Roxart - Agencja Reklamowa Rzeszów

Agencja Reklamowa Rzeszów

 • ul. Kolejowa 1, 35-073 Rzeszów
 • biuro@roxart.pl
 • +48 517 398 997
< POWRÓT

Autor: admin

reklama |  sprzedaż |  content marketing |  marketing | 

Definicja skutecznego marketingu, czyli czym jest Google AdWords.

23 maja 2018 by admin

Definicja skutecznego marketingu, czyli czym jest Google AdWords.

W dobie rozbudowanych narzędzi marketingu internetowego do promocji witryn firmowych i sklepów online warto zadać sobie pytanie, którą opcję wybrać, by osiągnąć zamierzone cele, nie wydając przy tym milionów i zyskiwać nowych klientów.

Pewnie to problem wielu marketerów, którzy stoją przed zadaniem zaprezentowania zarządowi firmy skutecznych kanałów reklamy dla ich biznesu. Dlatego, nie rozwodząc się nad rozpisywaniem zalet i funkcjonalności poszczególnych platform, odpowiedź mamy jedną – Google AdWords.

Interesują Cię natychmiastowe efekty w postaci widoczności strony firmowej w czołowych miejscach wyszukiwarki Google i kontakty zainteresowanych klientów oraz sprzedaż w sklepie online? Czytasz zatem właściwy artykuł. Zapoznaj się z zaletami systemu Google Ads i rozpocznij przygodę z linkami sponsorowanymi.

Niezliczona ilość zalet Google AdWords, a wśród nich najważniejsze korzyści, czyli:
– natychmiastowa widoczność reklam;
– darmowe wyświetlenia reklam;
– płatności tylko za kliknięcie w reklamę i przejście na stronę www;
– brak minimalnego budżetu na emisję reklam i kontrola wydatków;
– możliwość samodzielnego określania maksymalnych wysokości stawek za kliknięcie;
– dowolny zasięg terytorialny emisji reklam;
– elastyczność działań w przypadku sezonowości czy ofert promocyjnych.

Ponadto linki sponsorowane to szereg mierników skuteczności:
– efektywność od pierwszego kliknięcia;
– świadomość marki (wyświetlenia i kliknięcia reklam);
– mierzalność danych i efektów sprzedażowych (zapytania, telefony, e-commerce);
– jakość ruchu dzięki statystykom Google Analytics (czas na stronie, liczba przeglądanych podstron, stopień zainteresowania ofertą).

Dzięki reklamom AdWords docierasz do swoich potencjalnych klientów w momencie, w którym faktycznie poszukują oni Twojej oferty/produktu. To sam klient wpisuje w wyszukiwarkę Google interesujące go zagadnienia określając swoją potrzebę. Ty dzięki Google Ads wyświetlasz swoją ofertę w postaci reklamy w jak najbardziej widocznym miejscu.

Dlatego konfigurując kampanię AdWords trzeba pamiętać w pierwszej kolejności o opracowaniu listy haseł/określeń, które z dużym prawdopodobieństwem będą wpisywali potencjalni klienci w wyszukiwarce Google poszukując produktów/usług firmy. Następnie warto zadbać o atrakcyjne komunikaty reklamowe opatrzone szeregiem rozszerzeń z dodatkowymi informacjami. To właśnie połączenie słowa z opisem reklamowym stanowi pierwszy krok do zainteresowania klienta ofertą/produktem podczas domowego wyświetlenia reklamy.

Nie zapominajmy, że Google AdWords to nie tylko reklamy tekstowe na wyszukiwarce Google. W tym samym miejscu coraz popularniejszą formą promocji, szczególnie sklepów internetowych, stają się Google Zakupy. To możliwość natychmiastowego emitowania z poziomu wyszukiwarki informacji o cenie produktu wraz z prezentującym go zdjęciem.

Poza wyszukiwarką Google, gigant z Montain View nie spoczywa na manowcach. Sieć reklamowa Google zrzeszająca miliony wydawców internetowych to dopiero pole do manewru dla reklamodawców i marketerów.

Korzyści z emisji reklam na witrynach partnerskich Google to przede wszystkim:
– dodatkowa możliwość emisji reklam graficznych (statycznych, animowanych, elastycznych) i video;
– docieranie do nowych klientów na różnych etapach cyklu zakupu;
– zwiększenie znajomości marki wśród odbiorców;
– zwiększenie popytu na produkt/usługę;
– dobór odpowiedniej grupy docelowej.

Zobacz też: Neuromarketing, czyli całkowicie podświadome robienie zakupów

Dzięki temu reklamy mogą być kierowane w oparciu o kontekst promowanej strony na starannie wyselekcjonowanych witrynach. Następnie z przekazem możemy trafiać do osób, które już zainteresowały się ofertą firmy i zachęcać je reklamą remarketingową do powrotu na stronę w celu np. dokończenia procesu zakupu. Bądź trafiać z przekazem reklamowym do ściśle określonej grupy docelowej określonej na podstawie danych demograficznych i zainteresowań.

Kanałem, którego nie możemy pominąć są reklamy wideo. Dzięki AdWords dla Wideo możliwe jest promowanie filmów produktowych w YouTube. Przemyślana kampania pozwoli na:
– przedstawienie historii firmy, jej idei, dokonań, ludzi;
– śledzenie sukcesów firmy;
– rozpowszechnianie informacji o marce;
– angażowanie odbiorców;
– udzielanie odpowiedzi na pytania nurtujące klientów;
– zwiększanie sprzedaży.

