Roxart - Agencja Reklamowa Rzeszów

Agencja Reklamowa Rzeszów

 • ul. Kolejowa 1, 35-073 Rzeszów
 • biuro@roxart.pl
 • +48 517 398 997
< POWRÓT

Autor: Magdalena Miler

wideo |  social media | 

Dlaczego Twoja firma NIE potrzebuje animacji w marketingu?

17 maja 2019 by Magdalena Miler

Dlaczego Twoja firma NIE potrzebuje animacji w marketingu?

Nie chcesz podnosić sprzedaży w swojej firmie? Odpowiada Ci zasięg generowany przez Twoje reklamy i uważasz, że poziom stagnacji w rozwoju jest dla Ciebie niczym ciepła, bezpieczna baza, której nie warto opuszczać? Jeśli odpowiedziałeś pozytywnie na te pytania, to znak, że Twoja firma nie potrzebuje wprowadzić cudownego formatu, którym jest animacja.

Animacja w reklamie

Choć animacje nie są świeżynką w reklamie, bo ich narodziny datuje się na XIX wiek, dopiero teraz święcą swoje sukcesy. I choć wielu marketingowców nie pozwalało dopchać się animkom do telewizji i mediów społecznościowych, dzisiaj na dobre zagościły one w szeroko pojętej promocji, a ich skuteczność porównuje się – uwaga – do klasycznej reklamy! Jednak nie każdemu zależy na tym, by jego marka pięła się w górę, podnosiła sprzedaż, docierała do szerszej grupy odbiorców i zyskiwała rozgłos. Jeśli właśnie w tym gronie jesteś, nie powinieneś interesować się genialnym wynalazkiem, którym są animacje.

Zobacz: Wyciągamy trupy z szafy Google. Oto wszystkie projekty giganta, które zakończyły się porażką

Kiedy nie warto inwestować w animację?

1. Jeśli wolisz, żeby reklama trąciła myszką i nie była powiewem świeżości

Choć nie są nowością w świecie reklamy, są świeżynką w reklamie. Taka pozycja daje animacjom ogromną przewagę nad innymi formami promocji usług i produktów. Nowe formaty zawsze przyciągają zainteresowanie odbiorców i kładą na łopatki pozostałe przekazy marketingowe, do których są już oni przyzwyczajeni.

2. Wolisz inwestować w reklamy, których przygotowanie jest czaso- i pieniądzochłonne

Mimo że animacje są bardzo atrakcyjną formą komunikacji marketingowej o działaniu podobnym do klasycznej reklamy, są od niej o wiele tańsze. Stworzenie animki nie wiąże się z inwestycją dużych nakładów finansowych, ponieważ nie wymaga ona ani długich przygotowań, ani zaangażowania licznej grupy realizacyjnej. Klasyczna reklama filmowa niesie za sobą potrzebę stworzenia zaplecza sprzętowego, jak i zatrudnienia obsługującej go grupy specjalistów. Potrzebny jest za to scenariusz spójny z całą strategią komunikacyjną marki, dla której robiona jest animacja. Co więcej, taka forma przekazywania treści może zajmować dowolną ilość czasu, w przeciwieństwie do filmów reklamowych, których długość reguluje telewizja. Może również trafić do różnych kanałów medialnych – od mediów społecznościowych po telewizję w klasycznej formie.

3. Nie chcesz się rozwijać

Internauci przez lata bycia bombardowanymi sponsorowanymi treściami, uodpornili się na nie. Czym zatem przyciągnąć ich zainteresowanie? Formami, do których nie są jeszcze przyzwyczajeni. Animacje w mediach społecznościowych są odtwarzane trzy razy częściej niż film. Podążanie za nowoczesnymi technologiami i wykorzystywanie ich w marketingu firmy zapewnia jej rozwój i poszerzenie grona odbiorców.

4. W treściach marketingowych wolisz rococo, a nie minimalizm

Animacja daje możliwość przekazania informacji w sposób prosty i klarowny, a nieraz i minimalistyczny. Jednak nie każdy lubi bezpośrednią komunikację, a woli zawiły język marketingowy nafaszerowany przekazami, które nie trafiają do odbiorcy.

Wykorzystanie postaci animowanych w reklamie dodaje jej uroku i trafia do najmłodszych użytkowników, którzy w znacznej mierze przyczyniają się do decyzji zakupowych swoich rodziców.

Zobacz: (Nie)Przyjemne stosunki agencji reklamowej i klienta

5. Wolisz być taki, jak konkurencja. Źle czujesz się jako lider w branży

Podążanie za nowoczesnymi technologiami, eksperymenty z różnymi formami reklamowymi i zaskakiwanie odbiorców nowymi formatami pozwala na dotarcie z ofertą do szerszej grupy odbiorców i poznanie ich zachowania. Każde podjęte ryzyko może obrócić się na korzyść firmy, jednak nie doświadczą tego osoby, które boją się go podjąć.

Animacje nie są dla wszystkich. Nie potrzebujesz ich, jeśli uważasz, że Twoja firma nie musi się rozwijać, ani pozyskiwać nowych klientów.

