Roxart - Agencja Reklamowa Rzeszów

Agencja Reklamowa Rzeszów

 • ul. Kolejowa 1, 35-073 Rzeszów
 • biuro@roxart.pl
 • +48 517 398 997
< POWRÓT

Autor: admin

marketing | 

Jak przygotować się do zmiany strony internetowej?

12 lutego 2016 by admin

Jak przygotować się do zmiany strony internetowej?

Pracując w agencji reklamowej zauważyłem, że klienci zamawiający stronę internetową nie wiedzą jak przygotować się do tej realizacji. Moim zdaniem, w takim przypadku możemy porównać agencję reklamową do narzędzia, z którego klient nie potrafi korzystać. Klient jest specjalistą w swojej branży, dlatego posiada wiedzę jakich informacji na stronie www będą szukać jego potencjalni klienci. Ale zacznijmy od początku:

1. Założenia do projektu
Na początku musimy zastanowić się co chcemy zamieścić na stronie. Najszybszym sposobem jest przeglądnięcie stron internetowych konkurencji. Zaczynamy od zapisania jakie podstrony chcemy, aby nasza witryna posiadała np: o firmie, oferta, blog, kontakt, itp. Następnie wypisujemy w punktach informacje, jakie mają znaleźć się na poszczególnych podstronach np: na stronie głównej (zwanej również indexem): aktualności, skrócona oferta, loga naszych partnerów biznesowych, loga naszych klientów, numer kontaktowy, itp.
Poświęć również chwilę na zastanowienie się w jakiej kolorystyce ma zostać przygotowany projekt graficzny oraz jakich efektów oczekujesz od nowej strony www, czy ma ona sprzedać, zachęcać do kontaktu, prezentować produkt lub usługę.

2. Tworzenie treści
Gdy wypunktowaliśmy już wszystkie najważniejsze rzeczy, pora rozpocząć pracę nad tekstami.
Niezwykle ważne jest to, aby nie kopiować treści z innych stron internetowych! – Takie praktyki mają bardzo zły wpływ na późniejszą pozycję Twojej witryny internetowej w wyszukiwarce Google. Należy więc pisać teksty samemu. Pamiętaj, że możesz poprosić agencję o pomoc w postaci przeredagowania napisanych treści lub zamówić usługę pisania treści „od zera” (przekazujesz jedynie przygotowane wcześniej punkty).

3. Makieta strony
Tą cześć możesz wykonać już w agencji reklamowej lub z jej przedstawicielem. Wspólnie naszkicujcie jak chcesz zagospodarować stronę www.

Roxart - mapa strony

To jest przykład prostego szkicu. Jak widzisz, góruje w nim prostota. Dzięki temu zabiegowi specjaliści będą znali Twoje wymagania, co z pewnością przyśpieszy prace nad projektem.

4. Konsultacje
Przekaż wszystkie zgromadzone materiały agencji reklamowej. Umów się na spotkanie i opisz swoją koncepcję. Dzięki wiedzy i doświadczeniu specjalistów od reklamy oraz Twojej wiedzy na temat branży w której działasz, powstanie koncept.

5. Grafika i poprawki
Na podstawie konceptu stworzonego wspólnie ze specjalistami z agencji reklamowej powstaje grafika. Przejrzyj wszystkie wysłane pliki. Jeśli chcesz coś poprawić stwórz chronologiczną listę np.:
Index
– Baner: proszę powiększyć logo
– Aktualności: proszę powiększyć czcionkę
Podstrona „O nas”
– Większe zdjęcie budynku
itp.

Dzięki tak przygotowanej liście poprawek, grafik bardzo szybko wprowadzi je do projektu i o niczym nie zapomni.

Pamiętaj, najlepsza reklama to taka, która jest skuteczna!
Czasami zdarza się, że projekt graficzny nie do końca Ci się spodoba, zastanów się wtedy, czy Ty, jako osoba, jesteś w grupie docelowej, a także czy znasz aktualne trendy na rynku stron internetowych. Niestety bardzo często zapomina się o tym, że strona internetowa ma podobać się głównie naszym przyszłym klientom oraz ma wyglądać na nową. Osoby wchodzące na stronę www, bardzo często oceniają na jej podstawie całą firmę. Jeśli więc „Twoja nowa strona internetowa” nie będzie dopracowana, ani utrzymana w aktualnych trendach, to samo pomyśli o Twojej firmie internauta.

6. Zaufanie i akceptacja projektu
Jeśli masz pewność, że trafiłeś do dobrej agencji reklamowej, która zna się na swoim fachu, to zaufaj i zaakceptuj projekt do realizacji. Po akceptacji projekt trafi do działu koderskiego, gdzie z płaskiego jpg powstanie użyteczna strona www.

7. Testy
Po otrzymaniu linka „przeklikaj” całą stronę, sprawdź wszystkie zakładki, funkcjonalności. Jeśli coś nie działa lub się rozjeżdża, zapisz to na chronologiczne stworzonej liście (tak jak w przypadku poprawek do projektu graficznego) i przekaż do agencji.

8. Gotowe!
Po ostatecznej akceptacji strona trafi na Twój hosting oraz zostanie do niej podpięta Twoja domena. Najczęściej po zamieszczeniu strony agencja reklamowa przygotuje dla Ciebie poradnik, w którym dowiesz się jak korzystać z systemu CMS: zarządzać teściami na stronie, dodawać nowe zdjęcia do galerii zdjęć, itp.

