czy marketingowej.

Skontaktuj się z nami:
Łukasz
Specjalista ds. #SKUTECZNEGO Marketingu

+48 516 463 911

Agencja Reklamowa Roxart Sp. z o.o.
ul. Kolejowa 1
35-073 Rzeszów

lub skorzystaj z formularza kontaktowego:

  Zobacz pozostałe wpisy

  < Powrót
  Roxart blog - Przedstaw swoje usługi na Facebooku

  social media | 

  Przedstaw swoje usługi na Facebooku

  22 listopada 2016 by admin

  Facebook posiada szereg funkcjonalności, które można wykorzystać do prowadzenia fanpage'a, aby stał się efektywniejszy....

  Roxart blog - Co Twojej firmie da SEO?

  content marketing | marketing | 

  Co Twojej firmie da SEO?

  21 sierpnia 2018 by Magdalena Miler

  SEO to jedno z tych modnych w ostatnich latach terminów, które wyrosły jak grzyby po deszczu. Prawda jest brutalna - jeśli...

  Roxart blog - Na co komu strategia marketingowa?

  content marketing | 

  Na co komu strategia marketingowa?

  6 sierpnia 2018 by Magdalena Miler

  W pewnym momencie życia firmy pojawiają się pewne, niemal egzystencjalne, pytania jak "Kim jesteśmy?", "Dokąd zmierzamy?",...

  Teraz Twoja kolej!

  Szukasz partnera, który zrealizuje projekt dla Twojej firmy.

  Zostaw nam swoje dane kontaktowe a nasz przedstawiciel skontaktuje się z TOBĄ!

  Zamawiam kontakt

  Świat skutecznej reklamy.

  Witaj w świecie agencji reklamowej ROXart, w którym skuteczne reklamy są najważniejsze.
  Reklama jest dla nas czymś więcej niż pracą, poświęcamy się jej bez reszty. Fascynuje nas fakt, że dobrze dobrane kolory i słowa potrafią potęgować sprzedaż.
  Nie pracujemy pięć dni w tygodniu po osiem godzin, w sumie nie pracujemy w ogóle. Tego czym się zajmujemy nie możemy nazwać pracą, jest to coś tak naturalnego jak oddychanie – nie myślimy działamy! Dlatego powierzając w nasze ręce tak istotną cześć swojego biznesu jaką jest niewątpliwie reklama możesz być spokojny, Twoje zlecenie trafiło do pasjonatów, którzy nie pozwolą Ci się zawieść. Techniki reklamy są niczym kolory farb w palecie malarza, używając jednego koloru ciężko jest namalować pejzaż. Aby przeprowadzić skuteczną akcję promocyjną musimy połączyć ze sobą dostępne metody reklamy i promocji. Niezależnie od tego czy sprzedajesz buty, wędliny czy samochody my wiemy jak zwiększyć Twoje udziały na rynku. Reklama w Internecie, prasie czy na bilbordach może być skuteczniejsza niż Ci się wydaje! Jednak żeby tak było, wszystko wcześniej musi zostać przemyślane i dokładnie zaplanowane. Nie ma ludzi na których reklamy nie działają, są tylko tacy, którzy tak sądzą. Wykorzystaj to! Skontaktuj się z naszą rzeszowską agencją reklamową i zobacz ile do tej pory straciłeś. Czas biegnie szybko, konkurencja nie śpi! Nie zastanawiaj się dłużej – zacznij wygrywać w wyścigu z konkurencją.

  Rzeszów to idealne miejsce dla Agencji reklamowej.

  Rzeszów to miasto innowacji i rozwoju. Stolica Podkarpacia nieustannie się rozwija, codziennie powstają tu nowe firmy, a duże przedsiębiorstwa otwierają swoje filie. Agencja reklamowa w Rzeszowie ma przed sobą ogromne możliwości rozwoju. Dlatego jest to miejsce dla nas!
  Zrealizowaliśmy już kilkadziesiąt kampanii reklamowych dla firm z naszego miasta, wiele reklam wykonanych przez nas zdobi rzeszowskie budynki i drogi. Wykonujemy reklamy standardowe (wydruki wielkoformatowe, reklamy świetlne, poligrafię itp.), reklamy internetowe (strony www, landing pages, grafikę displayową) oraz całe kampanie łączące ze sobą wszystkie dostępne media.
  Jesteśmy w posiadaniu dużego budynku, w którym znajdują się nasze biura, studio fotograficzne, pracownia oraz garaż w którym aplikowane są folie na samochody. Z chęcią przyjmujemy klientów w naszej siedzibie, omawiając szczegóły współpracy przy aromatycznej kawie. Najważniejszy jest dla nas komfort naszych klientów, dlatego jesteśmy elastyczni. To Ty wybierasz preferowany rodzaj kontaktu z nami, może to być mail, telefon, wizyta w naszej lub Twojej siedzibie – niezależnie czy mieści się ona w Rzeszowie czy w innym mieście Polski. Zapraszamy do współpracy!