Musimy mieć również świadomość, że nasze reklamy będą wyświetlane zainteresowanym klientom niezależnie, jakimi urządzeniami się posługują: czy to będzie tradycyjny komputer, tablet jak również nowoczesny smartfon. Pokazuje to wielką elastyczność tych formatów reklam i globalność ich emisji.

Zobacz też: Jak wyjść z kryzysu z twarzą i jeszcze na nim zarobić?

Nie pozostaje zatem nic innego jak tylko opracować strategię promocji i wdrożyć ją w AdWords. Nie wiesz jak się za to zabrać? Od tego jesteśmy – by w profesjonalny i kompleksowy sposób wypromować Twój biznes poprzez Google Ads. Zapraszamy do współpracy.

Skontaktuj się z nami:
Łukasz
Specjalista ds. #SKUTECZNEGO Marketingu

+48 516 463 911

Agencja Reklamowa Roxart Sp. z o.o.
ul. Kolejowa 1
35-073 Rzeszów

lub skorzystaj z formularza kontaktowego:

  Zobacz pozostałe wpisy

  < Powrót
  Roxart blog - Jak rozpocząć sprzedaż w Internecie?

  sprzedaż | 

  Jak rozpocząć sprzedaż w Internecie?

  26 lutego 2016 by admin

  Wiele przedsiębiorczych osób zastanawia się jak rozpocząć sprzedaż swoich produktów lub usług online. Poprzez sprzedaż...

  Roxart blog - Jak dobierać hashtagi do zdjęć na Instagramie?

  social media | 

  Jak dobierać hashtagi do zdjęć na Instagramie?

  25 maja 2018 by Magdalena Miler

  Nie ma popularniejszej aplikacji do publikowania i przeglądania zdjęć niż Instagram. W grudniu zeszłego roku z aplikacji...

  Roxart blog - UX – niezbędne pojęcie w marketingu internetowym

  Nowy

  strony internetowe | 

  UX – niezbędne pojęcie w marketingu internetowym

  8 marca 2021 by Krystian Ficek

  Nie jest tajemnicą, że obecnie marketing internetowy jest kluczem do sukcesu w walce o pozyskiwanie klientów. Powodem...

  Teraz Twoja kolej!

  Szukasz partnera, który zrealizuje projekt dla Twojej firmy.

  Zostaw nam swoje dane kontaktowe a nasz przedstawiciel skontaktuje się z TOBĄ!

  Zamawiam kontakt

  Świat skutecznej reklamy.

  Witaj w świecie agencji reklamowej ROXart, w którym skuteczne reklamy są najważniejsze.
  Reklama jest dla nas czymś więcej niż pracą, poświęcamy się jej bez reszty. Fascynuje nas fakt, że dobrze dobrane kolory i słowa potrafią potęgować sprzedaż.
  Nie pracujemy pięć dni w tygodniu po osiem godzin, w sumie nie pracujemy w ogóle. Tego czym się zajmujemy nie możemy nazwać pracą, jest to coś tak naturalnego jak oddychanie – nie myślimy działamy! Dlatego powierzając w nasze ręce tak istotną cześć swojego biznesu jaką jest niewątpliwie reklama możesz być spokojny, Twoje zlecenie trafiło do pasjonatów, którzy nie pozwolą Ci się zawieść. Techniki reklamy są niczym kolory farb w palecie malarza, używając jednego koloru ciężko jest namalować pejzaż. Aby przeprowadzić skuteczną akcję promocyjną musimy połączyć ze sobą dostępne metody reklamy i promocji. Niezależnie od tego czy sprzedajesz buty, wędliny czy samochody my wiemy jak zwiększyć Twoje udziały na rynku. Reklama w Internecie, prasie czy na bilbordach może być skuteczniejsza niż Ci się wydaje! Jednak żeby tak było, wszystko wcześniej musi zostać przemyślane i dokładnie zaplanowane. Nie ma ludzi na których reklamy nie działają, są tylko tacy, którzy tak sądzą. Wykorzystaj to! Skontaktuj się z naszą rzeszowską agencją reklamową i zobacz ile do tej pory straciłeś. Czas biegnie szybko, konkurencja nie śpi! Nie zastanawiaj się dłużej – zacznij wygrywać w wyścigu z konkurencją.

  Rzeszów to idealne miejsce dla Agencji reklamowej.

  Rzeszów to miasto innowacji i rozwoju. Stolica Podkarpacia nieustannie się rozwija, codziennie powstają tu nowe firmy, a duże przedsiębiorstwa otwierają swoje filie. Agencja reklamowa w Rzeszowie ma przed sobą ogromne możliwości rozwoju. Dlatego jest to miejsce dla nas!
  Zrealizowaliśmy już kilkadziesiąt kampanii reklamowych dla firm z naszego miasta, wiele reklam wykonanych przez nas zdobi rzeszowskie budynki i drogi. Wykonujemy reklamy standardowe (wydruki wielkoformatowe, reklamy świetlne, poligrafię itp.), reklamy internetowe (strony www, landing pages, grafikę displayową) oraz całe kampanie łączące ze sobą wszystkie dostępne media.
  Jesteśmy w posiadaniu dużego budynku, w którym znajdują się nasze biura, studio fotograficzne, pracownia oraz garaż w którym aplikowane są folie na samochody. Z chęcią przyjmujemy klientów w naszej siedzibie, omawiając szczegóły współpracy przy aromatycznej kawie. Najważniejszy jest dla nas komfort naszych klientów, dlatego jesteśmy elastyczni. To Ty wybierasz preferowany rodzaj kontaktu z nami, może to być mail, telefon, wizyta w naszej lub Twojej siedzibie – niezależnie czy mieści się ona w Rzeszowie czy w innym mieście Polski. Zapraszamy do współpracy!