Skontaktuj się z nami:
Łukasz
Specjalista ds. #SKUTECZNEGO Marketingu

+48 516 463 911

Agencja Reklamowa Roxart Sp. z o.o.
ul. Kolejowa 1
35-073 Rzeszów

lub skorzystaj z formularza kontaktowego:

  Zobacz pozostałe wpisy

  < Powrót
  Roxart blog - Wolisz zjeść bekonowe lody czy płacić za założenie konta na fejsie? Social Special #5

  social media | 

  Wolisz zjeść bekonowe lody czy płacić za założenie konta na fejsie? Social Special #5

  2 września 2019 by Magdalena Miler

  Siema, siema. Jak tam wakacje i urlopy? W mediach społecznościowych - o dziwo - nie ma sezonu ogórkowego i gdy wszyscy...

  Roxart blog - Jak przygotować się do współpracy z agencją marketingową?

  reklama | marketing | 

  Jak przygotować się do współpracy z agencją marketingową?

  3 września 2020 by admin

  Kiedyś przeczytałam, że „agencja i firma powinny być jak związek, który głównie opiera się na partnerstwie”....

  Roxart blog - 5 prostych sposobów na wykorzystanie neuromarketingu w zwiększeniu efektywności Twoich działań reklamowych

  pozycjonowanie | marketing | 

  5 prostych sposobów na wykorzystanie neuromarketingu w zwiększeniu efektywności Twoich działań reklamowych

  10 grudnia 2019 by Magdalena Miler

  Chcąc tworzyć skuteczne działania marketingowe należałoby dotrzeć do miejsca, w którym rodzą się decyzje zakupowe,...

  Teraz Twoja kolej!

  Szukasz partnera, który zrealizuje projekt dla Twojej firmy.

  Zostaw nam swoje dane kontaktowe a nasz przedstawiciel skontaktuje się z TOBĄ!

  Zamawiam kontakt

  Świat skutecznej reklamy.

  Witaj w świecie agencji reklamowej ROXart, w którym skuteczne reklamy są najważniejsze.
  Reklama jest dla nas czymś więcej niż pracą, poświęcamy się jej bez reszty. Fascynuje nas fakt, że dobrze dobrane kolory i słowa potrafią potęgować sprzedaż.
  Nie pracujemy pięć dni w tygodniu po osiem godzin, w sumie nie pracujemy w ogóle. Tego czym się zajmujemy nie możemy nazwać pracą, jest to coś tak naturalnego jak oddychanie – nie myślimy działamy! Dlatego powierzając w nasze ręce tak istotną cześć swojego biznesu jaką jest niewątpliwie reklama możesz być spokojny, Twoje zlecenie trafiło do pasjonatów, którzy nie pozwolą Ci się zawieść. Techniki reklamy są niczym kolory farb w palecie malarza, używając jednego koloru ciężko jest namalować pejzaż. Aby przeprowadzić skuteczną akcję promocyjną musimy połączyć ze sobą dostępne metody reklamy i promocji. Niezależnie od tego czy sprzedajesz buty, wędliny czy samochody my wiemy jak zwiększyć Twoje udziały na rynku. Reklama w Internecie, prasie czy na bilbordach może być skuteczniejsza niż Ci się wydaje! Jednak żeby tak było, wszystko wcześniej musi zostać przemyślane i dokładnie zaplanowane. Nie ma ludzi na których reklamy nie działają, są tylko tacy, którzy tak sądzą. Wykorzystaj to! Skontaktuj się z naszą rzeszowską agencją reklamową i zobacz ile do tej pory straciłeś. Czas biegnie szybko, konkurencja nie śpi! Nie zastanawiaj się dłużej – zacznij wygrywać w wyścigu z konkurencją.

  Rzeszów to idealne miejsce dla Agencji reklamowej.

  Rzeszów to miasto innowacji i rozwoju. Stolica Podkarpacia nieustannie się rozwija, codziennie powstają tu nowe firmy, a duże przedsiębiorstwa otwierają swoje filie. Agencja reklamowa w Rzeszowie ma przed sobą ogromne możliwości rozwoju. Dlatego jest to miejsce dla nas!
  Zrealizowaliśmy już kilkadziesiąt kampanii reklamowych dla firm z naszego miasta, wiele reklam wykonanych przez nas zdobi rzeszowskie budynki i drogi. Wykonujemy reklamy standardowe (wydruki wielkoformatowe, reklamy świetlne, poligrafię itp.), reklamy internetowe (strony www, landing pages, grafikę displayową) oraz całe kampanie łączące ze sobą wszystkie dostępne media.
  Jesteśmy w posiadaniu dużego budynku, w którym znajdują się nasze biura, studio fotograficzne, pracownia oraz garaż w którym aplikowane są folie na samochody. Z chęcią przyjmujemy klientów w naszej siedzibie, omawiając szczegóły współpracy przy aromatycznej kawie. Najważniejszy jest dla nas komfort naszych klientów, dlatego jesteśmy elastyczni. To Ty wybierasz preferowany rodzaj kontaktu z nami, może to być mail, telefon, wizyta w naszej lub Twojej siedzibie – niezależnie czy mieści się ona w Rzeszowie czy w innym mieście Polski. Zapraszamy do współpracy!