Mam nadzieję, że ten artykuł pomoże Ci w przygotowaniu się do realizacji nowej strony internetowej. Specjalnie opisałem w kilku słowach uproszczony proces realizacji takiego zlecenia. Wydaje mi się, że dzięki tej wiedzy będziesz w stanie w sposób maksymalny mógł wykorzystać świetne narzędzie jakim jest agencja reklamowa, do tego, aby Twój biznes mógł rozwijać się jeszcze szybciej.

Autor: Krystian Ficek
#przereklamowany_com

Skontaktuj się z nami:
Łukasz
Specjalista ds. #SKUTECZNEGO Marketingu

+48 516 463 911

Agencja Reklamowa Roxart Sp. z o.o.
ul. Kolejowa 1
35-073 Rzeszów

lub skorzystaj z formularza kontaktowego:

  Zobacz pozostałe wpisy

  < Powrót
  Roxart blog - Stało się – Google wprowadza opłaty za mapy dla firm. Co zrobić, by Google Maps pozostały darmowe?

  reklama | sprzedaż | content marketing | marketing | 

  Stało się – Google wprowadza opłaty za mapy dla firm. Co zrobić, by Google Maps pozostały darmowe?

  12 czerwca 2018 by Magdalena Miler

  Google od lat ostrzegało, że w planach jest wprowadzenie opłat za umieszczenie wtyczki z mapami na swojej własnej stronie...

  Roxart blog - Poznaj sekrety skutecznej promocji klubów i dyskotek

  marketing | 

  Poznaj sekrety skutecznej promocji klubów i dyskotek

  9 listopada 2015 by admin

  Całą salę po brzegi wypełniają ludzie. Laserowe światła i głośne, przeszywające bity budują klimat imprezy. Wszyscy...

  Roxart blog - Dlaczego Twoja firma NIE potrzebuje animacji w marketingu?

  wideo | social media | 

  Dlaczego Twoja firma NIE potrzebuje animacji w marketingu?

  17 maja 2019 by Magdalena Miler

  Nie chcesz podnosić sprzedaży w swojej firmie? Odpowiada Ci zasięg generowany przez Twoje reklamy i uważasz, że poziom...

  Teraz Twoja kolej!

  Szukasz partnera, który zrealizuje projekt dla Twojej firmy.

  Zostaw nam swoje dane kontaktowe a nasz przedstawiciel skontaktuje się z TOBĄ!

  Zamawiam kontakt

  Świat skutecznej reklamy.

  Witaj w świecie agencji reklamowej ROXart, w którym skuteczne reklamy są najważniejsze.
  Reklama jest dla nas czymś więcej niż pracą, poświęcamy się jej bez reszty. Fascynuje nas fakt, że dobrze dobrane kolory i słowa potrafią potęgować sprzedaż.
  Nie pracujemy pięć dni w tygodniu po osiem godzin, w sumie nie pracujemy w ogóle. Tego czym się zajmujemy nie możemy nazwać pracą, jest to coś tak naturalnego jak oddychanie – nie myślimy działamy! Dlatego powierzając w nasze ręce tak istotną cześć swojego biznesu jaką jest niewątpliwie reklama możesz być spokojny, Twoje zlecenie trafiło do pasjonatów, którzy nie pozwolą Ci się zawieść. Techniki reklamy są niczym kolory farb w palecie malarza, używając jednego koloru ciężko jest namalować pejzaż. Aby przeprowadzić skuteczną akcję promocyjną musimy połączyć ze sobą dostępne metody reklamy i promocji. Niezależnie od tego czy sprzedajesz buty, wędliny czy samochody my wiemy jak zwiększyć Twoje udziały na rynku. Reklama w Internecie, prasie czy na bilbordach może być skuteczniejsza niż Ci się wydaje! Jednak żeby tak było, wszystko wcześniej musi zostać przemyślane i dokładnie zaplanowane. Nie ma ludzi na których reklamy nie działają, są tylko tacy, którzy tak sądzą. Wykorzystaj to! Skontaktuj się z naszą rzeszowską agencją reklamową i zobacz ile do tej pory straciłeś. Czas biegnie szybko, konkurencja nie śpi! Nie zastanawiaj się dłużej – zacznij wygrywać w wyścigu z konkurencją.

  Rzeszów to idealne miejsce dla Agencji reklamowej.

  Rzeszów to miasto innowacji i rozwoju. Stolica Podkarpacia nieustannie się rozwija, codziennie powstają tu nowe firmy, a duże przedsiębiorstwa otwierają swoje filie. Agencja reklamowa w Rzeszowie ma przed sobą ogromne możliwości rozwoju. Dlatego jest to miejsce dla nas!
  Zrealizowaliśmy już kilkadziesiąt kampanii reklamowych dla firm z naszego miasta, wiele reklam wykonanych przez nas zdobi rzeszowskie budynki i drogi. Wykonujemy reklamy standardowe (wydruki wielkoformatowe, reklamy świetlne, poligrafię itp.), reklamy internetowe (strony www, landing pages, grafikę displayową) oraz całe kampanie łączące ze sobą wszystkie dostępne media.
  Jesteśmy w posiadaniu dużego budynku, w którym znajdują się nasze biura, studio fotograficzne, pracownia oraz garaż w którym aplikowane są folie na samochody. Z chęcią przyjmujemy klientów w naszej siedzibie, omawiając szczegóły współpracy przy aromatycznej kawie. Najważniejszy jest dla nas komfort naszych klientów, dlatego jesteśmy elastyczni. To Ty wybierasz preferowany rodzaj kontaktu z nami, może to być mail, telefon, wizyta w naszej lub Twojej siedzibie – niezależnie czy mieści się ona w Rzeszowie czy w innym mieście Polski. Zapraszamy do współpracy!