Roxart - Agencja Reklamowa Rzeszów

Agencja Reklamowa Rzeszów

 • ul. Kolejowa 1, 35-073 Rzeszów
 • biuro@roxart.pl
 • +48 517 398 997
< POWRÓT

Autor: admin

sprzedaż | 

Zmiany w Allegro – czy dalej opłaca się tam sprzedawać?

19 kwietnia 2017 by admin

Zmiany w Allegro – czy dalej opłaca się tam sprzedawać?

Allegro od lipca ubiegłego roku wprowadza sukcesywnie zmiany mające na celu zwiększenie sprzedaży. Wprowadza kilka wytycznych, do których sprzedawcy się muszą dostosować, inaczej ich aukcje będzie usuwane. Użytkownicy zastanawiają się, czy dalej będzie opłacało się sprzedawać w tym serwisie.

Zmiany polegają na tym, że miniaturki zdjęć produktowych muszą mieć określone cechy:
– zdjęcia muszą być w wysokiej rozdzielczości,
– sprzedawany przedmiot musi być pokazany na białym tle,
– nie może znaleźć się żaden napis, ani logo sprzedającego czy marki produktu (chyba że jest pokazane na produkcie),
– nie mogą znajdować się żadne dodatkowe elementy graficzne,
– na zdjęciu ma być tylko jeden wariant produktu (nie wolno dodawać kilku wersji kolorystycznych np. sukienki.),
– zakaz używania znaków wodnych,
– na zdjęciu mogą znajdować się modele i modelki prezentujące produkt,
– produkty w zestawie muszą być pokazywane razem.

Jeśli sprzedawca nie zastosuje się do tych zaleceń, otrzyma upomnienia od serwisu. Jeżeli nie zmieni miniaturek, aukcje będą usuwane. To nie koniec zmian, od kwietnia te same zasady będą dotyczyć także opisu oferty, które będą tworzone w nowym edytorze.

To oznacza koniec z krzykliwymi sloganami typu „promocja”, „u nas najtaniej” itd. Według niektórych sprzedawców takie banery najskuteczniej przyciągały uwagę. Jednak Allegro ma odmienne zdanie – uważa, że zdjęcia według ich wytycznych zwiększają sprzedaż o 12%. Lepiej wyglądają w wynikach wyszukiwania, a ich celem ma być przedstawienie produktu, a nie informowanie o promocjach czy wysyłce, bo na to jest inne miejsce.

Dostosowanie się do tych wytycznych oznacza, że sprzedawcy są zmuszeni zainwestować w profesjonalne sesje produktowe. A to jest kolejny koszt dla działalności. Zmiany spotkały się z negatywnym odzewem ze strony sprzedających. Jedni twierdzą, że sprzedawcy powinni sami decydować o tym, jakie zdjęcia zostanę użyte jako miniaturki produktu. Drudzy uważają, że takie wymagania można stosować wobec profesjonalnych sprzedawców, a nie zwykłych użytkowników. Wiele osób jest przekonanych, że będą musieli zrezygnować ze sprzedaży w Allegro, gdyż koszty zdjęć przewyższą przychody i stanie się to nieopłacalne.

Allegro jest idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą zacząć sprzedaż w Internecie. Jednak jeżeli sprzedawca planuje długofalowe działania sprzedażowe, bardziej opłacalne jest założenie własnego sklepu internetowego. Posiadając sklep internetowy mamy pewność, że dostawca oprogramowania nie będzie ingerował w zdjęcia ani w treści. Nie pobiera też prowizji od sprzedaży, jak Allegro, na którym często opłaty bywają spore.

Sprzedaż w Internecie staje się coraz bardziej popularna i dochodowa. Wiele właścicieli sklepów stacjonarnych decyduje się na założenie internetowej wersji, niektórzy prowadzą wyłącznie sprzedaż wirtualną. Utrzymanie witryny jest znacznie tańsze niż utrzymanie sklepu stacjonarnego. Gotowe oprogramowania takie jak Shoper, Woocommerce czy Prestashop zapewniają kompleksowe narzędzie wspomagające sprzedaż, promocję i wysyłkę towaru.

Jesteś profesjonalnym sprzedawcą, ale nie wiesz jak zabrać się za tworzenie internetowego sklepu? Agencja Reklamowa Roxart oferuje kompleksową usługę stworzenia sklepu od podstaw wraz z unikalną szatą graficzną. Oferujemy także usługę dodawania produktów oraz prowadzenia branżowego bloga, dzięki któremu można zwiększyć ruch na stronie. Tutaj (https://roxart.pl/5-sposobow-na-zwiekszenie-sprzedazy-w-internecie/) przeczytasz o skutecznych sposobach na zwiększenie sprzedaży w Internecie.

Skontaktuj się z nami:
Łukasz
Specjalista ds. #SKUTECZNEGO Marketingu

+48 516 463 911

Agencja Reklamowa Roxart Sp. z o.o.
ul. Kolejowa 1
35-073 Rzeszów

lub skorzystaj z formularza kontaktowego:

  Zobacz pozostałe wpisy

  < Powrót
  Roxart blog - Definicja skutecznego marketingu, czyli czym jest Google AdWords.

  reklama | sprzedaż | content marketing | marketing | 

  Definicja skutecznego marketingu, czyli czym jest Google AdWords.

  23 maja 2018 by admin

  W dobie rozbudowanych narzędzi marketingu internetowego do promocji witryn firmowych i sklepów online warto zadać sobie...

  Roxart blog - Drastyczne zmiany na Facebooku, czy to koniec zasięgów organicznych?

  social media | 

  Drastyczne zmiany na Facebooku, czy to koniec zasięgów organicznych?

  6 lutego 2018 by Magdalena Miler

  Twórca Facebooka, Mark Zuckerberg, zapowiada powrót do korzeni! Co to oznacza dla użytkowników portalu i dlaczego zapowiedzianych...

  Roxart blog - Jak dogadać się z agencją reklamową?

  reklama | 

  Jak dogadać się z agencją reklamową?

  15 lutego 2016 by admin

  Czym by była agencja reklamowa bez klienta.., a no niczym. Więc skoro agencja reklamowa od samego początku skazana jest...

  Teraz Twoja kolej!

  Szukasz partnera, który zrealizuje projekt dla Twojej firmy.

  Zostaw nam swoje dane kontaktowe a nasz przedstawiciel skontaktuje się z TOBĄ!

  Zamawiam kontakt

  Świat skutecznej reklamy.

  Witaj w świecie agencji reklamowej ROXart, w którym skuteczne reklamy są najważniejsze.
  Reklama jest dla nas czymś więcej niż pracą, poświęcamy się jej bez reszty. Fascynuje nas fakt, że dobrze dobrane kolory i słowa potrafią potęgować sprzedaż.
  Nie pracujemy pięć dni w tygodniu po osiem godzin, w sumie nie pracujemy w ogóle. Tego czym się zajmujemy nie możemy nazwać pracą, jest to coś tak naturalnego jak oddychanie – nie myślimy działamy! Dlatego powierzając w nasze ręce tak istotną cześć swojego biznesu jaką jest niewątpliwie reklama możesz być spokojny, Twoje zlecenie trafiło do pasjonatów, którzy nie pozwolą Ci się zawieść. Techniki reklamy są niczym kolory farb w palecie malarza, używając jednego koloru ciężko jest namalować pejzaż. Aby przeprowadzić skuteczną akcję promocyjną musimy połączyć ze sobą dostępne metody reklamy i promocji. Niezależnie od tego czy sprzedajesz buty, wędliny czy samochody my wiemy jak zwiększyć Twoje udziały na rynku. Reklama w Internecie, prasie czy na bilbordach może być skuteczniejsza niż Ci się wydaje! Jednak żeby tak było, wszystko wcześniej musi zostać przemyślane i dokładnie zaplanowane. Nie ma ludzi na których reklamy nie działają, są tylko tacy, którzy tak sądzą. Wykorzystaj to! Skontaktuj się z naszą rzeszowską agencją reklamową i zobacz ile do tej pory straciłeś. Czas biegnie szybko, konkurencja nie śpi! Nie zastanawiaj się dłużej – zacznij wygrywać w wyścigu z konkurencją.

  Rzeszów to idealne miejsce dla Agencji reklamowej.

  Rzeszów to miasto innowacji i rozwoju. Stolica Podkarpacia nieustannie się rozwija, codziennie powstają tu nowe firmy, a duże przedsiębiorstwa otwierają swoje filie. Agencja reklamowa w Rzeszowie ma przed sobą ogromne możliwości rozwoju. Dlatego jest to miejsce dla nas!
  Zrealizowaliśmy już kilkadziesiąt kampanii reklamowych dla firm z naszego miasta, wiele reklam wykonanych przez nas zdobi rzeszowskie budynki i drogi. Wykonujemy reklamy standardowe (wydruki wielkoformatowe, reklamy świetlne, poligrafię itp.), reklamy internetowe (strony www, landing pages, grafikę displayową) oraz całe kampanie łączące ze sobą wszystkie dostępne media.
  Jesteśmy w posiadaniu dużego budynku, w którym znajdują się nasze biura, studio fotograficzne, pracownia oraz garaż w którym aplikowane są folie na samochody. Z chęcią przyjmujemy klientów w naszej siedzibie, omawiając szczegóły współpracy przy aromatycznej kawie. Najważniejszy jest dla nas komfort naszych klientów, dlatego jesteśmy elastyczni. To Ty wybierasz preferowany rodzaj kontaktu z nami, może to być mail, telefon, wizyta w naszej lub Twojej siedzibie – niezależnie czy mieści się ona w Rzeszowie czy w innym mieście Polski. Zapraszamy do współpracy!